Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Соціальна пенсія за старістю без трудового стажу

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 0.91
Реклама
Тарасенко Віра
Тарасенко Віра
Юрист
Україна / Харківська область

i

Час прочитання: 14 хвилин Кількість переглядів: 3715
Рейтинг:
0
Дата публікації: 10.01.2023

Практикуючий адвокат та юрист з досвідом практичної діяльності у різних галузях права понад 12 років

Ця стаття буде про те, що таке соціальна пенсія, і хто на неї має право.

Далеко не кожен до досягнення свого пенсійного віку має хоча б 15-ть років пенсійного необхідного стажу, і для таких людей залишається варіант оформлення так званої соціальної пенсії. І це для цих осіб буде хоч якесь джерело існування. Статтю створено на численні прохання підписників.

 

У ній Ви дізнаєтесь:

  • що таке соціальна пенсія в Україні та її види;
  • соціальна пенсія фактом досягнення старості без трудового стажу, хто на неї має право;
  • її розмір;
  • куди звертатися за її призначенням;
  • на який термін призначається;
  • які документи необхідні для її оформлення.

Пенсійний адвокат допоможе Вам розібратись, як оформити соціальну пенсію.

 

Соціальна пенсія в Україні та її види

 

У цій статті я розмовім що ж робити тим, хто все життя працював неофіційно або взагалі не працював, і в нього немає необхідного пенсійного стажу.

Справа в тому, що те поняття, що люди називають соціальною пенсією, це насправді державна соціальна допомога і вона існує 2 різних видів:

  • Ті, хто має хоча б 15 років необхідного страхового стажу, хто досяг віку для виходу на пенсію, але їм не вистачає стажу, потрібного для виходу на пенсію зараз, мають право оформити державну соціальну допомогу тимчасову до того моменту, коли в них з'явиться право на те, щоб вийти на пенсію;
  • Ті, у кого так сталось, що на момент досягнення пенсійного для них віку немає навіть 15 років необхідного страхового стажу. Вони мають право оформити соціальну державну допомогу постійно.

Дане відео буде на тему оформлення соціальної пенсії для тих, хто не має навіть 15 років потрібного стажу і хто може оформити соціальну пенсію на постійній основі. Ну а для тих, хто має п'ятнадцять років стажу вже є і хто може оформити соціальну пенсію тимчасово, до досягнення права на те, щоб отримати пенсію згідно із нормами закону, трохи пізніше буде окреме відео на каналі.

Якщо в Вас залишились питання, консультація юриста з нарахування пенсії допоможе Вам.

 

Соціальна пенсія за старістю без трудового стажу, хто на неї має право

 

Право на соціальну пенсію без трудового стажу за загальним правилом Ви маєте, якщо досягли 65 років, і у Вас все одно немає 15 років трудового стажу. Наприклад, Ви взагалі не працювали або все життя працювали неофіційно. І у такому разі Ви можете оформити соціальну пенсію.

У окремих випадках окремим категоріям осіб можна оформити соціальну пенсію раніше 65-ти років. Це стосується жінок 1960-го року та старших після того, як вони досягнуть певного потрібного їм віку, зазначеного у ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

Право на те, щоб отримати соціальну так звану пенсію, окрім тих, хто досяг 65-ти років, мають ті, хто є з статусом інвалідності, які не мають для себе прав на пенсію за інвалідністю або права на те, щоб отримувати державну призначену допомогу, пов’язану з інвалідністю.

І ще право на те, щоб отримувати соціальну пенсію, має дитина від померлого її годувальника (у тому числі і та дитина, яка народжена до закінчення 10-ти місяців з того дня, коли настала смерть її годувальника), яка станом на день своєї смерті не мала страхового потрібного стажу, необхідного їй для призначення їй пенсії як для того, хто має інвалідність ІІІ групи.

Право для того, щоб отримати соціальну пенсію, мають як громадяни держави України, які проживають вже постійно на її території, так і іноземці або особи без наявності громадянства, що переселились від інших держав сюди на постійне проживання в державі Україна, та особи, які набули в ній статус біженця.

Ну і тепер поговоримо про обов'язкові умови, яким відповідають далеко не всі з перелічених вище осіб, внаслідок чого вони втрачають право на соціальну пенсію.

По-перше, Ви не повинні отримувати пенсію чи соціальні виплати, які призначаються з тією метою, щоб відшкодувати збитки, заподіяні здоров'ю на Вашому виробництві.

По-друге, Ви повинні відповідати параметрам незаможної. Це означає, що Ваш сукупний дохід всередньому за місяць за останні 6 місяців календарних або ж за 2 квартали, які передують тому місяцю, коли Ви звернулись за призначенням Вам допомоги, не перевищує певного розміру, що дорівнює прожитковому мінімуму, визначеному для тих осіб, котрі втратили свою працездатність. Зараз це 2093 грн. в місяць.

При цьому інваліди 1 групи, діти померлого годувальника не повинні відповідати статусу незаможного, на них ця вимога не поширюється.

При цьому інваліди 1 групи або діти померлого годувальника не повинні відповідати статусу незаможного, на них ця вимога не поширюється.

Також, якщо Ви є інвалідом 1 групи, або ж 2 або 3 групи і потребуєте постійного для себе стороннього догляду, або просто малозабезпеченої чи Вам є 80 років і Ви за висновком лікарської комісії потребуєте постійного стороннього догляду, то крім соціальної пенсії Ви ще можете оформити соціальну допомогу державну з догляду.

Адвокат з пенсій зможе Вам пояснити, на що Ви маєте право.

 

Соціальна пенсія та який її розмір

 

Розмір соціальної пенсії для отримання особами, у яких не має права на отримання пенсії та для інвалідів обчислюється виходячи з параметрів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, який, як я вже говорила, станом на 01.12.2022р. складає 2093 грн.

  • для тих, хто просто досяг 65 років і у кого немає 15 років страхового стажу, він становить 30% даного прожиткового мінімуму;
  • для інвалідів 3 групи – 60%;
  • для інвалідів 2 групи – 80%;
  • для інвалідів 1 групи, жінок, яким присвоєно звання «Мати-героїня», на 1 дитину померлого годувальника – 100% від даного прожиткового мінімуму, на 2 дітей – 120%, на 3 дітей та понад 150%;
  • для певних категорій священнослужителів цей розмір соціальної пенсії становить 50% цього прожиткового мінімуму.

 

Соціальна пенсія за фактом старості, куди звертатися за її призначенням

 

Звертатися за призначенням Вам соціальної пенсії, або, якщо правильніше, державної соціальної допомоги, зараз потрібно до органів Управління праці та соціального захисту населення за місцем Вашого проживання або за місцем Вашої реєстрації як ВПО. Зверніть увагу, не до Пенсійного фонду, а до УСЗН.

 

На який термін Вам призначається Ваша соціальна пенсія в Україні

 

Соціальна допомога державна для тих, у кого не має права на те, щоб отримати пенсію, призначається з першої дати Вашого звернення за тим, щоб її призначили, або ж з дати виникнення у Вас права на неї, коли Ви обов’язково звернулися за нею протягом 3 місяців з дати, коли в Вас вже є певний вік, необхідний для цього, або з дати встановлення Вам статусу інвалідності або протягом 12 місяців від дати як помер Ваш годувальник.

Коли Ви оформили собі соціальну так звану пенсію за віком, якщо Вам вже є 65, але, не вистачає стажу, то вона призначається довічно.

Якщо як інвалід – на період Вашої  інвалідності.

Якщо через причину втрачання Вами годувальника – до 18-ти років, а за умови продовження навчання саме на денній формі навчання – до 23-х років. Діти-сироти мають на цю пенсію право до 23-х років незалежно від факту їхнього навчання.

Юрист з нарахування пенсії зараз потрібен майже кожному.

 

Які документи потрібні будуть для оформлення Вами соціальної пенсії

 

Для оформлення Вами соціальної пенсії Вам буде потрібно надати до органів УПСЗН такі пакети документів:

  • від Вас заява;
  • копію свідоцтва про Ваше народження або паспорт (оригінал);
  • трудову книжку і ідентифікаційний код;
  • декларацію про Ваш майновий стан та доходи за останні 6 календарних місяців, що пройшли, або два квартали, що передують даному місяцю Вашого звернення за призначенням Вам допомоги (у разі потреби);
  • копію рішення суду про визнання конкретної особи недієздатною;
  • копію рішення про призначення тому, хто в інтересах кого звернулись, опікуна;
  • копію документа, яким підтверджуються певні повноваження представника певного закладу, що виконує функції опікуна над особою (якщо опікуна якої не призначено);
  • копію довідки про взяття на облік як ВПО, або ж посвідчення біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, постійної чи тимчасової посвідки на проживання (при необхідності);
  • копію довідки про реєстрацію Вашого місця проживання.

Бездомні замість довідки про їх склад сім'ї подають довідку про місце свого проживання або місце перебування, яка видається центром обліку бездомних осіб, де вони перебувають на обліку, або установою соціального захисту для бездомних осіб, де їм надається певний тимчасовий притулок.

Також Вам можуть знадобитися Ваші документи про інвалідність чи смерть годувальника. Все залежить від підстави, за якою Ви претендуєте на соціальну пенсію.

 

На завершення хочу сказати, що перш ніж оформляти соціальну пенсію, порахуйте, скільки стажу Вам не вистачає. Стаж не більше 5 років можна докупити. І після цього отримувати звичайну пенсію за віком. І можливо для деяких із Вас цей варіант виявиться вигіднішим, ніж оформляти соціальну пенсію.

 

У цій статті я розповіла про те, що таке соціальна пенсія, і хто на неї має право.

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.