Детальніше
Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.
Успішність ведення бізнесу в сучасному світі напряму залежить від рівня оптимізації витрат компанії, врегулювання організаційних моментів та швидкості вирішення проблем, які постають перед бізнесом.
- Вагому роль при в цьому відіграють юридичні послуги, як обов'язковий елемент діяльності компаній, з моменту реєстрації та протягом реалізації всіх бізнес процесів.
- Поряд з цим створювати власний юридичний відділ на підприємстві не завжди вигідно та доцільно, до того ж не завжди штатні юристи зможуть комплексно підійти до вирішення складних питань та оперативно надати необхідні юридичні послуги.
- В такому разі перед підприємцем постає нагальна потреба у аутсорсингу, що являє собою передачу певних завдань та функцій стороннім виконавцям на умовах субпідряду.
Особливості юридичного аутсорсингу:
- Послуги юриста для бізнесу у формі аутсорсингу можуть знадобитися як при вирішенні разової проблеми (проведення реєстраційних дій, отримання дозвільного документа, розробка договору, супровід первірок), так і протягом тривалого часу, коли юристи, що працють на умовах аутсорсингу надають комплексні послуги та забезпечують юридичний захист бізнесу повною мірою.
- Місцем надання послуг є компанія виконавця, а ось щодо оплати, то вона вираховується відповідно до погодинних тарифних планів.
- Звісно послуги з юридичного аутсорсингу можуть бути актуальними для будь-яких суб'єктів господарювання, але досить часто саме на такий від юридичних послуг звертають увагу компанії, які тільки виходять на ринок, і не можуть утримувати штат юристів, ті компанії, що вже активно розвивають, масштабують свій бізнес та потребують постійного юридичного супроводу, а також компанії, що зіткнулися з проблемою оптимізації кількості працівників та їх фінансування.
- Виходячи з вищезазначеного, юридичний аутсорсинг - це поєднання широти досвіду в різних галузях права, та глибини експертного дослідження, що звісно стане у нагоді протягом всієї діяльності бізнесу.
Договір про надання послуг з юридичного аутсорсингу:
- Чинним законодавством передбачається можливість суб'єктів укладати такі договори, що хоч і не чітко регулюються, але і не суперечать законодавству.
- Виходячи з цього, можна дійти до висновку про те, що існує можливість укладення змішаних договорів, і одним із таких є договір аутсорсингу.
- За таким договором одна сторона, що виступатиме як замовник, бере на себе забов'язання у делегуванні на певний час чітко визначений перелік повноважень іншій стороні (аутсорсеру), яка в свою чергу забов'язується за встановлену у договорі плату надавати юридичні послуги.
- Щодо ознак, то даний договір є двостороннім, адже передбачає виникнення певного обсягу прав та обов'язів як у замовника, так і в аутсорсера, а також консенсуальним, тому що він вважатиметься укладеним з моменту досягнення згоди сторін щодо всіх його істотних умов.
- Якщо ж одна із сторін порушила умови договірного забовязання - за це передбачатиметься певна відповідальність. Вкрай важливим при укладенні договору є включення до нього всіх істотних умов, а саме: умови про предмет, ціну та строк дії.
- В якості предмета будуть виступати безпосередні юридичні послуги, перелік яких варто детально окреслити при укладенні договору.
- Умова про ціну включатиме в себе розмір плати, яка вноситиметься та порядок її внесення.
- Поряд з вищепереліченими умовами також варто включати до змісту договору умову про обсяг прав та обов'язків сторін, порядок надання послуг, передбачати перелік форс-мажорних обставин за настанням яких сторони звільнятимуться від відповідальності за невиконання своїх забозвянь.
- Поряд з цим аутсорсер повинен звітувати перед замовником про надані послуги, що визначені договором.
Переваги застосування юридичного аутсорсингу:
Бізнес-юрист забезпечить виконання певних завдань правового характеру у чітко визначені строки. При цьому у власника бізнесу не виникатиме потреби у створенні юридичних відділів, їх фінансуванні та постійному контролі. Звернувшись до юридичної компанії можна отримати письмові та усні консультації, забезпечити юридичний супровід перевірок контролюючих органів, внесення змін до установчих документів юридичної особи, представництво та захист бізнесу у суді.