Працюю юристом з 2015 року.
Відповідно до чинного законодавства кожна особа має право на звернення до суду для захисту своїх прав та свобод. Строк розгляду кожної справи має бути розумним. Держава забезпечує отримання особою правої допомоги, оскільки зіткнувшись зі складною ситуацією необхідні знання та навички в правовій сфері. Право на професійну юридичну допомогу є гарантією реалізації прав під час судового процесу. Кожна людина має право вільно обрати собі захисника.
Захист в суді здійснює адвокат. Під час своєї роботи адвокат повинен дотримуватись таких принципів як верховенство букви закону, його незалежності, дотримання адвокатської таємниці та недопущення виникненню конфлікту інтересів. Це вимагає від адвоката юридичного досвіду, дотримання адвокатської етики, відповідальності та сумлінності.
В цивільному судочинстві захист в суді здійснюється через цивільне процесуальне представництво. Це означає, що особа також має право брати участь в судовому засіданні. Трапляється, що представник у справі необхідний, у зв’язку з недієздатністю особи. Слід зазначити, що особа має право обмежити повноваження представника. Таким чином, повноваження представника зазначаються в договорі або довіреності.
Законодавство передбачає випадки коли адвокат не може бути представником у судовому засіданні, наприклад: 1) якщо адвокат має родинні стосунки з посадовою особою, яка бере участь у справі; 2) виконання угоди суперечить інтересам захисника; 3) адвокат надає юридичну допомогу зацікавленій особі по справі.
Звернувшись до адвоката, ви отримаєте юридичні послуги по захисту ваших прав в суді. Після того, як особа підписує з адвокатом договір, останній має право захищати вас як в суді, так і перед різними органами та установами. Крім, того адвокат має право збирати докази, замовляти експертизи, звертатися з запитами у відповідні структури.
Представлення інтересів в суді адвоката являє собі відповідальну роботу, що полягає в захисті інтересів свого клієнта. Участь в судовому засіданні представника вимагає витрат часу задля підготовки до нього.
Слід зазначити, що судове рішення залежить від підготовки захисника до справи. Саме тому таким важливим для адвоката є належне збирання матеріалів справи.
Адвокат це особа, яка, крім того, що здійснює представлення інтересів в суді, стає ще учасником відносин з судом. Тому на нього покладається обов’язок сприяти у розгляді справи. Захисник повинен пояснити своєму клієнтові правила поведінки в суді та наслідки їх порушення. Також, він зобов’язаний повідомляти клієнта про стан розгляду справи та узгоджувати з ним процесуальні дії.
Захист в суді адвоката необхідний у кримінальному провадженні, оскільки саме від якісної правової допомоги може залежати доля людини в майбутньому. Основною метою адвоката в кримінальному процесі є захист клієнта в тому числі від посадових осіб органів досудового слідства та суду. Слід звернути увагу на те, що є категорія осіб, які мають право скористатися безоплатною правовою допомогою.
У судовому засіданні на адвоката покладається обов’язок довести невинуватість клієнта перед стороною обвинувачення. Саме тому дуже важливим є повна підготовка адвоката до суду в кримінальному провадженні та формування правової позиції. Під час судового засідання виникають різні непередбачувані ситуації, тому адвокат потрібен для швидкого реагування.
Важливу роль зіграє судова промова адвоката, оскільки через неї виражається здатність захисника переконати суд.