Договір міни: бартерний обмін майном
За договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.
Кожен із учасників міни вважається продавцем майна, яке віддає в обмін, і покупцем майна, яке він одержує. Тому при укладанні і посвідченні договору міни майже всі питання взаємовідносин сторін (форма договору, його предмет, права і обов’язки сторін, момент виникнення права власності, правові наслідки відчуження майна) вирішуються за правилами договору купівлі-продажу.
В умовах воєнного стану договори, пов’язані з передачею прав на майно, а особливо на нерухоме.
За потреби складання індивідуального договору міни, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
Трохи детальніше про договір міни (бартеру)
Договір міни в системі цивільно-правових договорів, по суті, є єдиним договором, в якому сторони не мають специфічного найменування. Вони називаються просто і безіменно – сторони договору.
За своєю правовою природою договір міни, як самостійний вид цивільно-правового договору, близький до договору купівлі-продажу. Цікаво, що їх тісно пов'язує історія зародження та розвитку. Договір міни виник у час розвитку людського суспільства; в період, коли грошей, як таких, у всіх їх формах не існувало. Звісно, в той час і сама міна не мала правового характеру.
Під час підготовки до посвідчення договору міни нотаріус перевіряє відсутність заборони відчуження або арешту майна шляхом отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
За посвідчення договору міни житлового будинку (квартири) сплачується державне мито у розмірі 1 % суми договору (вартості майна), але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Договір міни структурно є доволі непростим, тому вкрай рекомендуємо звертатися до юристів для коректного та повноцінного супроводу вашої угоди.
Особливості договору комісії: яка структура?
Якщо членами сім’ї не досягнуто згоди про обмін, то кожен може вимагати у судовому порядку примусовий обмін займаного приміщення в різних будинках чи квартирах. При вирішенні спору суд повинен встановити, чи має позивач право на обмін, а вже після цього приступає до оцінки варіантів обміну, які пропонують як позивач, так і відповідач.
Перелік необхідних для оформлення документів:
Паспорта сторін, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;
Документи, що підтверджують право власності на відчужуване майно (Свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, тощо);
Витяги з реєстру прав власності на нерухоме майно, видані державним бюро технiчної інвентаризації (для відчуження) ;
Довідки про склад мешканців, видані в день посвідчення договору;
Заява про згоду дружини (чоловіка) на відчуження майна, якщо майно було придбано в період зареєстрованого шлюбу (оформлюється нотаріально)
Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
Заява про згоду дружини (чоловіка) на купівлю майна (оформлюється нотаріально);
Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
Довідки про відсутність податкової застави.
Тому в разі потреби аналізу договору міни, або розробки індивідуального документу, пропонуємо скористатись нашим сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші фахівці зможуть кращим чином надати допомогу в оформленні документу, а за потреби - створити цілком новий у відповідності до вашої ситуації.
Шаблон договору бартеру
Кращі фахівці у сфері договірного права вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати шаблон договору міни стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.