Договір оренди офісного приміщення
Одним з головних питань для бізнесу є вибір офісного приміщення для ведення підприємницької діяльності. Найчастіше через відсутність фінансової можливості придбати власне приміщення, підприємці орендують офіси.
Перш ніж взяти (або надати) майно в оренду, слід ґрунтовно вивчити основні вимоги до договору оренди – документу, в якому фіксуються основні права і обов’язки сторін – орендодавця і орендаря.
Не кожен орендар підписуючи договір оренди, належним чином розуміє його положення та те, як вони діятимуть в майбутньому. Невміння моделювати ситуації, небажання звертатись за допомогою до юристів чи звичайна правова необізнаність призводить до значних економічних втрат.
Наші фахівці вже вже відповідають на найпоширеніші запитання від наших активних користувачів!
За потреби складання індивідуального договору оренди офісу, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
Звертаємо увагу на істотні умови договору оренди офісу
Істотні умови договору передбачені актуальним законодавством:
ідентифікуючу інформацію про офіс;
строк договору;
розмір орендної плати.
За вибором сторін орендна плата може вноситися грошима або речами. Вона має бути щомісячною, якщо інші умови не встановити у договорі.
Якщо хоча б однією з сторін є фізична особа, а не підприємець:у договорі можна не зазначати строк, тоді договір буде діяти, доки одна зі сторін не заявить про його розірвання (за місяць до розірвання).
Якщо обидві сторони - фізичні особи - підприємці та/або юридичні особи, то у договорі також потрібно вказати:
офіс (склад і вартість офісу з урахуванням її індексації);
строк, на який укладається договір оренди;
орендну плату з урахуванням її індексації;
порядок використання амортизаційних відрахувань;
відновлення орендованого офісу та умови його повернення або викупу.
Договір за своєю структурою є доволі простим. Проте практика юристів дуже часто сповнена супроводом укладення таких угод. Дійсно, самостійно розібратись з усіма положеннями та законодавчими нормами не так вже й просто.
Особливості договору оренди офісу
Деякі орендодавці йдуть іншим шляхом і надають право своїм орендарям розривати договори в односторонньому порядку, але за умови сплати штрафу у визначеному договором розмірі.
Як правило, розмір такої неустойки коливається в межах місячної орендної плати. Зустрічаються ще більш винахідливі орендодавці, які окрім неустойки утримують ще й гарантійний платіж, сплачений орендарем при укладанні договору.
Застосування таких санкцій до орендаря завуальовано нагадує придбання права на одностороннє розірвання договору, але чи є така вимога орендодавця законною?
Цивільним та Господарським кодексом України закріплено, що штрафом є грошова сума, що сплачується однією стороною іншій, якщо сторона-порушник не виконала або ж неналежно виконала (порушила) погоджені сторонами умови договору. Звідси слідує логічний висновок, що штраф застосовується за порушення умов договору і не може застосовуватись за реалізацію стороною свого права, в тому числі на розірвання договору.
Тому в разі потреби аналізу договору оренди нежитлового приміщення, або розробки індивідуального документу, пропонуємо скористатись нашим сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші фахівці зможуть кращим чином надати допомогу в оформленні документу, а за потреби - створити цілком новий у відповідності до вашої ситуації.
Шаблон договору оренди офісного приміщення
Кращі фахівці у сфері договірного права вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати шаблон договору оренди офісного приміщення стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.