Договір про роботу за сумісництвом
Робота за сумісництвом абсолютно не новинка для українців, які звикли поєднувати активне життя з власним розвитком! Проте правове регулювання роботи за сумісництвом вважається не таким вже й простим як для роботодавців так і для працівників.
В першу чергу це пов’язано із тим, що несе за собою чимало наслідків для роботодавця, які виражаються у великі кількості документації та певних схемах дій для працівника.
Які документи і куди віднести? Як і скільки часу я можу працювати у двох місцях? А чи можна одночасно? На ці та інші запитання юристи підготували відповіді, які допоможуть ближче ознайомитись із роботою за сумісництвом.
За потреби складання індивідуального трудового договору про роботу за сумісництвом, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
Структура договору про роботу за сумісництвом
Робота за сумісництвом може бути зовнішньою та внутрішньою. В чому полягає різниця?
Зовнішнє сумісництво передбачає собою роботу на іншому підприємстві. У цьому випадку, одне місце вважатиметься основним, і саме там зберігатиметься трудова книжка. Інше робоче місце буде вважатись сумісницьким.
Внутрішнє сумісництво говорить про те, що працівник обіймає одну основну посаду на підприємстві, а також сумісницьку посаду. При чому роботу за сумісницькою посадою він має виконувати у вільний від основної роботи час.
Договір про сумісництво має структуру подібну до звичного всім трудового договору. Проте договори про роботу за сумісництвом матимуть специфічну додатково нормативно-правову базу, якою керуються, адже для таких ситуацій законодавець передбачив особливі умови праці.
Договір за своєю структурою є доволі простим. Проте практика юристів дуже часто сповнена супроводом укладення таких угод. Дійсно, самостійно розібратись з усіма положеннями та законодавчими нормами не так вже й просто.
Особливості договору роботи за сумісництвом: на що звернути увагу?
Необхідно розуміти, що робота за сумісництвом може здійснюватись у вільний від основної роботи час. Для прикладу, на державних підприємствах, установах та організаціях законодавець дозволив не більше 4 годин праці у робочі дні а також 1 вихідний день на тиждень.
Наші фахівці рекомендують звертати увагу на основні умови праці. Та у разі, якщо робота може здійснювати віддалено, то домовитись із роботодавцем саме про це. За практикою наших юристів - це суттєво поліпшує ситуацію для працівників не знижуючи їхньої продуктивності.
Шаблон договору сумісницької роботи
Кращі фахівці у сфері договірного права вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати шаблон угоди про роботу за сумісництвом стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.