Угода про зарахування зустрічних однорідних вимог
Доволі часто трапляється так, що два підприємства, партнери, що тривалий час співпрацюють, про що мають договір, можуть мати певні зобов’язання один перед одним в рамках інших угод.
Для прикладу, мова може йти про боргові зобов’язання: за одним договором, одна сторона є боржником, а в іншому договорі, ця ж сторона буде кредитором. Коли трапляються подібні випадки між двома суб’єктами, існує можливість укласти подібну угоду.
Наші фахівці пропонують ознайомитись із відповідями на популярні запитання від постійних клієнтів нашого сервісу.
За потреби складання індивідуального договору про зарахування однорідних зустрічних вимог, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
Специфіка угоди про зарахування однорідних вимог
Договір не є доволі поширеним серед українців, хоча професійні юристи точно знайомі із ним наживо. Багато суб’єктів господарювання, а точніше їх керівництво може не знати про такий вид угод, який міг би усунути дві проблеми: свій борг та борг контрагента.
Відповідно до статті 601 ЦК України сторона має право погасити свій борг, припинити своє зобов’язання за договором, якщо кредитор, у свою чергу, є боржником цієї сторони за іншим договором — зобов’язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог (цесія).
За правовою природою припинення зобов’язання зарахуванням зустрічної вимоги — це одностороння угода, яка оформляється заявою однієї зі сторін.
Договір за своєю структурою направду непростий. Саме тому практика юристів дуже часто сповнена супроводом укладення таких угод. Дійсно, самостійно розібратись з усіма положеннями та законодавчими нормами не так вже й просто.
Вимоги до угоди про зарахування зустрічних вимог
Для того, щоб були підстави для укладання подібної угоди, необхідно мати відповідність із деякими критеріями, такими як от:
бути зустрічними (кредитор за одним зобов’язанням є боржником за іншим, а боржник за першим зобов’язанням є кредитором за другим);
бути однорідними (зараховуватися можуть вимоги про передачу речей одного роду, у зв’язку з чим зарахування як спосіб припинення зазвичай застосовується до зобов’язань по передачі родових речей, зокрема, грошей).
строк виконання таких вимог настав, не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги
водночас, ще однією важливою умовою для здійснення зарахування зустрічних вимог є безспірність вимог, які зараховуються, а саме відсутність спору щодо змісту, умов виконання та розміру зобов’язань.
Разом з тим, зразків подібних угод дуже багато, тобто фактично може він містити дуже велику кількість найрізноманітніших норм, які не порушують законодавства. Саме тому, юристи радять складати шаблон угоди, щоб 100% врахувати всі особливості роботи та зменшити ризики для сторін договору.
Шаблон угоди про зарахування зустрічних однорідних вимог
Кращі фахівці у сфері договірного права вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати шаблон угоди про зарахування однорідних вимог стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.