Трудовий договір в Україні: де і як краще скласти документ?
Трудовий договір являється документом, який засвідчує трудові взаємини між роботодавцем та працівником. Сторонами договору вважаються юридична особа та фізична особа.
В умовах війни, окремі норми трудового законодавства тимчасово втратили чинність. Серед юристів немає єдиної думки, щодо того, чи необхідно вносити зміни у трудові договори працедавців.
Менше з тим, навіть в умовах воєнного стану єдиним способом убезпечитись від непорозумінь після підписання договору - пильна перевірка трудового договору працівником перед підписанням.
За потреби складання індивідуального трудового договору під час війни в Києві або Україні, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
На що звернути увагу в трудовому договорі?
Професійні юристи особливо звертають увагу на те, що трудовий договір за будь-яких обставин має бути уважно вичитаним найманим працівником. Оскільки він містить всі основні положення щодо здійснення трудової діяльності працівника, це є головним документом, який мав би деталізувати всі умови.
З основних положень трудового договору, вкрай уважно необхідно ознайомитись із такими пунктами:
● Посадові обов’язки працівника;
● Порядок, розмір, строки оплати праці;
● Місце виконання роботи.
Це моменти, на основі яких найчастіше і виникають трудові спори. Тому з метою уникнення таких спорів, рекомендуємо перед підписанням договору, просити надіслати його для ознайомлення. Також рекомендуємо уточнити, чи можливо внести зміни до договору за пропозицією особи, яка наймається.
Наші фахівці рекомендують попередньо отримати фахову консультацію юристів у сфері трудових спорів, аби сформувати трудовий договір відповідно до чинного законодавства та зменшивши ризики виникнення спорів будь-яких категорій.
Істотні умови трудових договорів
Укладаючи трудовий договір, важливо розуміти, що існують деякі істотні умови, які вважаються обов'язковими. До них можна віднести умови:
● Оплати праці;
● Трудової функції;
● Місця роботи;
● Строків договору.
Крім того, існують і факультативні, тобто не обов'язкові умови трудового договору. Такі істотні умови зазвичай виникають від специфіки трудової діяльності за конкретною посадою. Такі додаткові умови зазвичай фіксуються у форматі додаткових угод, та як правило це стосується питань, що не врегульовані законодавством належним чином.
Якщо необхідно провести аналіз трудового договору між працівником та роботодавцем або розробити індивідуальний документ, пропонуємо скористатись нашим сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші фахівці зможуть кращим чином надати допомогу в оформленні документу, а за потреби - створити цілком новий у відповідності до вашої ситуації.
Шаблон трудового договору між роботодавцем та працівником
Кращі юристи у сфері трудового законодавства та спорів вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати зразок трудового договору у Києві стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
● Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
● Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
● Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.
Наша команда турбується про кожного клієнта, тож у разі виникнення проблем оперативно допоможе у вирішенні Вашого запитання!