Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Можна користуватись земелею після смерті власника?

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 5 minutes Total views: 443
Rate:
0
Publication date: 20.06.2021

Recently, our team was asked a question: “На підставі договору про надання права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб я користувався земельною ділянкою, власник земельної ділянки помер, проте строк договору не сплив, чи є в мене законні підстави продовжувати далі користуватись земельною ділянкою?”

We wanna share the answer from our specialists:

The best answer
14.06.2021 09:23:26
Згідно із ч. 1 ст. 526 ЦК, зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо договір оренди не містить застереження про його припинення зі смертю орендодавця – власника землі, такий договір продовжує діяти. Спадкоємці набувають прав і обов’язків орендодавця за договором оренди земельної ділянки в силу самого факту прийняття ними спадщини. Тобто має місце заміна сторони у зобов’язанні. Тож орендар вправі користуватися землею на підставі договору, укладеного зі спадкодавцем, без укладення додаткової угоди про заміну сторони орендодавця. Оформлення додаткової угоди є обов’язковим лише у випадку, якщо: про це прямо вказано в договорі оренди земельної ділянки (ст. 32 Закону № 161);сторони бажають внести такі зміни до договору (ст. 1481 ЗК). Дякую.
BASE (basic) 34.01
advertisement

i

13.06.2021 20:36:29 Так, адже власника змінює спадкоємець і договір продовжує свою дію. Краще із спадкоємцем укласти додаткову угоду про заміну сторони. Якщо ж впевнені, що спадкоємець не погодиться, то краще залишити все як є і продовжувати користуватись до закінчення договору

BASE (basic) 0
advertisement

i

14.06.2021 13:25:30 Доброго дня! Згідно ст. 412 ЦК України право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб припиняється у разі: поєднання в одній особі власника земельної ділянки та землекористувача; спливу строку, на який було надано право користування; викупу земельної ділянки у зв'язку із суспільною необхідністю. Право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб може бути припинене за рішенням суду в інших випадках, встановлених законом. Таким чином, Ви можете користуватися земельною ділянкою до спливу строку договору, після чого вже домовлятися із спадкоємцем, якому перейде ця земельна ділянка у власність, про підписання нового договору. Дякую!

BASE (basic) 0
advertisement
Мохончук Платон Сергійович
Мохончук Платон Сергійович
Lawyer
Ukraine / Kharkiv Oblast

i

14.06.2021 19:04:13 Передивіться умови договору договору. Якщо там не визначено перехід прав та обов’язків до інших осіб, то за загальним правилом, установленим ст. 770 Цивільного кодексу України, у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов’язки наймодавця. Подібне положення міститься і в ч. 1 ст. 1481 Земельного кодексу (далі – ЗК): до особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, переходять права та обов’язки попереднього власника земельної ділянки, передбачені чинними договорами оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту.

BASE (basic) 0
advertisement

i

image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.