Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Нищення чужого майна

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 4 minutes Total views: 271
Rate:
0
Publication date: 27.04.2023

Recently, our team was asked a question: “Якщо я в магазині випадково розбив полицю з дорогим алкоголем, чи маю я виплачувати кошти магазину, чи можна не платити”

We wanna share the answer from our specialists:

The best answer
27.04.2023 09:14:32
Якщо випадково то ні, ризик знищення несе підприємець
BASE (basic) 0
advertisement
Петров Владислав
Петров Владислав
Lawyer
Ukraine / Luhansk Oblast

i

21.04.2023 15:48:56 Випадкового нічого не буває. Якщо є ваша вина - повинні заплатити. Якщо знищення/пошкодженя майна сталися у звязку з порушеннями магазину (неправильно зафіксований товар, прохиди не відповідають стандартам) - магазин сам відповідає за отриману шкоду.

BASE (basic) 0
advertisement
Кирилюк Сергій
Кирилюк Сергій
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

21.04.2023 20:28:44 Можна не платити. Якщо ви випадково розбили або пошкодили товар то оплачувати його вартість ви не зобов'язані, оскільки до моменту оплати купівлі товару власником речі є її продавець, тобто торговельний заклад

BASE (basic) 0
advertisement
Баранов Антон
Баранов Антон
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

21.04.2023 22:03:29 Згідно законодавства ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту. Такі виплати можливі лише на підставі судового рішення (якщо буде доведено вашу вину).

BASE (basic) 0.05
advertisement
Богун Сергій
Богун Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

22.04.2023 11:29:21 Якщо доведете, що не мали умислу, то платити не потрібно. Так як ризик випадкової загибелі майна несе власник цього майна.

BASE (basic) 0
advertisement
Лісова Наталя
Лісова Наталя
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

23.04.2023 21:44:42 Потрібно з’ясувати, хто насправді винен у тому, що товар пошкоджено: покупець, адміністрація магазину, яка неправильно зберігала/розмістила цей товар у торговому залі, чи, можливо, покупець. ЗУ «Про захист прав споживачів» у таких ситуаціях однозначно захищає покупця (споживача). Однак в таких ситуаціях часто буває багато нюансів. Як вбачається з статті 323 ЦКУ, ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. А покупець несе відповідальність за цілісність товару після того, як отримав та оплатив товар (стаття 668 ЦКУ). Тобто, до оплати товару магазин несе відповідальність за товар. Якщо пошкоджений вами товар зберігався у неналежних умовах, а саме на полицях, що не захищені спеціальним бортиком, у проходах між рядами або у великій скупченості стояв на стелажах, вкажіть на це адміністратору. Якщо з вас вимагають оплату поясніть ви відмовляєтеся платити штраф а виключно після судового рішення

BASE (basic) 0.04
advertisement

i

image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.