Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Нищення чужого майна

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 4 хвилини Кількість переглядів: 351
Рейтинг:
0
Дата публікації: 27.04.2023

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Якщо я в магазині випадково розбив полицю з дорогим алкоголем, чи маю я виплачувати кошти магазину, чи можна не платити”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
27.04.2023 09:14:32
Якщо випадково то ні, ризик знищення несе підприємець
BASE (Базова) 0
Реклама
Петров Владислав
Петров Владислав
Юрист
Україна / Луганська область

i

21.04.2023 15:48:56 Випадкового нічого не буває. Якщо є ваша вина - повинні заплатити. Якщо знищення/пошкодженя майна сталися у звязку з порушеннями магазину (неправильно зафіксований товар, прохиди не відповідають стандартам) - магазин сам відповідає за отриману шкоду.

BASE (Базова) 0
Реклама
Кирилюк Сергій
Кирилюк Сергій
Юрист
Україна / Київ

i

21.04.2023 20:28:44 Можна не платити. Якщо ви випадково розбили або пошкодили товар то оплачувати його вартість ви не зобов'язані, оскільки до моменту оплати купівлі товару власником речі є її продавець, тобто торговельний заклад

BASE (Базова) 0
Реклама
Баранов Антон
Баранов Антон
Юрист
Україна / Київ

i

21.04.2023 22:03:29 Згідно законодавства ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту. Такі виплати можливі лише на підставі судового рішення (якщо буде доведено вашу вину).

BASE (Базова) 0.11
Реклама
Богун Сергій
Богун Сергій
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

22.04.2023 11:29:21 Якщо доведете, що не мали умислу, то платити не потрібно. Так як ризик випадкової загибелі майна несе власник цього майна.

BASE (Базова) 0
Реклама
Лісова Наталя
Лісова Наталя
Юрист
Україна / Київ

i

23.04.2023 21:44:42 Потрібно з’ясувати, хто насправді винен у тому, що товар пошкоджено: покупець, адміністрація магазину, яка неправильно зберігала/розмістила цей товар у торговому залі, чи, можливо, покупець. ЗУ «Про захист прав споживачів» у таких ситуаціях однозначно захищає покупця (споживача). Однак в таких ситуаціях часто буває багато нюансів. Як вбачається з статті 323 ЦКУ, ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом. А покупець несе відповідальність за цілісність товару після того, як отримав та оплатив товар (стаття 668 ЦКУ). Тобто, до оплати товару магазин несе відповідальність за товар. Якщо пошкоджений вами товар зберігався у неналежних умовах, а саме на полицях, що не захищені спеціальним бортиком, у проходах між рядами або у великій скупченості стояв на стелажах, вкажіть на це адміністратору. Якщо з вас вимагають оплату поясніть ви відмовляєтеся платити штраф а виключно після судового рішення

BASE (Базова) 0.05
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Україна / Рівненська область

i

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.