Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Оформлення спадщини

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 15 minutes Total views: 861
Rate:
0
Publication date: 01.12.2022

Recently, our team was asked a question: “Померла бабуся, вона мала у власності будинок в селі, з родичів залишився тільки Я. Як відбувається процедура оформлення спадщини? Які документи потрібно підготувати?”

We wanna share the answer from our specialists:

The best answer
22.11.2022 21:39:51
Вам необхідно сходити до нотаріуса для відкриття спадкової справи, та отримати свідоцтво на спадщину. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Документ 1) паспорт та податковий̆ код спадкоємця; 2) заява про прийняття спадщини за законом, що подається нотаріусу протягом 6 місяців після смерті спадкодавця (зразок вам надасть нотаріус); 3) свідоцтво про смерть (або рішення суду про визнання особи померлою); 4) Довідка про склад сім'ї, може також знадобитись витяг з домової книги.
BASE (basic) 0.04
advertisement
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Lawyer
Ukraine / Rovenskaya region

i

22.11.2022 21:58:13 Доброго дня. Якщо бабуся не залишила заповіту і інших спадкоємців не має, то Ви маєте право на спадкування за законом, як спадкоємець першої черги в порядку спадкової трансмісії, так як онуки в спадщині діда/баби спадкують замість своїх батьків. Вам потрібно звернутися до нотаріуса за вступом до спадщини. Строк звернення до нотаріуса за отриманням спадщини під час дії воєнного стану встановлено в 10 місяців. Вам потрібно надати нотаріусу свідоцтво про смерть бабусі, документи що підтверджують Ваші родинні зв'язки - Ваше свідоцтво про народження, свідоцтво про народження того із батьків який був дитиною бабусі, у випадку зміни ним прізвища - документ про зміну, правовостановчі документи на будинок, домову книгу або довідку про те, з ким мешкала бабуся на час смерті

PRO 68.25
advertisement
Гіммельфарб Станіслав Олегович

i

22.11.2022 23:03:08 Вам необхідно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини яка подається нотаріусу за останнім місцем проживання померлого протягом 6 місяців з дня смерті. (у період воєнного стану звертатися можна до будь-якого нотаріуса та строк подовжено до 10 місяців) рекомендую не нехтувати та звертатися протягом 6 місяців з дня смерті бабусі. Документи: ваш паспорт та код, свідоцтво про смерть бабусі, свідоцтво про ваше народження та народження вашего батька чи матері для підтвердження кровного споріднення з бабусею. правовстановлюючі документи на будинок, технічний паспорт на будинок, довідка про відсутність самовільної побудови на земельній ділянці, документи на землю. нотаріус повідомить які документи йому необхідні. (за необхідності видає запити на отримання документів з БТІ, архіву) у приватного нотаріуса вартість оформленная спадщини вища у порівняні з державним, але як правило у приватного нотаріуса ви не будете сидіти у чергах годинами.

BASE (basic) 0
advertisement
Мирошниченко Максим
Мирошниченко Максим
Lawyer
Ukraine / Poltava region

i

22.11.2022 23:16:00 Заяву нотаріусу про прийняття спадщини слід подати не пізніше 6 місяців після смерті бабці, чим швидше, тим краще. Потрібно звертатися до нотаріуса в тому місті чи районі, де проживала бабця. Зі собою треба мати такі документи: оригінал свідоцтва про смерть бабці, Ваш паспорт, ідентифікаційний код, Ваше свідоцтво про народження і свідоцтво про народження того з батьків, кому бабця приходилася мамою, щоб підтвердити ваші родинні з нею стосунки. також візьміть із собою документи, що підтверджують право власності на будинок, земельну ділянку та інше, що належало бабці. Решта все підкаже нотаріус. Якщо у Вас немає свідоцтва про смерть бабці, або свідоцтва про народження одного з ваших батьків, їх можна поновити в РАГСІ, тобто взяти дублікати або витяги.

BASE (basic) 0
advertisement
Сєргєєва Ольга
Сєргєєва Ольга
Lawyer
Ukraine / Lviv region

i

22.11.2022 23:56:43 Вітаю. Спадкування можливе за заповітом або за законом. Якщо бабуся не склала заповіт, порядок прийняття спадщини буде такий: ви як родич - спадкоємець другої черги, подаєте до державної (приватної) нотаріальної контори "Заяву про прийняття спадщини" Вкрай важливий строк подачі 6 міс з дня відкриття спадщини. Нотаріус перевіряє її та вносить вас до спадкового реєстру і якщо за 6 міс не подали заяви інші спадкоємці ви отримаєте свідоцтво на спадщину. На час дії воєнного стану ви можете звертатись з цих питань до будь-якого нотаріуса в Україні незалежно він місця відкриття спадщини. Також призупиняють плин строки звернення

BASE (basic) 0
advertisement
Кадельник Василь
Кадельник Василь
Lawyer
Ukraine / Chernivtsi region

i

23.11.2022 07:44:18 Вітаю. Вам необхідно звернутись до нотаріуса за місцем проживання померлої бабусі. Перелік документів, які необхідні щоб отримати спадок -- свідоцтво про смерть померлого – оригінал; довідка, де зафіксовано місце реєстрації померлого, де він і з ким був зареєстрований на момент смерті; документи, які підтверджують право власності на майно померлого (наявність не обов’язкова); паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця; заповіт (якщо спадкуємо за заповітом); якщо за законом – документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб); оплата послуг нотаріуса і державного мита за відкриття спадкової справи.

BASE (basic) 0.01
advertisement
Костюк Яна
Костюк Яна
Lawyer
Ukraine / Kiev region

i

23.11.2022 08:20:48 Доброго ранку. Спадщину Ви повинні прийняти через пів року після смерті бабусі. Перш за все зверніться до будь-якого нотаріуса, де отримаєте детальну інформацію. Дякую.

BASE (basic) 34.01
advertisement

i

23.11.2022 10:01:28 Для прийняття спадщини чи відмови від спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня смерті особи.Для того, щоб не допустити пропуску строку, необхідно звернутися до нотаріуса для подачі заяви про прийняття спадщини чи про її відмову.Заяви про прийняття спадщини або відмову від її прийняття подаються спадкоємцем особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини у письмовій формі.Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна — місцезнаходження основної частини рухомого майна.У разі заведення спадкової справи та встановлення складу спадкового майна нотаріус надає спадкоємцю письмову довідку щодо переліку документів, необхідних для оформлення спадщини та видачі свідоцтва про право на спадщину, із зазначенням розміру плати за вчинення відповідних нотаріальних дій.

BASE (basic) 0
advertisement
Швець Олександр
Швець Олександр
Lawyer
Ukraine / Khmelnitsky region

i

23.11.2022 10:06:15 Вам потрібно звернутись або до нотаріуса із заявою про вступ до спадщини, або до сільського старости. Там Вас зорієнтують про повний та вичерпний перелік документів.

BASE (basic) 0
advertisement
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Lawyer
Ukraine / Chernihiv region

i

23.11.2022 10:25:42 Потрібно звернутися до будь-якого нотаріуса за місцем проживання бабусі бажано, але можна до будь-якого та подати заяву про відкриття спадкової справи. Під час військового стану у вас є 10 місяців з моменту смерті бабусі (зазвичай 6 місяців). Після спливу 10 місяців, якщо більше бажаючих не виявиться, вам видадуть свідоцтво про спадщину, яке є правовстановлюючим документом та дає право реєструвати будинок на себе.

BASE (basic) 34.08
advertisement
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Attorney
Ukraine / Rovenskaya region

i

23.11.2022 10:43:05 Для прийняття спадщини потрібно подати заяву нотаріусу, в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування. Оформити спадщину можна як у державного, так і приватного нотаріуса, за місцем відкриття спадщини. Тобто, для того, щоб вступити у спадщину, ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса в тому населеному пункті, де був зареєстрований (прописаний) померлий або ж де знаходиться його майно із заявою, та документами які підтверджують родинні зв'язки із бабусею. В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа може бути заведена за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини;

BASE (basic) 0
advertisement
Бєгунова Ольга
Бєгунова Ольга
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

24.11.2022 11:46:34 Для оформлення спадщини необхідно звернутись до нотаріуса, який займається спадковими справами, та надати йому заяву про прийняття спадщини. Разом з заявою подаються супутні документи: ваш паспорт та ідентифікаційний номер, свідоцтво про смерть бабусі, копія її паспорту, ідентифікаційного номеру, копії документів про майно бабусі (технічний паспорт на будинок, свідоцтво про право власності на будинок). Додатково нотаріус може запитати документи про підтвердження спорідненості з померлою — це копії свідоцтв про народження, з яких можна встановити, що ви були народжені кимось з дітей померлої. Після подання всіх документів, нотаріус здійснить перереєстрацію права власності на будинок на вас та видасть вам нове Свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

BASE (basic) 28.82
advertisement

i

24.11.2022 12:38:23 Почати процедуру спадкування необхідно у чітко визначений термін – до 6-ти місяців від моменту смерті родича. Спочатку необхідно звернутися до приватного або державного нотаріуса, який здійснює свою діяльність на території нотаріального округу (місто, район), де на момент смерті був зареєстрований (не проживав – важливо) померлий. Перелік документів, які необхідні щоб отримати спадок: свідоцтво про смерть померлого – оригінал; довідка, де зафіксовано місце реєстрації померлого, де він і з ким був зареєстрований на момент смерті; документи, які підтверджують право власності на майно померлого (наявність не обов’язкова); паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця; заповіт (якщо спадкуємо за заповітом); якщо за законом – документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб); оплата послуг нотаріуса і державного мита за відкриття спадкової справи.

BASE (basic) 0.04
advertisement
Євич Олена
Євич Олена
Lawyer
Ukraine / Vinnytsia region

i

24.11.2022 16:20:29 Звертайтеся до нотаріуса та він вам розкаже що потрібно далі робити, в загалі потрібен ваш паспорт, документи про ступінь родинних зв’язкі та РНОКПП, а діла нотаріус буде перевіряти все за реєстрами.

BASE (basic) 0
advertisement
Петров Антон
Петров Антон
Lawyer
Ukraine / Zaporozhye region

i

24.11.2022 21:09:47 Необхідно спочатку звернутися до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Документи які підтверджують родинні зв'язки. Та документи на будинок.

BASE (basic) 0
advertisement
Крамчанін Олександр
Крамчанін Олександр
Lawyer
Ukraine / Dnepropetrovsk region

i

image
image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

image
Reviews

From Real Users

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
Top 10

PRO consultants

All consultants
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Grytsai Mykola Igorovich

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Borevych Mariia

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Baladyha Serhiy

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Lawyer Ukraine / Kremenchuk
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Khyzhavska Olesia Yaroslavivna

    Lawyer Ukraine / Khmelnitsky region
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Molchanov Oleg Viktorovich

    Attorney Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Yulia Palagina Volodymyrivna

    Lawyer Ukraine / Kharkov region
    і

We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.

The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys - you can confidently trust our specialists!

image
bonuses

Contact us for a free consultation

Take the questionnaire and get ₴500.00 for a consultation

Answer the questions below and we will instantly transfer the ₴500.00 to your first consultation in the CONSULTANT mobile application. This means that the consultation will be will be absolutely free, and the lawyer will receive payment from our service. This ensures a quick and high-quality answer from several specialists at once. Examples of such of such consultations can be found below. Bonus accruals are limited in time, so do not do not delay - take immediate action!

  • 0 days
  • 0 hours
  • 0 minutes
  • 0 seconds
  • ukraine Ukraine +380
  • poland Poland +48
  • england United Kingdom +44
  • usa United States +1
  • other Other +
image

Thanks for registration!

Submit your questions via the mobile app

  • Do you need a military lawyer or attorney?
  • Have you previously sought legal assistance?
  • Is your question related to documents or contracts?
  • Do you plan to go to court in the near future?
  • Do you need legal support for a transaction (purchase, rent, etc.)?
  • Do you have official documents related to your issue?

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.