Опіка
Recently, our team was asked a question: “Як встановити опіку над старенькою мамою ?”
We wanna share the answer from our specialists:
24.02.2023 14:56:25 Опіка встановлюється лише через рішення суду про визнання особи недієздатною та призначення опікуна. Для цього потрібно проходити судово-психіатричну експертизу для встановлення відсутності змоги розуміти свої дії. Тому не думаю, що це Ваш варіант. Ви скоріше за все маєте на увазі встановлення постійного догляду над мамою. Для цього Вам потрібно отримати висновок ЛКК про те, що мама потребує постійного догляду та звернутись до органу соціального захисту населення (совбез).
24.02.2023 14:57:30 Доброго дня. Звертайтесь з цим питанням до Департаменту соціального захисту населення. Дякую.
24.02.2023 16:35:41 Думаю Вам потрібні не опіка, а постійний догляд. Опіка повязана з позбавленням мами дієздатності, робится через орган опіки і піклування + в судовому порядку. Натомість постійний доглях не призводить до позбавлення мами дієздатності, робиться без суду (через управління соціального захисту населення відповідної місцевої ради). При цьому потрібно мати: висновок лікарів про необхідність постійного догляду мами; висновок лікарів про належний стан вашого здоровя для здійснення опіки; копія паспортів та ІПН; заява на встановлення постійного догляду.
24.02.2023 17:15:55 Відповідно до Цивільного кодексу України опіка встановлюється над фізичними особами, які визнані недієздатними. Відповідно до Цивільного кодексу України, обмежити дієздатність людини можна лише в судовому порядку. Тобто Ви маєте звернутися до суду із заявою про визнання Вашої мами недієздатною. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
24.02.2023 20:12:52 Доброго дня! Треба зібрати документи про тещо що Ваша мати потребує догляду( виписки про хвороби,пенсійне,і про соціальний стан особи).Для цього треба звернутись до сімейного лікаря і отримати направленя на ВЛК або МСек яка видать акт про те що особа потребує догляду.Або звернутись до нотариуса і підписати договір догляду.
26.02.2023 12:12:27 Виключно в судовому порядку. Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Які документи потрібні при оформленні опіки Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
26.02.2023 14:13:56 Добрый день вы идете в суд и устанавливаете опеку над вашей матерью с помощью адвоката.
28.02.2023 13:08:32 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.
01.03.2023 17:27:24 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Які документи потрібні при оформленні опіки Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання.
02.03.2023 14:56:53 Доброго дня. Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з відповідним пакетом документів. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470