Перетин кордону інвалід
Recently, our team was asked a question: “В мене батько інвалід 2 групи . Має пенсійне посвідчення . Я чоловік віком 49 років можу перетнути кордон разом з ним згідно закону 2122-IX , від 15-03-22 ? Які документи потрібні ? Я можу його залишити за кордоном та повернутися самостійно ?”
We wanna share the answer from our specialists:
24.10.2022 19:38:06 Доброго дня. Згідно п. 2-1 Правил перетину державного кордону України, Ви можете разом перетнути кордон за умови спільного мешкання або здійснення догляду за своїми батьком. Факт догляду підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Повернутись з закордону Ви можете самостійно без батька.
24.10.2022 19:39:30 Інвалід 2 групи може перетнути кордон у супроводі свого сина. Для перетину кордону подаються: 1) паспорти інваліда та особи, яка його супроводжує; 2) посвідчення інваліда або довідку про призначення категорії інвалідності; 3) ваше свідоцтво про народження (для встановлення спорідненості з батьком). Після виїзду ви можете залишити батька в іншій країні та повернутись до України без нього; жодних заборон чи обмежень щодо цього немає.
24.10.2022 19:39:33 Перетнути кордон з батьком можете при наявності документів, що засвідчують родині зв'язки та інвалідність у батька а також документів, що підтверджують спільне проживання (Ваше задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) батька або здійснення догляду за своїм батьком, що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду, або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Повернутись самостійно без батька Ви можете, лише вказано, що Ви повинні повернутись не пізніше, ніж особа, яку Ви супроводжували. Дані моменти регулюються Правилами перетину кордону (Постанова КМУ № 57 від 1995 року). Можете замовити послугу "Правовий висновок". де буде детально розписано про підстави, необхідні документи, та як їх оформити.
24.10.2022 19:39:39 Доброго дня! Так, можете, але Вам необхідно зібрати наступний перелік документів, затверджений наказом держприкордон служби та є вичерпним. 1. Документи що посвідчують особу, Ваші та батька 2. Пенсійне посвідчення із вказанням інвалідності 3. Документ що підтверджує родинний зв'язок 4. Довідка про зареєстрованих в житловому приміщенні. Перетнути кордон можна декілька разів. Цей перелік є вичерпним, жодних довідок з військомату не потрібно. Х витребування є незаконним. За подробицями в чаті.
24.10.2022 19:49:21 Документи: 1. Ваше свідоцтво про народження 2. документи які підтверджують інвалідність батька 3. документи які підтверджуть, що Ви з батьком зареєстровані за одною адресою АБО акт встановлення факту здійснення Вами догляду за батьком (якщо Ви зареєстровані за різними адресами). За актом потрібно звертатися до органів місцевого самоврядування. Батька закордоном необхідно поставити на Консульський облік і отримати довідку про те, що він перебуває на такому обліку. З цією довідкою Ви зможете залишити батька закордоном та повернутися в Україну самостійно. В повинні повернутися в Україну НЕ ПІЗНІШЕ дати повернення Вашого батька.
24.10.2022 20:06:21 Так, Ви можете перетнути кордон як особа, що супроводжує інваліді, і так ви можете залишитись за кордоном. Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, визначених пунктом 2--2 . Документи для перетин кордону: будь-які, що підтверджують родинні зв’язки, довідка/посвідчення про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, документи, що підтверджують інвалідність.
25.10.2022 09:01:00 Доброго ранку. Основним керівним документом, який визначає правила перетинання кордону є постанова №57, яка затверджує правила перетинання державного кордону громадянами України. У період введення воєнного стану у цю постанову були внесені зміни й вже більш детально описано порядок перетину кордону тією чи іншою категорією громадян, зокрема чоловіками призовного віку, які є громадянами України. Вам потрібні документи, що підтверджують Ваше рідство та документи батька про інвалідність, довідка про Ваше сумісне проживання. Повернутись Ви можете, але вже виїхати без батька, ні. Дякую.
25.10.2022 09:06:40 Ви можете перетнути кордон тільки як супровід батька з документами: - що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження ваше), - інвалідність батька, - а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка). Залишитись на короні він не може. Більше того повернутися в Україну ви маєте раніше батька. Однак відповідальності поки за це не має, якщо не пристосувати інші статті КУпАП до такого порушення. Без батька ви можете виїхати за кордон за умови, що він перебуває за кордоном та стоїть там на консульському обліку.
25.10.2022 12:25:29 Доброго дня, згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, підстава для виїзду Вашого сина тлумачиться так6 "1. Пункт 21 викласти в такій редакції: “21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у і держадміністрації, сільскі ради. Розгляньте постанову, там все описано.
25.10.2022 12:33:50 Так ви можете перетнути кордон,саме на цій підставі я два тижня назад перетнув кордон із тещею.Документи потрібні наступні 1 закордонний паспорт Ваш та батько паспорт 2 свідоцтво про народження 3 пенсійно посвідчення 4 справка МСЕК 5 довідка що мешкаєте за 1 адресою Обовязково ви повинні повернутися із батьком.Якщо ви стане на консульскій облік то можете залишатися
25.10.2022 13:16:49 Для перетину кордону обов'язково потрібно оформити догляд за людиною з інвалідністтю. Для перетину кордону потрібні документи підтверджуючі особу; будь який документ підтверджуючий інвалідність особи (пенсійе посвідчення, довідка МСЕК) та довідка від органів соціального захисту про здійснення догляду за особою з інвалідністтю. Перетин кордону відбувається лише з особою за якою здійснюється догляд в будь яку із сторін.
25.10.2022 17:38:10 Доброго дня. Так ви можете супроводжувати інваліда для виїзду за кордон. Необхідно документи, що підтверджують споріднення та акт догляду за ним. Оформлюється в органах соціального захисту населення
25.10.2022 21:08:37 Вітаю. Під воєнного стану перетинати державний кордон мають право чоловіки віком 18-60 років, які мають одного із своїх батьків із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують його для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання або акту встановлення факту здійснення догляду (акт видається органами соцзахисту). Ви можете виїзджати за межі України і самостійно без батька, на підставі довідки про перебування вашого батька (осіби з інвалідністю), на консульському обліку. Ви повинні мати при собі вищевказані документи, що потрібні при виїзді як супроводжуюча особа батька. Крім того, ви повинні повернутись в Україну не пізніше ніж ваш батько. Недивлячись чи ви виїзджаєте самі чи супроводжуєте батька не забудьте закордонний паспорт.
27.10.2022 10:14:07 Ви можете перетнути кордон з батьком не тільки з підстав, визначених у законі 2122, а і як супроводжуюча особа свого батька з інвалідністю. в такому випадку не потрібно оформлювати догляд через органи соцзахисту. По поверненню - маєте повернутись не пізніше батька в Україну. Іздити можна за умови, що батько стане на консульський облік.
28.10.2022 22:49:06 ТРЕБА ПОСВІДЧЕННЯ
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470