Перетин кордону інвалід
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “В мене батько інвалід 2 групи . Має пенсійне посвідчення . Я чоловік віком 49 років можу перетнути кордон разом з ним згідно закону 2122-IX , від 15-03-22 ? Які документи потрібні ? Я можу його залишити за кордоном та повернутися самостійно ?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
24.10.2022 19:38:06 Доброго дня. Згідно п. 2-1 Правил перетину державного кордону України, Ви можете разом перетнути кордон за умови спільного мешкання або здійснення догляду за своїми батьком. Факт догляду підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Повернутись з закордону Ви можете самостійно без батька.
24.10.2022 19:39:30 Інвалід 2 групи може перетнути кордон у супроводі свого сина. Для перетину кордону подаються: 1) паспорти інваліда та особи, яка його супроводжує; 2) посвідчення інваліда або довідку про призначення категорії інвалідності; 3) ваше свідоцтво про народження (для встановлення спорідненості з батьком). Після виїзду ви можете залишити батька в іншій країні та повернутись до України без нього; жодних заборон чи обмежень щодо цього немає.
24.10.2022 19:39:33 Перетнути кордон з батьком можете при наявності документів, що засвідчують родині зв'язки та інвалідність у батька а також документів, що підтверджують спільне проживання (Ваше задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) батька або здійснення догляду за своїм батьком, що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду, або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Повернутись самостійно без батька Ви можете, лише вказано, що Ви повинні повернутись не пізніше, ніж особа, яку Ви супроводжували. Дані моменти регулюються Правилами перетину кордону (Постанова КМУ № 57 від 1995 року). Можете замовити послугу "Правовий висновок". де буде детально розписано про підстави, необхідні документи, та як їх оформити.
24.10.2022 19:39:39 Доброго дня! Так, можете, але Вам необхідно зібрати наступний перелік документів, затверджений наказом держприкордон служби та є вичерпним. 1. Документи що посвідчують особу, Ваші та батька 2. Пенсійне посвідчення із вказанням інвалідності 3. Документ що підтверджує родинний зв'язок 4. Довідка про зареєстрованих в житловому приміщенні. Перетнути кордон можна декілька разів. Цей перелік є вичерпним, жодних довідок з військомату не потрібно. Х витребування є незаконним. За подробицями в чаті.
24.10.2022 19:49:21 Документи: 1. Ваше свідоцтво про народження 2. документи які підтверджують інвалідність батька 3. документи які підтверджуть, що Ви з батьком зареєстровані за одною адресою АБО акт встановлення факту здійснення Вами догляду за батьком (якщо Ви зареєстровані за різними адресами). За актом потрібно звертатися до органів місцевого самоврядування. Батька закордоном необхідно поставити на Консульський облік і отримати довідку про те, що він перебуває на такому обліку. З цією довідкою Ви зможете залишити батька закордоном та повернутися в Україну самостійно. В повинні повернутися в Україну НЕ ПІЗНІШЕ дати повернення Вашого батька.
24.10.2022 20:06:21 Так, Ви можете перетнути кордон як особа, що супроводжує інваліді, і так ви можете залишитись за кордоном. Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, визначених пунктом 2--2 . Документи для перетин кордону: будь-які, що підтверджують родинні зв’язки, довідка/посвідчення про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, документи, що підтверджують інвалідність.
25.10.2022 09:01:00 Доброго ранку. Основним керівним документом, який визначає правила перетинання кордону є постанова №57, яка затверджує правила перетинання державного кордону громадянами України. У період введення воєнного стану у цю постанову були внесені зміни й вже більш детально описано порядок перетину кордону тією чи іншою категорією громадян, зокрема чоловіками призовного віку, які є громадянами України. Вам потрібні документи, що підтверджують Ваше рідство та документи батька про інвалідність, довідка про Ваше сумісне проживання. Повернутись Ви можете, але вже виїхати без батька, ні. Дякую.
25.10.2022 09:06:40 Ви можете перетнути кордон тільки як супровід батька з документами: - що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження ваше), - інвалідність батька, - а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка). Залишитись на короні він не може. Більше того повернутися в Україну ви маєте раніше батька. Однак відповідальності поки за це не має, якщо не пристосувати інші статті КУпАП до такого порушення. Без батька ви можете виїхати за кордон за умови, що він перебуває за кордоном та стоїть там на консульському обліку.
25.10.2022 12:25:29 Доброго дня, згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, підстава для виїзду Вашого сина тлумачиться так6 "1. Пункт 21 викласти в такій редакції: “21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у і держадміністрації, сільскі ради. Розгляньте постанову, там все описано.
25.10.2022 12:33:50 Так ви можете перетнути кордон,саме на цій підставі я два тижня назад перетнув кордон із тещею.Документи потрібні наступні 1 закордонний паспорт Ваш та батько паспорт 2 свідоцтво про народження 3 пенсійно посвідчення 4 справка МСЕК 5 довідка що мешкаєте за 1 адресою Обовязково ви повинні повернутися із батьком.Якщо ви стане на консульскій облік то можете залишатися
25.10.2022 13:16:49 Для перетину кордону обов'язково потрібно оформити догляд за людиною з інвалідністтю. Для перетину кордону потрібні документи підтверджуючі особу; будь який документ підтверджуючий інвалідність особи (пенсійе посвідчення, довідка МСЕК) та довідка від органів соціального захисту про здійснення догляду за особою з інвалідністтю. Перетин кордону відбувається лише з особою за якою здійснюється догляд в будь яку із сторін.
25.10.2022 17:38:10 Доброго дня. Так ви можете супроводжувати інваліда для виїзду за кордон. Необхідно документи, що підтверджують споріднення та акт догляду за ним. Оформлюється в органах соціального захисту населення
25.10.2022 21:08:37 Вітаю. Під воєнного стану перетинати державний кордон мають право чоловіки віком 18-60 років, які мають одного із своїх батьків із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують його для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання або акту встановлення факту здійснення догляду (акт видається органами соцзахисту). Ви можете виїзджати за межі України і самостійно без батька, на підставі довідки про перебування вашого батька (осіби з інвалідністю), на консульському обліку. Ви повинні мати при собі вищевказані документи, що потрібні при виїзді як супроводжуюча особа батька. Крім того, ви повинні повернутись в Україну не пізніше ніж ваш батько. Недивлячись чи ви виїзджаєте самі чи супроводжуєте батька не забудьте закордонний паспорт.
27.10.2022 10:14:07 Ви можете перетнути кордон з батьком не тільки з підстав, визначених у законі 2122, а і як супроводжуюча особа свого батька з інвалідністю. в такому випадку не потрібно оформлювати догляд через органи соцзахисту. По поверненню - маєте повернутись не пізніше батька в Україну. Іздити можна за умови, що батько стане на консульський облік.
28.10.2022 22:49:06 ТРЕБА ПОСВІДЧЕННЯ
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470