image

Перетин кордону інвалід

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 84 29.10.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “В мене батько інвалід 2 групи . Має пенсійне посвідчення . Я чоловік віком 49 років можу перетнути кордон разом з ним згідно закону 2122-IX , від 15-03-22 ? Які документи потрібні ? Я можу його залишити за кордоном та повернутися самостійно ?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
28.10.2022 14:09:32
Порядок встановлено: Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2--2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2---2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.Звертайтесь особисто за необхідності.
BASE (Базова) 0
Реклама

24.10.2022 19:38:06 Доброго дня. Згідно п. 2-1 Правил перетину державного кордону України, Ви можете разом перетнути кордон за умови спільного мешкання або здійснення догляду за своїми батьком. Факт догляду підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Повернутись з закордону Ви можете самостійно без батька.

PRO 70.54
Реклама
Станіслав Олегович
Станіслав Олегович Юрист Україна / Київ
Станіслав Олегович
Вартість: 750 грн/год Детальніше

24.10.2022 19:39:30 Інвалід 2 групи може перетнути кордон у супроводі свого сина. Для перетину кордону подаються: 1) паспорти інваліда та особи, яка його супроводжує; 2) посвідчення інваліда або довідку про призначення категорії інвалідності; 3) ваше свідоцтво про народження (для встановлення спорідненості з батьком). Після виїзду ви можете залишити батька в іншій країні та повернутись до України без нього; жодних заборон чи обмежень щодо цього немає.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

24.10.2022 19:39:33 Перетнути кордон з батьком можете при наявності документів, що засвідчують родині зв'язки та інвалідність у батька а також документів, що підтверджують спільне проживання (Ваше задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) батька або здійснення догляду за своїм батьком, що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду, або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Повернутись самостійно без батька Ви можете, лише вказано, що Ви повинні повернутись не пізніше, ніж особа, яку Ви супроводжували. Дані моменти регулюються Правилами перетину кордону (Постанова КМУ № 57 від 1995 року). Можете замовити послугу "Правовий висновок". де буде детально розписано про підстави, необхідні документи, та як їх оформити.

BASE (Базова) 0
Реклама

24.10.2022 19:39:39 Доброго дня! Так, можете, але Вам необхідно зібрати наступний перелік документів, затверджений наказом держприкордон служби та є вичерпним. 1. Документи що посвідчують особу, Ваші та батька 2. Пенсійне посвідчення із вказанням інвалідності 3. Документ що підтверджує родинний зв'язок 4. Довідка про зареєстрованих в житловому приміщенні. Перетнути кордон можна декілька разів. Цей перелік є вичерпним, жодних довідок з військомату не потрібно. Х витребування є незаконним. За подробицями в чаті.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №293 Юрист Україна / Одеська область

24.10.2022 19:49:21 Документи: 1. Ваше свідоцтво про народження 2. документи які підтверджують інвалідність батька 3. документи які підтверджуть, що Ви з батьком зареєстровані за одною адресою АБО акт встановлення факту здійснення Вами догляду за батьком (якщо Ви зареєстровані за різними адресами). За актом потрібно звертатися до органів місцевого самоврядування. Батька закордоном необхідно поставити на Консульський облік і отримати довідку про те, що він перебуває на такому обліку. З цією довідкою Ви зможете залишити батька закордоном та повернутися в Україну самостійно. В повинні повернутися в Україну НЕ ПІЗНІШЕ дати повернення Вашого батька.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №290 Юрист Україна / Одеська область

24.10.2022 20:06:21 Так, Ви можете перетнути кордон як особа, що супроводжує інваліді, і так ви можете залишитись за кордоном. Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, визначених пунктом 2--2 . Документи для перетин кордону: будь-які, що підтверджують родинні зв’язки, довідка/посвідчення про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, документи, що підтверджують інвалідність.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

25.10.2022 09:01:00 Доброго ранку. Основним керівним документом, який визначає правила перетинання кордону є постанова №57, яка затверджує правила перетинання державного кордону громадянами України. У період введення воєнного стану у цю постанову були внесені зміни й вже більш детально описано порядок перетину кордону тією чи іншою категорією громадян, зокрема чоловіками призовного віку, які є громадянами України. Вам потрібні документи, що підтверджують Ваше рідство та документи батька про інвалідність, довідка про Ваше сумісне проживання. Повернутись Ви можете, але вже виїхати без батька, ні. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

25.10.2022 09:06:40 Ви можете перетнути кордон тільки як супровід батька з документами: - що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження ваше), - інвалідність батька, - а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка). Залишитись на короні він не може. Більше того повернутися в Україну ви маєте раніше батька. Однак відповідальності поки за це не має, якщо не пристосувати інші статті КУпАП до такого порушення. Без батька ви можете виїхати за кордон за умови, що він перебуває за кордоном та стоїть там на консульському обліку.

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

25.10.2022 12:25:29 Доброго дня, згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, підстава для виїзду Вашого сина тлумачиться так6 "1. Пункт 21 викласти в такій редакції: “21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у і держадміністрації, сільскі ради. Розгляньте постанову, там все описано.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №28 Юрист Україна / Київ

25.10.2022 12:33:50 Так ви можете перетнути кордон,саме на цій підставі я два тижня назад перетнув кордон із тещею.Документи потрібні наступні 1 закордонний паспорт Ваш та батько паспорт 2 свідоцтво про народження 3 пенсійно посвідчення 4 справка МСЕК 5 довідка що мешкаєте за 1 адресою Обовязково ви повинні повернутися із батьком.Якщо ви стане на консульскій облік то можете залишатися

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

25.10.2022 13:16:49 Для перетину кордону обов'язково потрібно оформити догляд за людиною з інвалідністтю. Для перетину кордону потрібні документи підтверджуючі особу; будь який документ підтверджуючий інвалідність особи (пенсійе посвідчення, довідка МСЕК) та довідка від органів соціального захисту про здійснення догляду за особою з інвалідністтю. Перетин кордону відбувається лише з особою за якою здійснюється догляд в будь яку із сторін.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область

25.10.2022 17:38:10 Доброго дня. Так ви можете супроводжувати інваліда для виїзду за кордон. Необхідно документи, що підтверджують споріднення та акт догляду за ним. Оформлюється в органах соціального захисту населення

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №298 Юрист Україна / Київ

25.10.2022 21:08:37 Вітаю. Під воєнного стану перетинати державний кордон мають право чоловіки віком 18-60 років, які мають одного із своїх батьків із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують його для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання або акту встановлення факту здійснення догляду (акт видається органами соцзахисту). Ви можете виїзджати за межі України і самостійно без батька, на підставі довідки про перебування вашого батька (осіби з інвалідністю), на консульському обліку. Ви повинні мати при собі вищевказані документи, що потрібні при виїзді як супроводжуюча особа батька. Крім того, ви повинні повернутись в Україну не пізніше ніж ваш батько. Недивлячись чи ви виїзджаєте самі чи супроводжуєте батька не забудьте закордонний паспорт.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №294 Юрист Україна / Чернівецька область

27.10.2022 10:14:07 Ви можете перетнути кордон з батьком не тільки з підстав, визначених у законі 2122, а і як супроводжуюча особа свого батька з інвалідністю. в такому випадку не потрібно оформлювати догляд через органи соцзахисту. По поверненню - маєте повернутись не пізніше батька в Україну. Іздити можна за умови, що батько стане на консульський облік.

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область

28.10.2022 22:49:06 ТРЕБА ПОСВІДЧЕННЯ

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №314 Юрист Україна / Черкаська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу