Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Підключення комунікацій за договором купівлі житла

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 4 minutes Total views: 458
Rate:
0
Publication date: 29.07.2021

Recently, our team was asked a question: “Вітаю. Купив житло у новобудові на стадії будівництва та відразу оформив право власності. Пройшло 2 роки, але світло та газ не підключили і невідомо коли підключать, а відповідно до договору все має бути готове і я в цей час можу поселятись . Чи можу я, відповідно до законодавства,вимагати у них компенсацію за прострочення договору? Дякую.”

We wanna share the answer from our specialists:

The best answer
11.07.2021 19:14:47
Доброго дня. За порушення строків виконання зобов'язання стягується пеня у розмірі 0,1 відсотка вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості. У разі, якщо сторона договору відмовляється сплачувати пеню та штраф за порушення строків виконання зобов‘язання за договором, можна звернутися до суду з позовом. Дякую.
BASE (basic) 0
advertisement
Мохончук Платон Сергійович
Мохончук Платон Сергійович
Lawyer
Ukraine / Kharkiv Oblast

i

10.07.2021 11:03:47 Доброго дня. Так звичайно. Можете також свернутись до суду, який найвірогідніше прийме рішення на Вашу користь, в позові також просіть суд про стягнення судового збору з відповідача. Ще продивіться уважно договір, там повинно бути вказані штрафні санкції за порушення умов договору. Дякую.

BASE (basic) 34.01
advertisement

i

11.07.2021 22:05:42 Доброго Дня КГС ВС визнав, що, навіть якщо забудовник у договорі не прописав можливість компенсації за зрив термінів здачі житла, покупець все одно може претендувати на таку компенсацію. Колегія суддів КГС ВС врахувала правову позицію Великої палати ВС, висловлену в постанові від 1 вересня 2020 року у справі №216/3521/16-ц, і зазначила, що незважаючи на відсутність у договорі застереження щодо покриття моральної шкоди, таке відшкодування може бути стягнуто на підставі Закону України «Про захист прав споживачів». У своєму висновку КГС ВС посилається на Цивільний кодекс, де в першій і другій частині ст. 23, ЦК що кожен громадянин може розраховувати на відшкодування моральної шкоди, яку заподіяно внаслідок порушення його прав. Компенсацію можна вимагати: штраф за порушення термінів здачі об’єкта може бути встановлено договором; витрати на оренду нерухомості; втрачений дохід. Успіхів

BASE (basic) 0.04
advertisement

i

image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.