Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Підключення комунікацій за договором купівлі житла

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 4 минуты Количество просмотров: 459
Рейтинг:
0
Дата публикации: 29.07.2021

Недавно нашей команде задали вопрос: “Вітаю. Купив житло у новобудові на стадії будівництва та відразу оформив право власності. Пройшло 2 роки, але світло та газ не підключили і невідомо коли підключать, а відповідно до договору все має бути готове і я в цей час можу поселятись . Чи можу я, відповідно до законодавства,вимагати у них компенсацію за прострочення договору? Дякую.”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

Лучший ответ
11.07.2021 19:14:47
Доброго дня. За порушення строків виконання зобов'язання стягується пеня у розмірі 0,1 відсотка вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості. У разі, якщо сторона договору відмовляється сплачувати пеню та штраф за порушення строків виконання зобов‘язання за договором, можна звернутися до суду з позовом. Дякую.
BASE (Базовая) 0
Реклама
Мохончук Платон Сергійович
Мохончук Платон Сергійович
Юрист
Украина / Харьковская область

i

10.07.2021 11:03:47 Доброго дня. Так звичайно. Можете також свернутись до суду, який найвірогідніше прийме рішення на Вашу користь, в позові також просіть суд про стягнення судового збору з відповідача. Ще продивіться уважно договір, там повинно бути вказані штрафні санкції за порушення умов договору. Дякую.

BASE (Базовая) 34.01
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Украина / Сумская область

i

11.07.2021 22:05:42 Доброго Дня КГС ВС визнав, що, навіть якщо забудовник у договорі не прописав можливість компенсації за зрив термінів здачі житла, покупець все одно може претендувати на таку компенсацію. Колегія суддів КГС ВС врахувала правову позицію Великої палати ВС, висловлену в постанові від 1 вересня 2020 року у справі №216/3521/16-ц, і зазначила, що незважаючи на відсутність у договорі застереження щодо покриття моральної шкоди, таке відшкодування може бути стягнуто на підставі Закону України «Про захист прав споживачів». У своєму висновку КГС ВС посилається на Цивільний кодекс, де в першій і другій частині ст. 23, ЦК що кожен громадянин може розраховувати на відшкодування моральної шкоди, яку заподіяно внаслідок порушення його прав. Компенсацію можна вимагати: штраф за порушення термінів здачі об’єкта може бути встановлено договором; витрати на оренду нерухомості; втрачений дохід. Успіхів

BASE (Базовая) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Украина / Ровенская область

i

image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.