
Поділ майна
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Добридень, ми дві сестри, плануємо розділити будинок батьків, чи будемо ми ділити по кімнатам та плану будинку? Потрібен юр супровід”
We wanna share the answer from our specialists:
02.12.2022 17:14:41 Доброго дня. Якщо Ви плануєте розділити будинок в натурі на дві обособлені квартири, то спочатку потрібно провести технічно-будівельну експертизу щодо можливості поділу. Але все моливо
02.12.2022 19:08:26 Вітаю. Вам потрібно звертатись до нотаріуса. Стаття 367. Поділ майна, що є у спільній частковій власності 1. Майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними. 2. У разі поділу спільного майна між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється. 3. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
02.12.2022 20:50:29 Вам не юридичний супровід потрібен вам необхідний Виділ у натурі частки із майна – це поділ одного будинку на самостійні об’єкти нерухомого майна, з власним входом та допоміжними приміщеннями/спорудами. Поділ будинку на самостійні об’єкти нерухомого майна повинен відповідати умовам, що передбачені чинними державними будівельними нормами. По-перше, співвласники повинні зверутись до нотаріуса та посвідчити договір щодо порядку користування будинком, будівлями та спорудами. В подальшому з таким договором звертаються в БТІ. БТІ готує висновок щодо технічної можливості поділу об’єкта нерухомого майна та здійснює розрахунок часток у спільній власності на об’єкти нерухомого майна який виконується в результаті зареєстрованих заяв всіх співвласників об’єктів нерухомого майна. Після отримання Висновку, у випадку необхідності перепланувань чи виконання інших будівельних робіт, необхідно звернутися до Державної архітектурної будівельної інспекції та зареєструвати повідомлення про початок ви
03.12.2022 03:03:11 Вітаю! Я так розумію мова йде про спадщину. Відповідно до Цивільного кодексу України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Частки кожного спадкоємця у спадщині за заповітом є рівними, якщо спадкодавець у заповіті сам не розподілив спадщину між ними. Якщо ви дійшли згоди щодо поділу майна, заключаєте письмовий договір. Якщо є спір - він вирішується в суді. Переважне право на виділ частки в натурі має той з спадкоємців що проживав разом з спадкодавцем.
03.12.2022 13:18:22 Вітаю. При поділі майна, яке знаходиться у спільній сумісній власності (ст. 372 ЦК України), майно може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними
03.12.2022 18:03:23 Вам треба подати позов до суду про поділ спільного (чи спадкового) майна. Якщо немає спору то укладаєте мирову угоду в якій визначаєте, яка частина кому належить. Суд затвердить угоду і потім зареєструєте право власності. Можу підготувати всі документи і вести справу в суді.
03.12.2022 23:14:22 Доброго дня. У нотаріуса ви можете перерозподілити майно це окремий договір визначити хто чим користується кому що - це добровільно. Якщо винекне спір тоді в позовному порядку потрібно встановити порядок користування житлом.
05.12.2022 11:05:58 Доброго дня. Ви можете розділити будинок батьків 2-ма варіантами: оцінити, продати та розділити кошти; судом розділити по кімнатах та плану будинку.
05.12.2022 12:23:16 Доброго дня. Якщо між Вами є згода на розподіл будинку в натурі, то Вам необхідно зробити висновок про технічну можливість поділу будинку в натурі і звернутися до нотаріуса (приватного або державного за Вашим вибором) за місцем розташування будинку. В разі якщо згоди щодо розподілу будинку в натурі між Вам немає, то необхідно підготувати позовну заяву до суду. Радо допоможу Вам в цьому питанні.
05.12.2022 14:05:27 звертайтесь, допоможу у розподілі
07.12.2022 11:58:55 Вітаю. Готовий допомогти.
07.12.2022 18:15:31 Доброго дня. За умови, що ви рідні сестри, номінальним власником будинку є один із батьків та відсутній заповіт, то в такому випадку нотаріус видасть вам обом свідоцтва про право на спадщину за законом. У кожної в свідоцтві буде вказано, що вона успадкувала 1/2 частку будинковолодіння. В свідоцтвах не буде вказано з яких саме частин будинковолодіння складаються ваші частки. Визначення часток в натурі ( при бажанні) можливий шляхом укладення нотаріального договору ( при спільній домовленості) , або в судовому порядку, якщо співвласники не домовились між собою, з чого будуть складатись їх частки.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470