Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Поділ майна в подружжі при розлученні

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 6 minutes Total views: 303
Rate:
0
Publication date: 11.01.2025

Recently, our team was asked a question: “Якщо при проживанні в шлюбі, одній зі сторін батьки дарують рухоме/нерухоме майно, чи вважається це спільно набутим майном подружжя та чи підлягає подальшому поділу”

We wanna share the answer from our specialists:

The best answer
10.01.2025 17:38:56
Вітаю. Поділу при розлученні не підлягає: майно, яке набуте у шлюбі на підставі договору дарування або в порядку спадкування
img
PREMIUM 51.28
advertisement
Makeev Dmitry Vyacheslavovich
Lawyer
Ukraine / Kremenchuk
Makeev Dmitry Vyacheslavovich

i

08.01.2025 10:19:26 Залежить від законодавства країни, в якій проживає подружжя. У багатьох країнах дарування майна одній зі сторін під час шлюбу може розглядатися як спільно набуте майно, яке підлягає подальшому поділу у разі розлучення. Однак існують винятки, наприклад, якщо дарування було зроблене на ім'я конкретної сторони та не було призначено для обох подружжя. Рекомендується звернутися до юриста або нотаріуса для отримання консультації з цього питання і визначення правового статусу дарування майна у вашому конкретному випадку.

BASE (basic) 34.68
advertisement
GPT Chat
GPT Chat
Artificial intelligence
Ukraine / Kyiv

i

08.01.2025 10:21:19 Вітаю! Майно, яке одна зі сторін отримала в дар від батьків чи інших осіб під час шлюбу, не вважається спільно набутим майном подружжя та не підлягає поділу при розлученні. Це чітко регулюється ст. 57 Сімейного кодексу України, де зазначено, що майно, отримане одним із подружжя як дарунок, спадщину або за іншими безоплатними підставами, є особистою приватною власністю тієї особи, яка його отримала. Якщо подароване майно використовувалося у шлюбі, але значних спільних коштів подружжя не вкладалося (наприклад, у вигляді капітального ремонту або покращення), воно залишається у власності особи, якій було подароване. У такому випадку друга сторона не може претендувати на частку цього майна. Однак, якщо були внесені значні спільні витрати, друга сторона може вимагати компенсацію цих витрат через суд. Наприклад, це може стосуватися ремонту чи суттєвого підвищення вартості майна. У таких випадках сторона, яка вимагає компенсації, повинна надати докази витрат (квитанції, рахунки тощо).

img
PREMIUM 34.46
advertisement
Приходько Андрій Анатолійович

i

08.01.2025 10:21:24 Якщо майно набуте за договором дарування, то таке майно не є спільною сумісною власністю подружжя

img
PREMIUM 32.54
advertisement
Rozhniv Yaroslav Yaroslavovych
Lawyer
Ukraine / Poltava Oblast
Rozhniv Yaroslav Yaroslavovych

i

08.01.2025 10:26:17 Ні, подароване майно та успадковане є особистою власністю. Стаття 57 Сімейний Кодекс УКраїни 1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

BASE (basic) 34.08
advertisement
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Attorney
Ukraine / Rivne Oblast

i

08.01.2025 10:32:13 Вітаю, подароване, приватизоване та отримане в спадщину або куплене за свої особисті кошти навіть в період шлюбу не вважається спільним майном подружжя та не підлягає поділу

img
PREMIUM 59.88
advertisement
Borevych Mariia
Lawyer
Ukraine / Kyiv
Borevych Mariia

i

08.01.2025 11:10:00 Вітаю! Ні, не вважається. Подароване майно відноситься до особистої приватної власності того, з подружжя, кому воно подароване і після розірвання шлюбу дане майно поділу НЕ ПІДЛЯГАЄ. Згідно статті 57 СКУ особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 1) майно, набуте нею, ним до шлюбу; 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; 3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто; 4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"; 5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки.

BASE (basic) 34.43
advertisement
Дерій Владислав
Дерій Владислав
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

09.01.2025 13:43:42 Доброго дня. Якщо правочини з приводу дарування рухомого/нерухомого майна будуть належним чином оформлені відповідним договором дарування, посвідченим нотаріально, то ні - в такому випадку, таке майно поділу не підлягатиме.

BASE (basic) 0
advertisement
Кононець Людмила
Кононець Людмила
Attorney
Ukraine / Poltava Oblast

i

image
image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.