Поділ майна в подружжі при розлученні
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Якщо при проживанні в шлюбі, одній зі сторін батьки дарують рухоме/нерухоме майно, чи вважається це спільно набутим майном подружжя та чи підлягає подальшому поділу”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
08.01.2025 10:19:26 Залежить від законодавства країни, в якій проживає подружжя. У багатьох країнах дарування майна одній зі сторін під час шлюбу може розглядатися як спільно набуте майно, яке підлягає подальшому поділу у разі розлучення. Однак існують винятки, наприклад, якщо дарування було зроблене на ім'я конкретної сторони та не було призначено для обох подружжя. Рекомендується звернутися до юриста або нотаріуса для отримання консультації з цього питання і визначення правового статусу дарування майна у вашому конкретному випадку.
08.01.2025 10:21:19 Вітаю! Майно, яке одна зі сторін отримала в дар від батьків чи інших осіб під час шлюбу, не вважається спільно набутим майном подружжя та не підлягає поділу при розлученні. Це чітко регулюється ст. 57 Сімейного кодексу України, де зазначено, що майно, отримане одним із подружжя як дарунок, спадщину або за іншими безоплатними підставами, є особистою приватною власністю тієї особи, яка його отримала. Якщо подароване майно використовувалося у шлюбі, але значних спільних коштів подружжя не вкладалося (наприклад, у вигляді капітального ремонту або покращення), воно залишається у власності особи, якій було подароване. У такому випадку друга сторона не може претендувати на частку цього майна. Однак, якщо були внесені значні спільні витрати, друга сторона може вимагати компенсацію цих витрат через суд. Наприклад, це може стосуватися ремонту чи суттєвого підвищення вартості майна. У таких випадках сторона, яка вимагає компенсації, повинна надати докази витрат (квитанції, рахунки тощо).
08.01.2025 10:21:24 Якщо майно набуте за договором дарування, то таке майно не є спільною сумісною власністю подружжя
08.01.2025 10:26:17 Ні, подароване майно та успадковане є особистою власністю. Стаття 57 Сімейний Кодекс УКраїни 1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
08.01.2025 10:32:13 Вітаю, подароване, приватизоване та отримане в спадщину або куплене за свої особисті кошти навіть в період шлюбу не вважається спільним майном подружжя та не підлягає поділу
08.01.2025 11:10:00 Вітаю! Ні, не вважається. Подароване майно відноситься до особистої приватної власності того, з подружжя, кому воно подароване і після розірвання шлюбу дане майно поділу НЕ ПІДЛЯГАЄ. Згідно статті 57 СКУ особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 1) майно, набуте нею, ним до шлюбу; 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; 3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто; 4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"; 5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки.
09.01.2025 13:43:42 Доброго дня. Якщо правочини з приводу дарування рухомого/нерухомого майна будуть належним чином оформлені відповідним договором дарування, посвідченим нотаріально, то ні - в такому випадку, таке майно поділу не підлягатиме.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470