Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Поділ спадку при розлученні

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 13 minutes Total views: 966
Rate:
0
Publication date: 22.11.2022

Recently, our team was asked a question: “Чи має дружина при розлученні право на половину майна чоловіка яке він отримав в спадок? Чи тільки на майно сумісно нажите куплене під час шлюбу?”

We wanna share the answer from our specialists:

03.11.2022 12:12:55 Майно, отримане у спадок та як подарунок є особистим майном. Та при розділі майна не враховується таке майно.

BASE (basic) 0
advertisement
Бабенко Олександр Юрійович
Бабенко Олександр Юрійович
Lawyer
Ukraine / Dnepropetrovsk region

i

03.11.2022 12:13:29 Доброго дня, після розлучення поділу підлягає лише спільнонажите майно. Спадкове майно буде ділитись, якщо за час шлюбу воно було покращено та була збільшена його вартість.

BASE (basic) 0
advertisement

i

03.11.2022 12:14:41 Доброго дня. Відповідно до ст. 57 СК України, майно отримана в спадок або на підставі договору дарування є особистою приватною власністю щодо якого не поширюється сімейно-правовий принцип спільності майна подружжя. Щодо цього майна кожен із подружжя має право самостійно здійснювати правомочності власника. Розподілу підлягає майно яке було спільно придбано під час шлюбу

PRO 68.22
advertisement

i

03.11.2022 12:21:33 Вітаю, шановний Клієнте. Відповідно до статті 69 Сімейного кодексу України поділу підлягає лише майно, яке належить чоловікові та дружині на праві спільної сумісної власності. Проте, успадковане майно належить лише одному з подружжя і на яке не поширюється сімейно-правовий принцип спільності майна подружжя. І не підлягає поділу при розлученні.

BASE (basic) 0.01
advertisement
Костюк Яна
Костюк Яна
Lawyer
Ukraine / Kiev region

i

03.11.2022 12:23:38 Підлягає поділу тільки майно спільно нажите у шлюбі. Майно, яке один з подружжя отримав у спадок, є власністю того, хто отримав у спадок

BASE (basic) 0.01
advertisement
Душенко Валентина
Душенко Валентина
Lawyer
Ukraine / Ivano-Frankivsk region

i

03.11.2022 12:35:08 Тільки на майно, що було набуто під час шлюбу

BASE (basic) 0
advertisement
Булай Владислав
Булай Владислав
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

03.11.2022 12:46:26 Майно, отримане чоловіком у спадок, є його особистою приватною власністю. Навіть коли чоловік перебуває у шлюбі, успадковане ним майно не становиться спільною сумісною власністю подружжя. Тому дружина може претендувати на майно, яке придбання за період шлюбу — і лише в тому випадку, якщо таке майно було придбано як за її гроші, так і гроші чоловіка.

BASE (basic) 28.82
advertisement

i

03.11.2022 13:00:25 Если вы вступили во время брака, то может

BASE (basic) 0
advertisement
Петров Антон
Петров Антон
Lawyer
Ukraine / Zaporozhye region

i

03.11.2022 13:22:30 Спадок та подароване вам майно - особисто ваше. ПІдтверджуючим докуменом є свідоцтво про спадщину.

BASE (basic) 34.08
advertisement
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Attorney
Ukraine / Rovenskaya region

i

03.11.2022 14:32:17 Доброго дня. За загальним правилом спадщина прийнята та оформлена на одного з подружжя не підлягає поділу між подружжям, навіть, якщо спадщина прийнята за час шлюбу. Разом із тим, якщо під час шлюбу таке спадкове майно значно покращилось, то інший з подружжя може претендувати на половину таких покращень або компенсації половини вартості такого покращення. Наприклад, будинок, що успадкований чоловіком за час шлюбу був значно перебудований. Таким чином, дружина може претентувати на половину таких покращень. Дякую.

BASE (basic) 34.01
advertisement

i

03.11.2022 15:24:22 Доброго дня, такого права не має дружина, адже спадкове майно є особистою приватною власністю чоловіка у відповідності до п.2 ч.1 ст. 57 Сімейного Кодексу України. Поділу підлягає лише майно, яке яке є спільною сумісною власністю подружжя, тобто те майно, що було набуте Вами спільно за час шлюбу ( ст. 60 Сімейного Кодексу України).

BASE (basic) 0
advertisement
Циган Петро
Циган Петро
Lawyer
Ukraine / Lviv region

i

03.11.2022 18:50:09 Сумісно нажите майно ділиться між подружжям.

BASE (basic) 0
advertisement
Юрчук Світлана
Юрчук Світлана
Lawyer
Ukraine / Ivano-Frankivsk region

i

03.11.2022 20:06:25 Друга половинка має право на 50% майна, що нажили в шлюбі . На майно що було придбане до шлюбу або отримане в період спільного проживання у спадок, договором дарування тощо. Воно не підлягає розділу. Крім того пунктом 1 статті 69 Сімейного кодексу України передбачено, що дружина та чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

BASE (basic) 0
advertisement
Мартинюк Ярослав
Мартинюк Ярослав
Lawyer
Ukraine / Vinnytsia region

i

04.11.2022 20:51:35 Готова надати відповідну консультацію

BASE (basic) 0
advertisement
Сєргєєва Ольга
Сєргєєва Ольга
Lawyer
Ukraine / Lviv region

i

07.11.2022 12:39:50 Спадок не ділиться, при розлучені інше майно порівно, або за домовленістю сторін. При розірванні шлюбу поділити можна майно, яке було нажито подружжям спільно в той момент, коли вони перебували в шлюбі. При цьому важливо, щоб обоє брали участь в процесі придбання цього майна. Тобто, обидва чоловіки повинні вкладати кошти, наприклад, в покупку квартири або машини. Тоді ця квартира або машина буде вважатися спільно нажитий. Спадщина, незалежно від того, отримано воно під час шлюбу або в момент шлюборозлучного процесу, не підлягає поділу. Так, відповідно до українських законів, майно, успадковане одним з подружжя, є його особистою власністю. Майно, отримане у спадщину, може бути поділене між чоловіком і дружиною при наявності юридичних підстав. Так, якщо один з подружжя отримав спадщину, а інший член подружжя вклав в нього значну суму грошей, то таке майно може бути поділене при розірванні шлюбу.

BASE (basic) 0.04
advertisement
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Lawyer
Ukraine / Rovenskaya region

i

07.11.2022 16:08:41 Доброго дня. Спадщина, незалежно від того, отримано воно під час шлюбу або в момент шлюборозлучного процесу, не підлягає поділу. Так, відповідно до українських законів, майно, успадковане одним з подружжя, є його особистою власністю.

BASE (basic) 34.02
advertisement

i

14.11.2022 12:06:27 Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею на підставі договору дарування або в порядку спадкування та не підлягає поділу під час розлученн. (ст. 57 Сімейного кодексу України). Під час розлучення поділу підлягає майно , яке є спільною сумісною власністю.

BASE (basic) 0
advertisement
Бузань Юлія
Бузань Юлія
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

16.11.2022 21:50:01 Добрий день, при розлученні дружина або чоловік має право на сумісно нажите майно спадщина не ділиться.

BASE (basic) 0
advertisement
Лисенко Жанна
Лисенко Жанна
Lawyer
Ukraine / Poltava region

i

17.11.2022 09:09:19 Ні, те майно, що отримане чоловік у спадок є його особистою власністю та не підлягає поділу. Однак, у разі якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Спільним майном подружжя є майно придбане подружжям під час шлюбу.

BASE (basic) 0
advertisement
Фис Уляна
Фис Уляна
Lawyer
Ukraine / Lviv region

i

20.11.2022 10:42:33 Доброго дня, не має, відповідно до статті 69 Сімейного кодексу, розділу підлягає лише майно, що належить чоловікові і дружині на праві спільної сумісної власності, тобто придбане в шлюбі.

BASE (basic) 0
advertisement
Швець Олександр
Швець Олександр
Lawyer
Ukraine / Khmelnitsky region

i

21.11.2022 20:34:26 Відповідно до п. 2 ч. 1 Статті 57 Сімейного кодексу, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування. таким чином дружина не має права на майно, яке було набуте вами у спадок. але є варіант коли вона може звернутися до суду та доводити, що майно яке вами було набуте у спадок істотно збільшилось у вартісному еквіваленті внаслідок спільних трудових чи грошових затрат. цей процес є дуже складним та вона має довести, що майно значно збільшилося у вартості.

BASE (basic) 0
advertisement
Мирошниченко Максим
Мирошниченко Максим
Lawyer
Ukraine / Poltava region

i

image
image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

image
Reviews

From Real Users

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
Top 10

PRO consultants

All consultants
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Studentsov Alexander Oleksandrovich

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Grytsai Mykola Igorovich

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 59.93 Топ 3
    image

    Borevych Mariia

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 55.91 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 52.74 Топ 5
    image

    Baladyha Serhiy

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 49.82 Топ 6
    image

    Makeev Dmitry Vyacheslavovich

    Lawyer Ukraine / Kremenchuk
    і
  • PREMIUM 48.49 Топ 7
    image

    Khyzhavska Olesia Yaroslavivna

    Lawyer Ukraine / Khmelnitsky region
    і
  • PREMIUM 39.21 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Lawyer Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 39.16 Топ 9
    image

    Molchanov Oleg Viktorovich

    Attorney Ukraine / Kyiv
    і
  • PREMIUM 37.74 Топ 10
    image

    Yulia Palagina Volodymyrivna

    Lawyer Ukraine / Kharkov region
    і

We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.

The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys - you can confidently trust our specialists!

image
bonuses

Contact us for a free consultation

Take the questionnaire and get ₴500.00 for a consultation

Answer the questions below and we will instantly transfer the ₴500.00 to your first consultation in the CONSULTANT mobile application. This means that the consultation will be will be absolutely free, and the lawyer will receive payment from our service. This ensures a quick and high-quality answer from several specialists at once. Examples of such of such consultations can be found below. Bonus accruals are limited in time, so do not do not delay - take immediate action!

  • 0 days
  • 0 hours
  • 0 minutes
  • 0 seconds
  • ukraine Ukraine +380
  • poland Poland +48
  • england United Kingdom +44
  • usa United States +1
  • other Other +
image

Thanks for registration!

Submit your questions via the mobile app

  • Do you need a military lawyer or attorney?
  • Have you previously sought legal assistance?
  • Is your question related to documents or contracts?
  • Do you plan to go to court in the near future?
  • Do you need legal support for a transaction (purchase, rent, etc.)?
  • Do you have official documents related to your issue?

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.