Розлучення з розподілом майна
Recently, our team was asked a question: “Збираюсь розлучитися з дружиною, маємо у власності два будинки, квартиру та авто. Квартира була отримана в спадок, все інше було куплено під час шлюбу. Яке майно взагалі може ділитися? Яке ще майно можна ділити при розлучені?”
We wanna share the answer from our specialists:
15.11.2022 12:01:57 Добрий день. Майно ділеться все що було придбане в шлюбу крім особистих речей.
15.11.2022 12:02:14 Ділиться все майно, придбане в шлюбі. Успадковане є особистим і не ділиться.
15.11.2022 12:03:55 Візаю. Із зазначеного Вами - не ділиться тільки квартира, що отримана у спадок. Все інше спільно набуде майно підлягає поділу при розлученні судом, або за домовленістю сторін у нотаріуса.
15.11.2022 12:05:05 Добрий день,шановний Ви можете це майно поділити у нотаріуса або якщо не буде згоди то в судовому порядку. Все що до шлюбу це належить тому на кому оформлено,то що під час шлюбу поровну.То що у спадок теж не поділяється.Авто одному а другому різниця з вартості .
15.11.2022 12:05:54 Доброго дня. Може бути розділене майно, яка було придбано подружжям під час шлюбу. Успадковане або приватизоване майно поділу не підлягає. Авто залишаєть у власності одного із подружжя з компенсацією частини його вартості іншому із подружжя.
15.11.2022 12:08:20 Доброго дня! Поділу підлягає спільно нажите майно, а саме майно, придбане за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування); прибутки отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші доходи); речі придбані одним із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо). Зазначений перелік не є вичерпним. Особисте майно поділу не підлягає. До нього відноситься і спадщина. Також поділу не підлягає поділу майно, набуте до шлюбу; майно, набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали вам особисто; житло, набуте за час шлюбу внаслідок його приватизації.
15.11.2022 12:16:36 Чоловік і жінка мають право поділити майно: за взаємною згодою; шляхом укладення нотаріально посвідченого договору; шляхом звернення до суду з позовом про визнання факту проживання однією сім’єю, визнання майна спільною сумісною власністю і поділ такого майна. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором, квартира належатиме виключно тому, хто отримав її у спадок. Гарного дня і буду вдячний за оцінку консультації.
15.11.2022 12:19:13 Доброго дня. Поділу підлягає майно придбане подружжям під час шлюбу за винятком майна отриманого і наслідок дарування, спадкування та приватизації, а також майна придбаного за рахунок особистих коштів одного із подружжя (наприклад грошові кошти були наявні до шлюбу, або майно придбано за рахунок спадкового або дарчого майна). Може ділитися майно, яке належало одному із подружжя до шлюбу, але яке було значно поліпшено під час шлюбу. Наприклад був будинок, який належав одному із подружжя до шлюбу. Але під час шлюбу за рахунок спільних зусиль подружжя до цього будинку були проведені комунікації, зроблена прибудова тощо.
15.11.2022 12:48:04 Доброго дня. Ділиться все майно, яке було сумісно нажите під час шлюбу, спадок не ділиться в тому випадку, якщо інший з подружжя не вкладав у нього гроші. Якщо не можете поділити самостійно, звертайтесь з позовом до суду. Дякую.
15.11.2022 13:35:57 Якщо майно було набуте Вами за час шлюбу, але в процесі спадкування, воно не підлягає поділу, адже являється Вашою особистою приватною власністю ( п. 2 ч. 1 ст. 57 Сімейного Кодексу України). Таким чином, квартира, що була отримана Вами в спадок поділу не підлягає. Два будинки та авто підлягають поділу, якщо вони були набуті за час шлюбу. Відповідно до ст. 60 Сімейного Кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Перелік майна, яке не підлягає поділу міститься в статті 57 Сімейного Кодексу України.
15.11.2022 17:49:11 Вітаю. Поділу підлягатиме тільки те майно, яке було придбано під час шлюбу. При цьому успадковане майно, в силу вимог статті 57 Сімейного кодексу України, вважається особистою приватною власністю того з подружжя, хто його успадкував. Відповідно ділитись воно не буде. А якщо відповідати на Ваше питання щодо того, яке майно взагалі ділиться, то хочу зазначити наступне: Поділу підлягає майно, яке належить Вам на праві спільної сумісної власності. Право спільної сумісної власності полягає у тому, що частки чоловіка і дружини не виділені, а тому кожен з них має рівне право володіти, користуватися та розпоряджатися майном. На праві спільної сумісної власності вважається майно, набуте подружжям за час шлюбу, яке належить дружині та чоловікові незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
16.11.2022 09:30:13 При розлученні між дружиною та чоловіком ділиться майно, яке було спільно нажито за період шлюбу. Майно, яким чоловік та дружина володіли до одруження, поділу не підлягає. Ділитись може як рухоме майно (авто) так і нерухоме (квартири, будинки). Розділ авто відбувається так: суд присуджує автомобіль комусь одному з подружжя, інший з подружжя отримує компенсацію половини вартості авто. Нерухоме майно розподіляється порівну: 1/2 будинку — чоловіку, 1/2 будинку — дружині. При розподілі нерухомого майна обов'язково враховується, чи є можливість технічного розділу будинку (квартири) так, щоб перетворити їх на два окремі об'єкти нерухомості.
16.11.2022 10:55:23 Майно можна ділити навіть у шлюбі та протягом 3 -х років після розлучення. Не ділиться отримане у спадок та дарування, куплене за особисті кошти (цей факт потребує доведення). Вцілому майно куплене в шлюбі вважається спільною сумісною власністю подружжя та може судовим рішенням бути поділеним на двох порівну.
16.11.2022 19:12:02 При розлучені поділу підлягає усе майно, яке було набуте в шлюбі, окрім приватизованого, подарованого та успадкованого майна. Ви можете розділити майно шляхом укладення нотаріального договору про поділ майна або в судовому порядку. Строк протягом якого можна звернутися до суду з вимогою про поділ майна (термін позовної давності) становить 3 (три) роки з того моменту коли Ви дізналися, що Ваші права були порушені. Тобто не потрібно одночасно з розлученням подавати позов про поділ майна, це можна зробити й пізніше. В загальному порядку, спільне майно ділиться судом в рівних частинах - 50/50. Якщо Ви зможете довести, що вклали більшу частину своїх ОСОБИСТИХ коштів у придбання спільного майна, суд може вирішити збільшити Вашу частку у спільному майні (але для цього потрібно мати відповідні докази).
17.11.2022 08:24:33 Квартира, який ви отримали в спадок є вашою особистою власністю та не підлягає поділу за загальним правилом. Все майно, що було придбане під час шлюбу є спільним майном подружжя і підлягає поділу по 1\2 за загальним правилом. Але є винятки, для цього необхідно знати всі обставини справи.
17.11.2022 11:39:23 Згідно ст.60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Тобто, будь-яке майно, набуте під час шлюбу, ділиться навпіл, незалежно на кого воно зареєстровано, на чоловіка, чи дружину, вийнятком є майно, що було успадковане, подароване згідно договору дарування чи набуте внаслідок приватизації. Отже, у Вашому випадку ділиться два будинки та авто. Проте Ви можете домовитися із дружиною і поділити майно іншим чином, наприклад - один будинок їй, інший Вам, а автомобіль - тому, в кого будинок дешевший або хтось один забирає авто, а ішому з подружжя сплачує 1/2 його вартості.
17.11.2022 12:11:24 Квартира, яку ви отримали у спадок це ваша особиста власність. Майно набуте в шлюбі за спільні кошти ділиться.
17.11.2022 19:07:23 Доброго дня. Все ділиться навпіл або домовляйтесь що кому один будинок одному другий дргому , авто комусь авто комусь компенсація грошова ринкова вартості майна. Майно що отримано в спадок не ділиться. Звертайтесь, поділимо позов подам .
18.11.2022 20:38:40 Якщо квартира отримана у спадок, то вона не підлягає поділу при розлученні, оскільки є особистою власністю дружини, чоловіка. (ст.57 Сімейного кодексу України). Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, таке майно підлягає поділу під час розлучення.(ст.60 - 61 Сімейного кодексу України).
20.11.2022 15:34:36 Найоптимальніше Вам спробувати розділити майно добровільно, за домовленістю. Відповідно до статті 69 СКУ поділу підлягає лише майно, яке належить чоловікові та дружині на праві спільної сумісної власності. Право спільної сумісної власності полягає у тому, що частки чоловіка і дружини не виділені, а тому кожен з них має рівне право володіти, користуватися та розпоряджатися майном. Таким майном є особиста приватна власність. Особиста приватна власність кожного із подружжя - це те майно, яке належить лише одному з подружжя і на яке не поширюється сімейно-правовий принцип спільності майна подружжя. Згідно чинного законодавства в Україні, таким майном вважається: майно, набуте одним із подружжя до шлюбу; майно, яке набуте чоловіком чи дружиною під час шлюбу на підставі договору дарування; майно отримане у власність у порядку спадкування; майно, яке було придбане за особисті кошти одного з подружжя; речі індивідуального користування, майно, що набуде за час їхнього окремого проживання
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470