image

Розлучення з розподілом майна

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 681 21.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Збираюсь розлучитися з дружиною, маємо у власності два будинки, квартиру та авто. Квартира була отримана в спадок, все інше було куплено під час шлюбу. Яке майно взагалі може ділитися? Яке ще майно можна ділити при розлучені?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
15.11.2022 12:03:09
Доброго дня. Статтею 69 Сімейного кодексу Українизакріплено право чоловіка та дружини на поділ майна, яке належить їм на праві спільної сумісної власності, і такий поділ можливо здійснити без розірвання шлюбу. Поділ може здійснюватись за взаємною згодою шляхом укладення договору про поділ майна подружжя або в судовому порядку. Спільна сумісна власність подружжя – майно, яке набуте подружжям за час шлюбу (або під час спільного проживання однією сім’єю), крім речей індивідуального користування. Частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними, шлюбним договором або не збільшено судом.
BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область

15.11.2022 12:01:57 Добрий день. Майно ділеться все що було придбане в шлюбу крім особистих речей.

BASE (Базова) 0
Реклама

15.11.2022 12:02:14 Ділиться все майно, придбане в шлюбі. Успадковане є особистим і не ділиться.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №304 Юрист Україна / Черкаська область

15.11.2022 12:03:55 Візаю. Із зазначеного Вами - не ділиться тільки квартира, що отримана у спадок. Все інше спільно набуде майно підлягає поділу при розлученні судом, або за домовленістю сторін у нотаріуса.

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область

15.11.2022 12:05:05 Добрий день,шановний Ви можете це майно поділити у нотаріуса або якщо не буде згоди то в судовому порядку. Все що до шлюбу це належить тому на кому оформлено,то що під час шлюбу поровну.То що у спадок теж не поділяється.Авто одному а другому різниця з вартості .

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

15.11.2022 12:05:54 Доброго дня. Може бути розділене майно, яка було придбано подружжям під час шлюбу. Успадковане або приватизоване майно поділу не підлягає. Авто залишаєть у власності одного із подружжя з компенсацією частини його вартості іншому із подружжя.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №298 Юрист Україна / Київ

15.11.2022 12:08:20 Доброго дня! Поділу підлягає спільно нажите майно, а саме майно, придбане за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування); прибутки отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші доходи); речі придбані одним із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо). Зазначений перелік не є вичерпним. Особисте майно поділу не підлягає. До нього відноситься і спадщина. Також поділу не підлягає поділу майно, набуте до шлюбу; майно, набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали вам особисто; житло, набуте за час шлюбу внаслідок його приватизації.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №294 Юрист Україна / Чернівецька область

15.11.2022 12:16:36 Чоловік і жінка мають право поділити майно: за взаємною згодою; шляхом укладення нотаріально посвідченого договору; шляхом звернення до суду з позовом про визнання факту проживання однією сім’єю, визнання майна спільною сумісною власністю і поділ такого майна. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором, квартира належатиме виключно тому, хто отримав її у спадок. Гарного дня і буду вдячний за оцінку консультації.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №321 Юрист Україна / Хмельницька область

15.11.2022 12:19:13 Доброго дня. Поділу підлягає майно придбане подружжям під час шлюбу за винятком майна отриманого і наслідок дарування, спадкування та приватизації, а також майна придбаного за рахунок особистих коштів одного із подружжя (наприклад грошові кошти були наявні до шлюбу, або майно придбано за рахунок спадкового або дарчого майна). Може ділитися майно, яке належало одному із подружжя до шлюбу, але яке було значно поліпшено під час шлюбу. Наприклад був будинок, який належав одному із подружжя до шлюбу. Але під час шлюбу за рахунок спільних зусиль подружжя до цього будинку були проведені комунікації, зроблена прибудова тощо.

PRO 70.32
Реклама
Станіслав Олегович
Станіслав Олегович Юрист Україна / Київ
Станіслав Олегович
Вартість: 750 грн/год Детальніше

15.11.2022 12:48:04 Доброго дня. Ділиться все майно, яке було сумісно нажите під час шлюбу, спадок не ділиться в тому випадку, якщо інший з подружжя не вкладав у нього гроші. Якщо не можете поділити самостійно, звертайтесь з позовом до суду. Дякую.

BASE (Базова) 34.01
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

15.11.2022 13:35:57 Якщо майно було набуте Вами за час шлюбу, але в процесі спадкування, воно не підлягає поділу, адже являється Вашою особистою приватною власністю ( п. 2 ч. 1 ст. 57 Сімейного Кодексу України). Таким чином, квартира, що була отримана Вами в спадок поділу не підлягає. Два будинки та авто підлягають поділу, якщо вони були набуті за час шлюбу. Відповідно до ст. 60 Сімейного Кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Перелік майна, яке не підлягає поділу міститься в статті 57 Сімейного Кодексу України.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №323 Юрист Україна / Львівська область

15.11.2022 17:49:11 Вітаю. Поділу підлягатиме тільки те майно, яке було придбано під час шлюбу. При цьому успадковане майно, в силу вимог статті 57 Сімейного кодексу України, вважається особистою приватною власністю того з подружжя, хто його успадкував. Відповідно ділитись воно не буде. А якщо відповідати на Ваше питання щодо того, яке майно взагалі ділиться, то хочу зазначити наступне: Поділу підлягає майно, яке належить Вам на праві спільної сумісної власності. Право спільної сумісної власності полягає у тому, що частки чоловіка і дружини не виділені, а тому кожен з них має рівне право володіти, користуватися та розпоряджатися майном. На праві спільної сумісної власності вважається майно, набуте подружжям за час шлюбу, яке належить дружині та чоловікові незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №223 Юрист Україна / Чернігівська область

16.11.2022 09:30:13 При розлученні між дружиною та чоловіком ділиться майно, яке було спільно нажито за період шлюбу. Майно, яким чоловік та дружина володіли до одруження, поділу не підлягає. Ділитись може як рухоме майно (авто) так і нерухоме (квартири, будинки). Розділ авто відбувається так: суд присуджує автомобіль комусь одному з подружжя, інший з подружжя отримує компенсацію половини вартості авто. Нерухоме майно розподіляється порівну: 1/2 будинку — чоловіку, 1/2 будинку — дружині. При розподілі нерухомого майна обов'язково враховується, чи є можливість технічного розділу будинку (квартири) так, щоб перетворити їх на два окремі об'єкти нерухомості.

BASE (Базова) 34.3
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

16.11.2022 10:55:23 Майно можна ділити навіть у шлюбі та протягом 3 -х років після розлучення. Не ділиться отримане у спадок та дарування, куплене за особисті кошти (цей факт потребує доведення). Вцілому майно куплене в шлюбі вважається спільною сумісною власністю подружжя та може судовим рішенням бути поділеним на двох порівну.

BASE (Базова) 34.1
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

16.11.2022 19:12:02 При розлучені поділу підлягає усе майно, яке було набуте в шлюбі, окрім приватизованого, подарованого та успадкованого майна. Ви можете розділити майно шляхом укладення нотаріального договору про поділ майна або в судовому порядку. Строк протягом якого можна звернутися до суду з вимогою про поділ майна (термін позовної давності) становить 3 (три) роки з того моменту коли Ви дізналися, що Ваші права були порушені. Тобто не потрібно одночасно з розлученням подавати позов про поділ майна, це можна зробити й пізніше. В загальному порядку, спільне майно ділиться судом в рівних частинах - 50/50. Якщо Ви зможете довести, що вклали більшу частину своїх ОСОБИСТИХ коштів у придбання спільного майна, суд може вирішити збільшити Вашу частку у спільному майні (але для цього потрібно мати відповідні докази).

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №290 Юрист Україна / Одеська область

17.11.2022 08:24:33 Квартира, який ви отримали в спадок є вашою особистою власністю та не підлягає поділу за загальним правилом. Все майно, що було придбане під час шлюбу є спільним майном подружжя і підлягає поділу по 1\2 за загальним правилом. Але є винятки, для цього необхідно знати всі обставини справи.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №343 Юрист Україна / Львівська область

17.11.2022 11:39:23 Згідно ст.60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Тобто, будь-яке майно, набуте під час шлюбу, ділиться навпіл, незалежно на кого воно зареєстровано, на чоловіка, чи дружину, вийнятком є майно, що було успадковане, подароване згідно договору дарування чи набуте внаслідок приватизації. Отже, у Вашому випадку ділиться два будинки та авто. Проте Ви можете домовитися із дружиною і поділити майно іншим чином, наприклад - один будинок їй, інший Вам, а автомобіль - тому, в кого будинок дешевший або хтось один забирає авто, а ішому з подружжя сплачує 1/2 його вартості.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №329 Юрист Україна / Львівська область

17.11.2022 12:11:24 Квартира, яку ви отримали у спадок це ваша особиста власність. Майно набуте в шлюбі за спільні кошти ділиться.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №342 Юрист Україна / Миколаївська область

17.11.2022 19:07:23 Доброго дня. Все ділиться навпіл або домовляйтесь що кому один будинок одному другий дргому , авто комусь авто комусь компенсація грошова ринкова вартості майна. Майно що отримано в спадок не ділиться. Звертайтесь, поділимо позов подам .

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №306 Юрист Україна / Вінницька область

18.11.2022 20:38:40 Якщо квартира отримана у спадок, то вона не підлягає поділу при розлученні, оскільки є особистою власністю дружини, чоловіка. (ст.57 Сімейного кодексу України). Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, таке майно підлягає поділу під час розлучення.(ст.60 - 61 Сімейного кодексу України).

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №288 Юрист Україна / Київ

20.11.2022 15:34:36 Найоптимальніше Вам спробувати розділити майно добровільно, за домовленістю. Відповідно до статті 69 СКУ поділу підлягає лише майно, яке належить чоловікові та дружині на праві спільної сумісної власності. Право спільної сумісної власності полягає у тому, що частки чоловіка і дружини не виділені, а тому кожен з них має рівне право володіти, користуватися та розпоряджатися майном. Таким майном є особиста приватна власність. Особиста приватна власність кожного із подружжя - це те майно, яке належить лише одному з подружжя і на яке не поширюється сімейно-правовий принцип спільності майна подружжя. Згідно чинного законодавства в Україні, таким майном вважається: майно, набуте одним із подружжя до шлюбу; майно, яке набуте чоловіком чи дружиною під час шлюбу на підставі договору дарування; майно отримане у власність у порядку спадкування; майно, яке було придбане за особисті кошти одного з подружжя; речі індивідуального користування, майно, що набуде за час їхнього окремого проживання

BASE (Базова) 0.05
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • ВР
    Володя Ралець

    Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

  • ММ
    Макс Миловский

    Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

  • ЯЛ
    Янош Лоренц

    Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

  • НІ
    Наталія Іващенко

    Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

  • RB
    RB28

    Чудовий додаток. Дуже допомогли)

  • АД
    Анна Д.

    Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

  • БА
    Барин

    Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

  • AR
    Archi_B

    Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

  • AN
    And1kekkk

    Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

  • AL
    albina309

    Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

  • SI
    Simpldimpl2

    Через додаток вирішив своє питання! Дякую

  • LY
    L.Yaro

    Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

  • ГЕ
    Герцог235689

    Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

  • ДЛ
    Добрі люди

    Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

  • ДД
    Даніїл Діхтяренко

    Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 68.23 Топ 1
    image

    Грицай Микола

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.6 Топ 2
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 34.38 Топ 3
    image

    Приходько Андрій Анатолійович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 16 Топ 4
    image

    Мірошниченко Тарас Васильович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 5
    image

    Ан Ирина Миколаївна

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 6
    image

    Петрик Тетяна Олександрівна

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 7
    image

    Мазур Єлизавета

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 8
    image

    Колганов Іван Володимирович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 9
    image

    Перепельченко Анатолій Олександрович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 10
    image

    Сулик Роман Андрійович

    Юрист Україна / Київ
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Чи Ваше питання термінове?
  • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Чи ви проходите військову службу?
  • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.