
Виїзд за кордон як супроводжуючий батьків
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “У моїх батьків 3я група інвалідності, чи можу я оформити опікунство, щоб виїхати за кордон?”
We wanna share the answer from our specialists:
02.03.2023 18:29:33 Добрый день вы можете оформить опекунство над родителями. Но для начала вам нужно оформить опекунство,опекунством и группой инвалидности подойти военкомат получите разрешение на выезд.Только так вы сможете выехать за границу.
02.03.2023 18:54:43 Отже, при наявності документів, що підтверджують опікунство, перетин кордону можливий. Для цього необхідно мати з собою: рішення суду про призначення опікуна, що набрало законної сили, а також довідку МСЕК про інвалідність недієздатної особи.
02.03.2023 19:19:37 Вітаю. На жаль, але оформити опікунство за 3 групою Ви не зможете, але воно і не потрібно. Достатньо просто отримати висновок ЛКК про те, що один із батьків потребує постійного стороннього догляду. Далі матимете високі шанси на виїзд.
02.03.2023 19:45:03 Ні. Виїзд за кордон можливий тільки в якості супроводжуючого особу з інвалідності 1 і 2 групи. Ну і з інших причин, але вони не повязані з супроводженням інвалідів 3 групи.
03.03.2023 08:21:08 Доброго ранку. Ви маєте право отримати відстрочку від призову та виїхати з батьками, як супроводжуюча особа. Опікунство оформляти Вам не потрібно. Дякую.
03.03.2023 10:09:16 Доброго дня! Виїзд за кордон можливий лише у вадку, якщо ви маєте одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжуєте одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка). Опіка встановлюється над недієздатними особами.
03.03.2023 11:36:34 3 група інвалідності батьків не дає право на виїзд за кордон.
03.03.2023 13:36:20 Чоловіки можуть виїхати за межі України, якщо вони супроводжують особу з інвалідністю тільки І чи II групи, а також їдуть для догляду за хворими батьками, дружиною чи дітьми. При цьому перетнути кордон вони можуть лише у супроводі хворого, без нього – навіть за наявності документів не випустять. Також не можна залишати Україну чоловікам, які супроводжують особу з інвалідністю III групи.
04.03.2023 07:36:24 Перетинати державник кордон мають право: особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв'язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка) Постанова КМУ 57
06.03.2023 22:38:21 Виїжджати за кордон мають право: – особи, які потребують постійного догляду, – у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду. Для виїзду за кордон вищезазначених категорій громадян одним із документів, який надає це право – є Акт встановлення факту здійснення догляду.
07.03.2023 23:35:16 Можете прийти в органи опіки й подати заяву, написану власноруч від людини з інвалідністю. Після цього потрібно звернутися в суд і взяти рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною, якщо такої заяви досі немає. В лікарні взяти спеціальний медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує піклування, і медичний висновок про стан здоров’я опікуна. Подати довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна; Заява від опікуна про те, що ти береш на себе обов’язки щодо піклування (теж написану від руки). Документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю. Також тобі необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї.
08.03.2023 14:42:47 Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2--2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2---2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.
09.03.2023 14:12:05 Відповідно до постанови КМУ № 1044 від 10.09.2022 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: - особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (перелік у постанові). Таким чином оформлення опікунства за одним із батьків з ІІІ групою інвалідності не слугуватиме підставою для виїзду за кордон як супроводжуючої особи.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470