Як ділиться майно, що не входить до спадщини?
Recently, our team was asked a question: “Мій дідусь передав мені у спадщину квартиру, але на момент його смерті він рахувався співвласником ще однієї квартири. На даний момент там проживає його племінник з дитиною. Чи я можу претендувати на частку у цій квартирі?”
We wanna share the answer from our specialists:
31.10.2021 16:43:24 Зверніться до нотаріуса для відкриття спадщини та вступу у спадщину, на яке майно ви зможете претендувати залежить від того, що зазначено у заповіті та обсяг майна і трактування самого заповіту, також залежить від того хто має обов'язкову частку у спадщині Відповідно до ст. 1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Також значення має чи був внесений ваш дідусь як співвласник у реєстр власників нерухомого майна. На зазначені питання вам відповість нотаріус коли ви будете приймати спадкове майно та оформляти його у реєстрі у випадку якщо будуть питання ви можете звернутися з наявними документами до любого юриста і він вже вас проінформує про вашу частку та інше майно відповідно до наявний документів
31.10.2021 21:09:03 Закон закріплює право фізичної особи призначити спадкоємців шляхом складання заповіту і розподілити спадкове майно, майнові права та обов’язки на свій розсуд.Разом з тим, у статті 1241 Цивільного кодексу України визначено право певних осіб на отримання частки спадкового майна, незалежно від змісту заповіту закон гарантує визначену частку спадщини, яка називається обов’язковою часткою.Таким чином, свобода спадкового розпорядження обмежується правом осіб, які закликаються до спадкування незалежно від волі спадкодавця в силу прямої вказівки закону.Перелік таких осіб, визначений вищевказаною статтею Цивільного кодексу України, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. До цього переліку входять лише особи, які належать до першої черги спадкоємців за законом і є малолітніми, неповнолітніми, повнолітніми непрацездатними дітьми спадкодавця , непрацездатною вдовою (вдівцем), непрацездатними батьками та дітьми, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені після відкриття спадщини.
01.11.2021 15:36:06 Усе майно яке не входить до заповіту спадкується за законом.При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених у законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості.Слід зазначити, що цивільне законодавство встановлює п’ять черг спадкоємців за законом. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі і народжені після його смерті, батьки померлого, той з подружжя, який його пережив. Онуки (правнуки), прабаба, прадід, племінники спадкодавця не включаються до складу жодної з черг спадкоємців за законом. Але з цього не можна зробити висновок, що вони не закликаються до спадкування ні за яких обставин. Вищезазначені особи є спадкоємцями за законом, якщо на момент відкриття спадщини немає в живих того родича, який був би спадкоємцем. У Вашому випадку це той член сім'ї, який входить до першої черги спадкування. Вони спадкують ту частку, яка б йому належала, якби він був живий. Таке спадкування є спадкуванням по праву представлення.
01.11.2021 16:43:02 Доброго дня. Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Я так розумію, що на квартиру був заповіт. Щодо іншої квартири, де дідусь був співвласником, то якщо немає заповіту, то спадщина відкривається в загальному порядку. Для відкриття спадщини звертайтеся до нотаріуса протягом 6 місяців з дня смерті дідуся. Важливо не пропустити цей строк! Спадкування за законом здійснюється у визначеній черговості: 1- діти, батьки, подружжя; 2 - брати, сестри, баба, дід; 3 - дядько, тітка; 4 - особи, що проживали з дідусем однією сім'єю не менше 5 років; 5 - інші родичі згідно ступеня спорідненості. Раджу ознайомитися зі статтями 1241, 1258 - 1267 Цивільного кодексу України.
03.11.2021 16:17:11 Доброго дня. Можете претендувати тільки на майно зазначене у заповіті.
04.11.2021 09:54:14 Майно, яке не було охоплене заповітом, спадкується за законом. Першою чергою спадкоємців по закону згідно ст.1261 ЦКУ є діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Тобто якщо діти, дружина чи батьки Вашого діда живі, частку квартири спадкують вони у рівних частинах. Згідно ст.1266 ЦКУ внуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. Отже, Ви, як онук спадкодавця, можете спадкувати частку квартири лише у тому випадку, якщо на момент смерті Вашого діда Ваші мати чи батько, які є спадкоємцями першої черги після діда, не були живі. Якщо ж на момент смерті Вашого діда, Ваші мати чи батько, які є рідними дітьми Вашого діда були живі, частку квартири спадкують вони разом з іншими спадкоємцями першої черги.
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470