Як ділиться майно, що не входить до спадщини?
Недавно нашей команде задали вопрос: “Мій дідусь передав мені у спадщину квартиру, але на момент його смерті він рахувався співвласником ще однієї квартири. На даний момент там проживає його племінник з дитиною. Чи я можу претендувати на частку у цій квартирі?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
31.10.2021 16:43:24 Зверніться до нотаріуса для відкриття спадщини та вступу у спадщину, на яке майно ви зможете претендувати залежить від того, що зазначено у заповіті та обсяг майна і трактування самого заповіту, також залежить від того хто має обов'язкову частку у спадщині Відповідно до ст. 1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Також значення має чи був внесений ваш дідусь як співвласник у реєстр власників нерухомого майна. На зазначені питання вам відповість нотаріус коли ви будете приймати спадкове майно та оформляти його у реєстрі у випадку якщо будуть питання ви можете звернутися з наявними документами до любого юриста і він вже вас проінформує про вашу частку та інше майно відповідно до наявний документів
31.10.2021 21:09:03 Закон закріплює право фізичної особи призначити спадкоємців шляхом складання заповіту і розподілити спадкове майно, майнові права та обов’язки на свій розсуд.Разом з тим, у статті 1241 Цивільного кодексу України визначено право певних осіб на отримання частки спадкового майна, незалежно від змісту заповіту закон гарантує визначену частку спадщини, яка називається обов’язковою часткою.Таким чином, свобода спадкового розпорядження обмежується правом осіб, які закликаються до спадкування незалежно від волі спадкодавця в силу прямої вказівки закону.Перелік таких осіб, визначений вищевказаною статтею Цивільного кодексу України, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. До цього переліку входять лише особи, які належать до першої черги спадкоємців за законом і є малолітніми, неповнолітніми, повнолітніми непрацездатними дітьми спадкодавця , непрацездатною вдовою (вдівцем), непрацездатними батьками та дітьми, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені після відкриття спадщини.
01.11.2021 15:36:06 Усе майно яке не входить до заповіту спадкується за законом.При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених у законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості.Слід зазначити, що цивільне законодавство встановлює п’ять черг спадкоємців за законом. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі і народжені після його смерті, батьки померлого, той з подружжя, який його пережив. Онуки (правнуки), прабаба, прадід, племінники спадкодавця не включаються до складу жодної з черг спадкоємців за законом. Але з цього не можна зробити висновок, що вони не закликаються до спадкування ні за яких обставин. Вищезазначені особи є спадкоємцями за законом, якщо на момент відкриття спадщини немає в живих того родича, який був би спадкоємцем. У Вашому випадку це той член сім'ї, який входить до першої черги спадкування. Вони спадкують ту частку, яка б йому належала, якби він був живий. Таке спадкування є спадкуванням по праву представлення.
01.11.2021 16:43:02 Доброго дня. Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Я так розумію, що на квартиру був заповіт. Щодо іншої квартири, де дідусь був співвласником, то якщо немає заповіту, то спадщина відкривається в загальному порядку. Для відкриття спадщини звертайтеся до нотаріуса протягом 6 місяців з дня смерті дідуся. Важливо не пропустити цей строк! Спадкування за законом здійснюється у визначеній черговості: 1- діти, батьки, подружжя; 2 - брати, сестри, баба, дід; 3 - дядько, тітка; 4 - особи, що проживали з дідусем однією сім'єю не менше 5 років; 5 - інші родичі згідно ступеня спорідненості. Раджу ознайомитися зі статтями 1241, 1258 - 1267 Цивільного кодексу України.
03.11.2021 16:17:11 Доброго дня. Можете претендувати тільки на майно зазначене у заповіті.
04.11.2021 09:54:14 Майно, яке не було охоплене заповітом, спадкується за законом. Першою чергою спадкоємців по закону згідно ст.1261 ЦКУ є діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Тобто якщо діти, дружина чи батьки Вашого діда живі, частку квартири спадкують вони у рівних частинах. Згідно ст.1266 ЦКУ внуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. Отже, Ви, як онук спадкодавця, можете спадкувати частку квартири лише у тому випадку, якщо на момент смерті Вашого діда Ваші мати чи батько, які є спадкоємцями першої черги після діда, не були живі. Якщо ж на момент смерті Вашого діда, Ваші мати чи батько, які є рідними дітьми Вашого діда були живі, частку квартири спадкують вони разом з іншими спадкоємцями першої черги.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470