image

Як ділиться майно, що не входить до спадщини?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 153 07.11.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Мій дідусь передав мені у спадщину квартиру, але на момент його смерті він рахувався співвласником ще однієї квартири. На даний момент там проживає його племінник з дитиною. Чи я можу претендувати на частку у цій квартирі?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

31.10.2021 16:43:24 Зверніться до нотаріуса для відкриття спадщини та вступу у спадщину, на яке майно ви зможете претендувати залежить від того, що зазначено у заповіті та обсяг майна і трактування самого заповіту, також залежить від того хто має обов'язкову частку у спадщині Відповідно до ст. 1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Також значення має чи був внесений ваш дідусь як співвласник у реєстр власників нерухомого майна. На зазначені питання вам відповість нотаріус коли ви будете приймати спадкове майно та оформляти його у реєстрі у випадку якщо будуть питання ви можете звернутися з наявними документами до любого юриста і він вже вас проінформує про вашу частку та інше майно відповідно до наявний документів

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

31.10.2021 21:09:03 Закон закріплює право фізичної особи призначити спадкоємців шляхом складання заповіту і розподілити спадкове майно, майнові права та обов’язки на свій розсуд.Разом з тим, у статті 1241 Цивільного кодексу України визначено право певних осіб на отримання частки спадкового майна, незалежно від змісту заповіту закон гарантує визначену частку спадщини, яка називається обов’язковою часткою.Таким чином, свобода спадкового розпорядження обмежується правом осіб, які закликаються до спадкування незалежно від волі спадкодавця в силу прямої вказівки закону.Перелік таких осіб, визначений вищевказаною статтею Цивільного кодексу України, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. До цього переліку входять лише особи, які належать до першої черги спадкоємців за законом і є малолітніми, неповнолітніми, повнолітніми непрацездатними дітьми спадкодавця , непрацездатною вдовою (вдівцем), непрацездатними батьками та дітьми, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені після відкриття спадщини.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

01.11.2021 15:36:06 Усе майно яке не входить до заповіту спадкується за законом.При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених у законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості.Слід зазначити, що цивільне законодавство встановлює п’ять черг спадкоємців за законом. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі і народжені після його смерті, батьки померлого, той з подружжя, який його пережив. Онуки (правнуки), прабаба, прадід, племінники спадкодавця не включаються до складу жодної з черг спадкоємців за законом. Але з цього не можна зробити висновок, що вони не закликаються до спадкування ні за яких обставин. Вищезазначені особи є спадкоємцями за законом, якщо на момент відкриття спадщини немає в живих того родича, який був би спадкоємцем. У Вашому випадку це той член сім'ї, який входить до першої черги спадкування. Вони спадкують ту частку, яка б йому належала, якби він був живий. Таке спадкування є спадкуванням по праву представлення.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область

01.11.2021 16:43:02 Доброго дня. Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Я так розумію, що на квартиру був заповіт. Щодо іншої квартири, де дідусь був співвласником, то якщо немає заповіту, то спадщина відкривається в загальному порядку. Для відкриття спадщини звертайтеся до нотаріуса протягом 6 місяців з дня смерті дідуся. Важливо не пропустити цей строк! Спадкування за законом здійснюється у визначеній черговості: 1- діти, батьки, подружжя; 2 - брати, сестри, баба, дід; 3 - дядько, тітка; 4 - особи, що проживали з дідусем однією сім'єю не менше 5 років; 5 - інші родичі згідно ступеня спорідненості. Раджу ознайомитися зі статтями 1241, 1258 - 1267 Цивільного кодексу України.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №142 Юрист Україна / Київ

03.11.2021 16:17:11 Доброго дня. Можете претендувати тільки на майно зазначене у заповіті.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №214 Юрист Україна / Львівська область

04.11.2021 09:54:14 Майно, яке не було охоплене заповітом, спадкується за законом. Першою чергою спадкоємців по закону згідно ст.1261 ЦКУ є діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Тобто якщо діти, дружина чи батьки Вашого діда живі, частку квартири спадкують вони у рівних частинах. Згідно ст.1266 ЦКУ внуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. Отже, Ви, як онук спадкодавця, можете спадкувати частку квартири лише у тому випадку, якщо на момент смерті Вашого діда Ваші мати чи батько, які є спадкоємцями першої черги після діда, не були живі. Якщо ж на момент смерті Вашого діда, Ваші мати чи батько, які є рідними дітьми Вашого діда були живі, частку квартири спадкують вони разом з іншими спадкоємцями першої черги.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №212 Юрист Україна / Запорізька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • ВР
    Володя Ралець

    Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

  • ММ
    Макс Миловский

    Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

  • ЯЛ
    Янош Лоренц

    Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

  • НІ
    Наталія Іващенко

    Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

  • RB
    RB28

    Чудовий додаток. Дуже допомогли)

  • АД
    Анна Д.

    Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

  • БА
    Барин

    Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

  • AR
    Archi_B

    Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

  • AN
    And1kekkk

    Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

  • AL
    albina309

    Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

  • SI
    Simpldimpl2

    Через додаток вирішив своє питання! Дякую

  • LY
    L.Yaro

    Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

  • ГЕ
    Герцог235689

    Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

  • ДЛ
    Добрі люди

    Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

  • ДД
    Даніїл Діхтяренко

    Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 68.27 Топ 1
    image

    Грицай Микола

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 35.59 Топ 2
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 34.53 Топ 3
    image

    Бараненко Леонід Олександрович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 34.34 Топ 4
    image

    Приходько Андрій Анатолійович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 16 Топ 5
    image

    Мірошниченко Тарас Васильович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 6
    image

    Галь Андрій Михайлович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 7
    image

    Ан Ирина Миколаївна

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 8
    image

    Петрик Тетяна Олександрівна

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 9
    image

    Мазур Єлизавета

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 10
    image

    Колганов Іван Володимирович

    Юрист Україна / Київ
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Чи Ваше питання термінове?
  • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Чи ви проходите військову службу?
  • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу