Як стягнути заборгованість з юридичної особи?
Recently, our team was asked a question: “Добрий день. Моя фірма уклала договір оренди з юридичною особою. Дана юридична особа відмовляється платити заборговані кошти за оренду та просить відтермінувати платіж. Ми входили у ситуацію та домовились зачекати. Проте ця ситуація вже затягнулась. Як нам повернути кошти, які вони повинні були платити за оренду?”
We wanna share the answer from our specialists:
14.11.2021 15:40:41 Доброго дня Почніть з підписання акту звірки взаєморозрахунків Надалі пишете претензію ЮО а також інформуєте керівництво ЮО про наявну заборгованість, якщо у ЮО є головне підприємство копію претензії дублюєте їм, надаєте термін на оплату до... якоїсь конкретної дати попереджаєте про штрафні санкції передбачені договором оренди та відповідно до ст. 625 та повідомляєте що у випадку недоплати звернетесь до суду, Наступний крок чекаєте дату яку встановили у претензії - збираєте докази і направляєте з розрахунком заборгованості + позовна заява до суду. Отримуєте судове рішення сплачуєте авансовий платіж і передаєте на виконання виконавчій службі.
15.11.2021 01:31:31 Для початку необхідно з’ясувати, чи настав строк виконання зобов’язання боржником, якщо настав, а боржник не бажає розраховуватись, то відкривається можливість для звернення до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Якщо у договорі не встановлено строк виконання зобов’язання, то за приписами діючого законодавства вважається, що заборгованість не виникла. В такому випадку на адресу боржника слід направити поштою претензію з описом вкладення. Якщо боржник не сплатить заборгованість у строк вказаний у претензії, то вважатиметься, що строк виконання зобов’язання настав. Однак перед зверненням до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості необхідно зібрати якомога більше інформації про боржника, оцінити перспективу справи та розглянути можливість накладення арешту на майно боржника. Якщо цього не зробити, то можливо витратити купу грошей на юридичну допомогу, судові витрати, і в решті виявиться, що у боржника відсутнє майно та кошти, на які можна звернути стягнення.
15.11.2021 11:27:45 Якщо договір оренди був нотаріально посвідченим, Ви можете звернутися до нотаріуса для вчинення ним виконавчого напису. Для цього Вам необхідно подати до нотаріуса оригінал нотаріально посвідченого договору; документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов'язання та заяву, в якій потрібно зазначити відомості про найменування і місцезнаходження юридичної особи; номери рахунків у банках, код ЄДРПОУ; строк, за який має провадитися стягнення; інформацію щодо суми, яка підлягає стягненню. На підставі виконавчого напису нотаріуса Ви можете звернутися до виконавчої служби або приватного виконавця та стягнути суму боргу з рахунків юридичної особи. Якщо договір нотаріально не посвідчувався, Ви можете стягнути кошти у судовому порядку. Для цього потрібно подати до суду позовну заяву про стягнення орендної плати, а після винесення позитивного рішення, звернутися до виконавчої служби для стягнення суми боргу у примусовому порядку.
15.11.2021 21:04:47 Спершу направте до підприємства-боржника письмову претензію про погашення заборгованості за договором. У претензії обов’язково зазначте, на підставі якого договору виникла заборгованість; розмір заборгованості; банківські реквізити, на які слід перерахувати борг. До претензії долучить копію договору, засвідчену підписом вашого керівника та печаткою підприємства, та засвідчені так само копії неоплачених рахунків. Якщо рахунки не надсилали боржнику раніше - відправте оригінали рахунків разом з претензією. Претензію відправте за юридичною адресою боржника, цінним листом з описом вкладення. У боржника на розгляд претензії буде 30 днів, від дня її отримання. Якщо через 30 днів борг погашений не буде, подавайте до суду позовну заяву про стягнення заборгованості. До позовної заяви додайте копію претензії та копію чеку і опису вкладення у цінний лист (це докази направлення претензії боржнику). Позовну заяву подавайте до господарського суду тієї області, у якій зареєстрований боржник.
17.11.2021 01:12:12 Доброго дня Потрібно звернутися до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Окрім того, необхідно сплатити судовий збір, та направити з описом вкладення чи додати до позову копії позовної заяви з додатками для сторін. Якщо стороною спору є фізична особа (за виключенням третіх осіб), то спір буде розглядатися у суді загальної юрисдикції. Якщо спір про стягнення заборгованості виник між юридичними особами чи фізичною особою-підприємцем та юридичною особою – такий спір буде розглядатися у господарському суді. Тобто, залежно від суб’єктного складу сторін спір буде підвідомчий або господарському суду, або загальному суду.
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470