Як стягнути заборгованість з юридичної особи?
Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий день. Моя фірма уклала договір оренди з юридичною особою. Дана юридична особа відмовляється платити заборговані кошти за оренду та просить відтермінувати платіж. Ми входили у ситуацію та домовились зачекати. Проте ця ситуація вже затягнулась. Як нам повернути кошти, які вони повинні були платити за оренду?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
14.11.2021 15:40:41 Доброго дня Почніть з підписання акту звірки взаєморозрахунків Надалі пишете претензію ЮО а також інформуєте керівництво ЮО про наявну заборгованість, якщо у ЮО є головне підприємство копію претензії дублюєте їм, надаєте термін на оплату до... якоїсь конкретної дати попереджаєте про штрафні санкції передбачені договором оренди та відповідно до ст. 625 та повідомляєте що у випадку недоплати звернетесь до суду, Наступний крок чекаєте дату яку встановили у претензії - збираєте докази і направляєте з розрахунком заборгованості + позовна заява до суду. Отримуєте судове рішення сплачуєте авансовий платіж і передаєте на виконання виконавчій службі.
15.11.2021 01:31:31 Для початку необхідно з’ясувати, чи настав строк виконання зобов’язання боржником, якщо настав, а боржник не бажає розраховуватись, то відкривається можливість для звернення до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Якщо у договорі не встановлено строк виконання зобов’язання, то за приписами діючого законодавства вважається, що заборгованість не виникла. В такому випадку на адресу боржника слід направити поштою претензію з описом вкладення. Якщо боржник не сплатить заборгованість у строк вказаний у претензії, то вважатиметься, що строк виконання зобов’язання настав. Однак перед зверненням до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості необхідно зібрати якомога більше інформації про боржника, оцінити перспективу справи та розглянути можливість накладення арешту на майно боржника. Якщо цього не зробити, то можливо витратити купу грошей на юридичну допомогу, судові витрати, і в решті виявиться, що у боржника відсутнє майно та кошти, на які можна звернути стягнення.
15.11.2021 11:27:45 Якщо договір оренди був нотаріально посвідченим, Ви можете звернутися до нотаріуса для вчинення ним виконавчого напису. Для цього Вам необхідно подати до нотаріуса оригінал нотаріально посвідченого договору; документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов'язання та заяву, в якій потрібно зазначити відомості про найменування і місцезнаходження юридичної особи; номери рахунків у банках, код ЄДРПОУ; строк, за який має провадитися стягнення; інформацію щодо суми, яка підлягає стягненню. На підставі виконавчого напису нотаріуса Ви можете звернутися до виконавчої служби або приватного виконавця та стягнути суму боргу з рахунків юридичної особи. Якщо договір нотаріально не посвідчувався, Ви можете стягнути кошти у судовому порядку. Для цього потрібно подати до суду позовну заяву про стягнення орендної плати, а після винесення позитивного рішення, звернутися до виконавчої служби для стягнення суми боргу у примусовому порядку.
15.11.2021 21:04:47 Спершу направте до підприємства-боржника письмову претензію про погашення заборгованості за договором. У претензії обов’язково зазначте, на підставі якого договору виникла заборгованість; розмір заборгованості; банківські реквізити, на які слід перерахувати борг. До претензії долучить копію договору, засвідчену підписом вашого керівника та печаткою підприємства, та засвідчені так само копії неоплачених рахунків. Якщо рахунки не надсилали боржнику раніше - відправте оригінали рахунків разом з претензією. Претензію відправте за юридичною адресою боржника, цінним листом з описом вкладення. У боржника на розгляд претензії буде 30 днів, від дня її отримання. Якщо через 30 днів борг погашений не буде, подавайте до суду позовну заяву про стягнення заборгованості. До позовної заяви додайте копію претензії та копію чеку і опису вкладення у цінний лист (це докази направлення претензії боржнику). Позовну заяву подавайте до господарського суду тієї області, у якій зареєстрований боржник.
17.11.2021 01:12:12 Доброго дня Потрібно звернутися до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Окрім того, необхідно сплатити судовий збір, та направити з описом вкладення чи додати до позову копії позовної заяви з додатками для сторін. Якщо стороною спору є фізична особа (за виключенням третіх осіб), то спір буде розглядатися у суді загальної юрисдикції. Якщо спір про стягнення заборгованості виник між юридичними особами чи фізичною особою-підприємцем та юридичною особою – такий спір буде розглядатися у господарському суді. Тобто, залежно від суб’єктного складу сторін спір буде підвідомчий або господарському суду, або загальному суду.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470