image

Як стягнути заборгованість з юридичної особи?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 111 19.11.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день. Моя фірма уклала договір оренди з юридичною особою. Дана юридична особа відмовляється платити заборговані кошти за оренду та просить відтермінувати платіж. Ми входили у ситуацію та домовились зачекати. Проте ця ситуація вже затягнулась. Як нам повернути кошти, які вони повинні були платити за оренду?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
18.11.2021 13:17:04
Для ефективного вирішення данної ситуації потрібно першочергово звернутись із письмовою претензією до юоржника про стягнення заборгованості, у випадку ігнорування або відмови сплати заборгованості, звертатись до суду із позовною заявою у якій просити стягнути заборгованість за оренду та сплати штрафних санкцій за протермінування оплати. Перелік документів, які потрібно долучити до претензії та позовної заяви Ви можете дізнатись у юриста звернувшись за допомогою.
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №215 Юрист Україна / Львівська область

14.11.2021 15:40:41 Доброго дня Почніть з підписання акту звірки взаєморозрахунків Надалі пишете претензію ЮО а також інформуєте керівництво ЮО про наявну заборгованість, якщо у ЮО є головне підприємство копію претензії дублюєте їм, надаєте термін на оплату до... якоїсь конкретної дати попереджаєте про штрафні санкції передбачені договором оренди та відповідно до ст. 625 та повідомляєте що у випадку недоплати звернетесь до суду, Наступний крок чекаєте дату яку встановили у претензії - збираєте докази і направляєте з розрахунком заборгованості + позовна заява до суду. Отримуєте судове рішення сплачуєте авансовий платіж і передаєте на виконання виконавчій службі.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

15.11.2021 01:31:31 Для початку необхідно з’ясувати, чи настав строк виконання зобов’язання боржником, якщо настав, а боржник не бажає розраховуватись, то відкривається можливість для звернення до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Якщо у договорі не встановлено строк виконання зобов’язання, то за приписами діючого законодавства вважається, що заборгованість не виникла. В такому випадку на адресу боржника слід направити поштою претензію з описом вкладення. Якщо боржник не сплатить заборгованість у строк вказаний у претензії, то вважатиметься, що строк виконання зобов’язання настав. Однак перед зверненням до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості необхідно зібрати якомога більше інформації про боржника, оцінити перспективу справи та розглянути можливість накладення арешту на майно боржника. Якщо цього не зробити, то можливо витратити купу грошей на юридичну допомогу, судові витрати, і в решті виявиться, що у боржника відсутнє майно та кошти, на які можна звернути стягнення.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область

15.11.2021 11:27:45 Якщо договір оренди був нотаріально посвідченим, Ви можете звернутися до нотаріуса для вчинення ним виконавчого напису. Для цього Вам необхідно подати до нотаріуса оригінал нотаріально посвідченого договору; документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов'язання та заяву, в якій потрібно зазначити відомості про найменування і місцезнаходження юридичної особи; номери рахунків у банках, код ЄДРПОУ; строк, за який має провадитися стягнення; інформацію щодо суми, яка підлягає стягненню. На підставі виконавчого напису нотаріуса Ви можете звернутися до виконавчої служби або приватного виконавця та стягнути суму боргу з рахунків юридичної особи. Якщо договір нотаріально не посвідчувався, Ви можете стягнути кошти у судовому порядку. Для цього потрібно подати до суду позовну заяву про стягнення орендної плати, а після винесення позитивного рішення, звернутися до виконавчої служби для стягнення суми боргу у примусовому порядку.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №212 Юрист Україна / Запорізька область

15.11.2021 21:04:47 Спершу направте до підприємства-боржника письмову претензію про погашення заборгованості за договором. У претензії обов’язково зазначте, на підставі якого договору виникла заборгованість; розмір заборгованості; банківські реквізити, на які слід перерахувати борг. До претензії долучить копію договору, засвідчену підписом вашого керівника та печаткою підприємства, та засвідчені так само копії неоплачених рахунків. Якщо рахунки не надсилали боржнику раніше - відправте оригінали рахунків разом з претензією. Претензію відправте за юридичною адресою боржника, цінним листом з описом вкладення. У боржника на розгляд претензії буде 30 днів, від дня її отримання. Якщо через 30 днів борг погашений не буде, подавайте до суду позовну заяву про стягнення заборгованості. До позовної заяви додайте копію претензії та копію чеку і опису вкладення у цінний лист (це докази направлення претензії боржнику). Позовну заяву подавайте до господарського суду тієї області, у якій зареєстрований боржник.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

17.11.2021 01:12:12 Доброго дня Потрібно звернутися до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Окрім того, необхідно сплатити судовий збір, та направити з описом вкладення чи додати до позову копії позовної заяви з додатками для сторін. Якщо стороною спору є фізична особа (за виключенням третіх осіб), то спір буде розглядатися у суді загальної юрисдикції. Якщо спір про стягнення заборгованості виник між юридичними особами чи фізичною особою-підприємцем та юридичною особою – такий спір буде розглядатися у господарському суді. Тобто, залежно від суб’єктного складу сторін спір буде підвідомчий або господарському суду, або загальному суду.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу