Як стягнути заборгованість з юридичної особи?
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день. Моя фірма уклала договір оренди з юридичною особою. Дана юридична особа відмовляється платити заборговані кошти за оренду та просить відтермінувати платіж. Ми входили у ситуацію та домовились зачекати. Проте ця ситуація вже затягнулась. Як нам повернути кошти, які вони повинні були платити за оренду?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
14.11.2021 15:40:41 Доброго дня Почніть з підписання акту звірки взаєморозрахунків Надалі пишете претензію ЮО а також інформуєте керівництво ЮО про наявну заборгованість, якщо у ЮО є головне підприємство копію претензії дублюєте їм, надаєте термін на оплату до... якоїсь конкретної дати попереджаєте про штрафні санкції передбачені договором оренди та відповідно до ст. 625 та повідомляєте що у випадку недоплати звернетесь до суду, Наступний крок чекаєте дату яку встановили у претензії - збираєте докази і направляєте з розрахунком заборгованості + позовна заява до суду. Отримуєте судове рішення сплачуєте авансовий платіж і передаєте на виконання виконавчій службі.
15.11.2021 01:31:31 Для початку необхідно з’ясувати, чи настав строк виконання зобов’язання боржником, якщо настав, а боржник не бажає розраховуватись, то відкривається можливість для звернення до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Якщо у договорі не встановлено строк виконання зобов’язання, то за приписами діючого законодавства вважається, що заборгованість не виникла. В такому випадку на адресу боржника слід направити поштою претензію з описом вкладення. Якщо боржник не сплатить заборгованість у строк вказаний у претензії, то вважатиметься, що строк виконання зобов’язання настав. Однак перед зверненням до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості необхідно зібрати якомога більше інформації про боржника, оцінити перспективу справи та розглянути можливість накладення арешту на майно боржника. Якщо цього не зробити, то можливо витратити купу грошей на юридичну допомогу, судові витрати, і в решті виявиться, що у боржника відсутнє майно та кошти, на які можна звернути стягнення.
15.11.2021 11:27:45 Якщо договір оренди був нотаріально посвідченим, Ви можете звернутися до нотаріуса для вчинення ним виконавчого напису. Для цього Вам необхідно подати до нотаріуса оригінал нотаріально посвідченого договору; документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов'язання та заяву, в якій потрібно зазначити відомості про найменування і місцезнаходження юридичної особи; номери рахунків у банках, код ЄДРПОУ; строк, за який має провадитися стягнення; інформацію щодо суми, яка підлягає стягненню. На підставі виконавчого напису нотаріуса Ви можете звернутися до виконавчої служби або приватного виконавця та стягнути суму боргу з рахунків юридичної особи. Якщо договір нотаріально не посвідчувався, Ви можете стягнути кошти у судовому порядку. Для цього потрібно подати до суду позовну заяву про стягнення орендної плати, а після винесення позитивного рішення, звернутися до виконавчої служби для стягнення суми боргу у примусовому порядку.
15.11.2021 21:04:47 Спершу направте до підприємства-боржника письмову претензію про погашення заборгованості за договором. У претензії обов’язково зазначте, на підставі якого договору виникла заборгованість; розмір заборгованості; банківські реквізити, на які слід перерахувати борг. До претензії долучить копію договору, засвідчену підписом вашого керівника та печаткою підприємства, та засвідчені так само копії неоплачених рахунків. Якщо рахунки не надсилали боржнику раніше - відправте оригінали рахунків разом з претензією. Претензію відправте за юридичною адресою боржника, цінним листом з описом вкладення. У боржника на розгляд претензії буде 30 днів, від дня її отримання. Якщо через 30 днів борг погашений не буде, подавайте до суду позовну заяву про стягнення заборгованості. До позовної заяви додайте копію претензії та копію чеку і опису вкладення у цінний лист (це докази направлення претензії боржнику). Позовну заяву подавайте до господарського суду тієї області, у якій зареєстрований боржник.
17.11.2021 01:12:12 Доброго дня Потрібно звернутися до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Окрім того, необхідно сплатити судовий збір, та направити з описом вкладення чи додати до позову копії позовної заяви з додатками для сторін. Якщо стороною спору є фізична особа (за виключенням третіх осіб), то спір буде розглядатися у суді загальної юрисдикції. Якщо спір про стягнення заборгованості виник між юридичними особами чи фізичною особою-підприємцем та юридичною особою – такий спір буде розглядатися у господарському суді. Тобто, залежно від суб’єктного складу сторін спір буде підвідомчий або господарському суду, або загальному суду.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470