Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Як забрати зарплату?

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 7 minutes Total views: 458
Rate:
0
Publication date: 27.04.2021

Recently, our team was asked a question: “Мене звільнили поки я був у відпустку, за невикористаний відпуск не виплатили, за останні діва місяці була заборгованість по зарплаті, її теж не виплатили. Коли я прийшов на роботу то мій начальник сказав шо вони банкрути і фірма закривається. Як забрати зарплату за останні два місяці там біля 40 тисяч, я працював офіційно.”

We wanna share the answer from our specialists:

The best answer
25.04.2021 20:56:18
Вам необхідно отримати довідку про заборгованість з заробітної плати, або на підставі розрахунку з виплати заробітної плати самостійно розріхувати суму заборгованості і подати до суду позов про стягнення заборгованості з заробітної плати. Дані питання можливо вирішувати у наказному проваджені, шляхом подання заяви про видачу судового наказу в порядку ЦПК. Це буде по спрокам бистріше. Якщо фірма банкрут і вже є справа про бакрутсво у суді, необхідно подати заяву до арбітражного керуючого про визнання вас кредитором по справі. Виплати із заробітної плати у першій черзі погашення.
BASE (basic) 0
advertisement

i

22.04.2021 14:30:54 Заробітна плата має виплачуватись вам двічі на місяць (стаття 115 Кодексу Законів про працю України (КЗпП). В день звільнення роботодавець зобов'язаний провести з вами остаточний розрахунок (стаття 116 КЗпП) - тобто виплатити все, що ви заробили. Невиплата зарплати та непроведення остаточного розрахунку при звільненні - це порушення закону, які тягнуть за собою відповідальність роботодавця. Звертайтесь до суду з позовом про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. Також ви маєте право стягнути з роботодавця компенсацію за непроведення розрахунку при звільненні в розмірі середнього заробітку за два останні місяці роботи (стаття 117 КЗпП). За позовами про стягнення заробітної плати судовий збір не сплачується. Трудові спори, за наявності вини роботодавця, а ваш випадок саме такий, завжди вирішуються судом на користь колишніх працівників, тому не бійтесь подавати до суду. Раджу вам скористатись правовою допомогою адвоката, який знається на трудових спорах.

BASE (basic) 28.82
advertisement

i

22.04.2021 15:58:00 Доброго дня! Право на своєчасне одержання винагороди за працю та оплату праці на підставі укладеного договору передбачено Конституцією України та ЗУ «Про оплату праці» відповідно У разі звільнення працівника, керівництво повинно провести з ним повний розрахунок, не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Якщо працедавець при звільненні працівника несвоєчасно провів з ним повний розрахунок, то відповідно до ст. 117 КЗпП, підприємство повинно виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку («вимушений прогул») Для стягнення заборгованості з виплати нарахованої заробітної плати працівник може звернутися безпосередньо до суду в порядку: наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є безспірною); позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання). Дякую!

BASE (basic) 0
advertisement
Мохончук Платон Сергійович
Мохончук Платон Сергійович
Lawyer
Ukraine / Kharkiv Oblast

i

23.04.2021 12:52:12 Доброго дня, та обставина, що ймовірно підприємство ліквідується є непідтвердженою, це моде бути просто відмовка директора. Вам потрібно протягом місяця з дня коли ви дізналися про те, що вас звільнили звернутися до суду із позовом до роботодавця про скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, про зобов’язання виплати заробітну плату. До позову треба долучити доказам - накази про призначення, відпустку, звільнення, копії трудової книги, всі заохочення, якщо такі були, визначити свідків серед працівників, які можуть підтвердити вашу позицію та яких ви будете відповідним клопотанням викликати до суду. Ще вам потрібна виписка з банківського рахунку на який отримували з/п та відомості з бухгалтерії закладу де працювали, з податкової, фонду соціального страхування, тощо. Якщо пропустили місячний строк - до позову додайте обґрунтоване клопотання про поновдення строку на звернення до суду. Ще пишіть скаргу до держпраці

BASE (basic) 0
advertisement

i

23.04.2021 22:31:15 Треба подати відповідну заяву із вимогами у справі про банкрутство арбітражному керуючому. А якщо справи про банкрутство ще немає, то можна в прокуратуру поскаржитися на не виплату зарплати чи в управління праці або звернутись до суду із заявою про видачу судового наказу на примусове стягнення зарплатні. У розрахунок заборгованості входить як сама зарплата так і відпускні.

BASE (basic) 0
advertisement

i

image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.