Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Як забрати зарплату?

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 401
Рейтинг:
0
Дата публікації: 27.04.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Мене звільнили поки я був у відпустку, за невикористаний відпуск не виплатили, за останні діва місяці була заборгованість по зарплаті, її теж не виплатили. Коли я прийшов на роботу то мій начальник сказав шо вони банкрути і фірма закривається. Як забрати зарплату за останні два місяці там біля 40 тисяч, я працював офіційно.”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
25.04.2021 20:56:18
Вам необхідно отримати довідку про заборгованість з заробітної плати, або на підставі розрахунку з виплати заробітної плати самостійно розріхувати суму заборгованості і подати до суду позов про стягнення заборгованості з заробітної плати. Дані питання можливо вирішувати у наказному проваджені, шляхом подання заяви про видачу судового наказу в порядку ЦПК. Це буде по спрокам бистріше. Якщо фірма банкрут і вже є справа про бакрутсво у суді, необхідно подати заяву до арбітражного керуючого про визнання вас кредитором по справі. Виплати із заробітної плати у першій черзі погашення.
BASE (Базова) 0
Реклама
Федосенко Наталія Анатоліївна
Федосенко Наталія Анатоліївна
Юрист
Україна / Харківська область

i

22.04.2021 14:30:54 Заробітна плата має виплачуватись вам двічі на місяць (стаття 115 Кодексу Законів про працю України (КЗпП). В день звільнення роботодавець зобов'язаний провести з вами остаточний розрахунок (стаття 116 КЗпП) - тобто виплатити все, що ви заробили. Невиплата зарплати та непроведення остаточного розрахунку при звільненні - це порушення закону, які тягнуть за собою відповідальність роботодавця. Звертайтесь до суду з позовом про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. Також ви маєте право стягнути з роботодавця компенсацію за непроведення розрахунку при звільненні в розмірі середнього заробітку за два останні місяці роботи (стаття 117 КЗпП). За позовами про стягнення заробітної плати судовий збір не сплачується. Трудові спори, за наявності вини роботодавця, а ваш випадок саме такий, завжди вирішуються судом на користь колишніх працівників, тому не бійтесь подавати до суду. Раджу вам скористатись правовою допомогою адвоката, який знається на трудових спорах.

BASE (Базова) 28.78
Реклама
Тимошенко Олексій Ігорович
Тимошенко Олексій Ігорович
Юрист
Україна / Київська область

i

22.04.2021 15:58:00 Доброго дня! Право на своєчасне одержання винагороди за працю та оплату праці на підставі укладеного договору передбачено Конституцією України та ЗУ «Про оплату праці» відповідно У разі звільнення працівника, керівництво повинно провести з ним повний розрахунок, не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Якщо працедавець при звільненні працівника несвоєчасно провів з ним повний розрахунок, то відповідно до ст. 117 КЗпП, підприємство повинно виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку («вимушений прогул») Для стягнення заборгованості з виплати нарахованої заробітної плати працівник може звернутися безпосередньо до суду в порядку: наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є безспірною); позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання). Дякую!

BASE (Базова) 0
Реклама
Мохончук Платон Сергійович
Мохончук Платон Сергійович
Юрист
Україна / Харківська область

i

23.04.2021 12:52:12 Доброго дня, та обставина, що ймовірно підприємство ліквідується є непідтвердженою, це моде бути просто відмовка директора. Вам потрібно протягом місяця з дня коли ви дізналися про те, що вас звільнили звернутися до суду із позовом до роботодавця про скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, про зобов’язання виплати заробітну плату. До позову треба долучити доказам - накази про призначення, відпустку, звільнення, копії трудової книги, всі заохочення, якщо такі були, визначити свідків серед працівників, які можуть підтвердити вашу позицію та яких ви будете відповідним клопотанням викликати до суду. Ще вам потрібна виписка з банківського рахунку на який отримували з/п та відомості з бухгалтерії закладу де працювали, з податкової, фонду соціального страхування, тощо. Якщо пропустили місячний строк - до позову додайте обґрунтоване клопотання про поновдення строку на звернення до суду. Ще пишіть скаргу до держпраці

BASE (Базова) 0
Реклама
Клепка Олександр Григорович
Клепка Олександр Григорович
Юрист
Україна / Харківська область

i

23.04.2021 22:31:15 Треба подати відповідну заяву із вимогами у справі про банкрутство арбітражному керуючому. А якщо справи про банкрутство ще немає, то можна в прокуратуру поскаржитися на не виплату зарплати чи в управління праці або звернутись до суду із заявою про видачу судового наказу на примусове стягнення зарплатні. У розрахунок заборгованості входить як сама зарплата так і відпускні.

BASE (Базова) 0
Реклама
Фрейдун Ольга Михайлівна
Фрейдун Ольга Михайлівна
Юрист
Україна / Київ

i

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 60.04 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.4 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.9 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.9 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.58 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.26 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.3 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.03 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.