
Як забрати зарплату?
Приветствую 👋
Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Мене звільнили поки я був у відпустку, за невикористаний відпуск не виплатили, за останні діва місяці була заборгованість по зарплаті, її теж не виплатили. Коли я прийшов на роботу то мій начальник сказав шо вони банкрути і фірма закривається. Як забрати зарплату за останні два місяці там біля 40 тисяч, я працював офіційно.”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
22.04.2021 14:30:54 Заробітна плата має виплачуватись вам двічі на місяць (стаття 115 Кодексу Законів про працю України (КЗпП). В день звільнення роботодавець зобов'язаний провести з вами остаточний розрахунок (стаття 116 КЗпП) - тобто виплатити все, що ви заробили. Невиплата зарплати та непроведення остаточного розрахунку при звільненні - це порушення закону, які тягнуть за собою відповідальність роботодавця. Звертайтесь до суду з позовом про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. Також ви маєте право стягнути з роботодавця компенсацію за непроведення розрахунку при звільненні в розмірі середнього заробітку за два останні місяці роботи (стаття 117 КЗпП). За позовами про стягнення заробітної плати судовий збір не сплачується. Трудові спори, за наявності вини роботодавця, а ваш випадок саме такий, завжди вирішуються судом на користь колишніх працівників, тому не бійтесь подавати до суду. Раджу вам скористатись правовою допомогою адвоката, який знається на трудових спорах.
22.04.2021 15:58:00 Доброго дня! Право на своєчасне одержання винагороди за працю та оплату праці на підставі укладеного договору передбачено Конституцією України та ЗУ «Про оплату праці» відповідно У разі звільнення працівника, керівництво повинно провести з ним повний розрахунок, не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Якщо працедавець при звільненні працівника несвоєчасно провів з ним повний розрахунок, то відповідно до ст. 117 КЗпП, підприємство повинно виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку («вимушений прогул») Для стягнення заборгованості з виплати нарахованої заробітної плати працівник може звернутися безпосередньо до суду в порядку: наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є безспірною); позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання). Дякую!
23.04.2021 12:52:12 Доброго дня, та обставина, що ймовірно підприємство ліквідується є непідтвердженою, це моде бути просто відмовка директора. Вам потрібно протягом місяця з дня коли ви дізналися про те, що вас звільнили звернутися до суду із позовом до роботодавця про скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, про зобов’язання виплати заробітну плату. До позову треба долучити доказам - накази про призначення, відпустку, звільнення, копії трудової книги, всі заохочення, якщо такі були, визначити свідків серед працівників, які можуть підтвердити вашу позицію та яких ви будете відповідним клопотанням викликати до суду. Ще вам потрібна виписка з банківського рахунку на який отримували з/п та відомості з бухгалтерії закладу де працювали, з податкової, фонду соціального страхування, тощо. Якщо пропустили місячний строк - до позову додайте обґрунтоване клопотання про поновдення строку на звернення до суду. Ще пишіть скаргу до держпраці
23.04.2021 22:31:15 Треба подати відповідну заяву із вимогами у справі про банкрутство арбітражному керуючому. А якщо справи про банкрутство ще немає, то можна в прокуратуру поскаржитися на не виплату зарплати чи в управління праці або звернутись до суду із заявою про видачу судового наказу на примусове стягнення зарплатні. У розрахунок заборгованості входить як сама зарплата так і відпускні.

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!

- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470