Який порядок дій для отримання спадщини
Recently, our team was asked a question: “Цікавить, куди звертатись і які потрібно мати документи, для отримання спадщини”
We wanna share the answer from our specialists:
03.11.2022 16:08:20 звернутись до нотаріуса бажано за місцем мешкання/ реєстрації місця проживання померлої особи. Або за місцем Вашого розташування. Необхідно мати документи особисті. та про факт смерті особи. Після чого нотаріус відкриває спадкову справу, встановлюється факт наявності заповіту.
03.11.2022 16:11:01 Звертатися до нотаріуса, який є в реєстрі нотаріусів, які можуть вчиняти нотаріальні дії. Потрібна ваша письмова заява про прийняття спадщини та документи підтверджуючі ступень спорідненості
03.11.2022 16:11:02 Для отримання спадщини необхідно звернутися до нотаріуса для подання заяви про прийняття спадщини. При поданні заяви Вам знадобляться свідоцтво про смерть спадкодавця, документи що підтверджують родинні стосунки (якщо Ви не є спадкоємцем по заповіту). Звернутися необхідно протягом 6 місяців з моменту смерті спадкодавця (10 місяців, якщо цей строк припадає на час військового стану). В подальшому Вам також необхідно буде надати правовостановчі документи на спадкове майно
03.11.2022 16:11:14 Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Незалежно від того, чи ви є спадкоємцем за законом або за заповітом, для прийняття спадщини у встановлений законодавством термін потрібно подати заяву нотаріусу, в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування. Оформити спадщину можна як у державного, так і приватного нотаріуса, за місцем відкриття спадщини. Право на спадщину відкривається за останнім місцем проживання померлого (населений пункт) або ж якщо воно невідоме – за місцезнаходженням нерухомого майна (його основної частини). Тобто, для того, щоб вступити у спадщину, ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса в тому населеному пункті, де був зареєстрований померлий або де майно.
03.11.2022 16:18:02 Протягом воєнного стану можна звертатись за отриманням спадщини до будь-якого нотаріуса, який знаходиться на підконтрольній Україні території. Нотаріус та спадкове майно можуть знаходитись в різних населених пунктах. Подати заяву про вступ у спадщину можливо і після спливу 6-місячного строку з дня смерті спадкодавця. Разом з заявою подаються: 1. Свідоцтво про смерть спадкодавця; 2. Копія паспорту спадкодавця; 3. Копія Вашого паспорту, ідентифікаційного номеру та свідоцтва про народження (для підтвердження спорідненості з померлим спадкодавцем). На підставі поданої заяви та документів нотаріус відкриє спадкову справу, зареєструє Ваше право власності на нерухомість, що залишив спадкодавець, та видасть свідоцтво про право власності на неї. Краще обирати приватного нотаріуса, а не державного, швидше буде.
03.11.2022 16:25:46 Вітаю. Для отримання спадщини потрібно звернутись до нотаріуса (за місцем реєстрації (прописки) спадкодавця) протягом 6 місяців з дня смерті. Документи - ∙ свідоцтво про смерть спадкодавця; ∙ документи, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про народження, шлюб тощо); ∙ документи, що підтверджують право власності спадкодавця на транспортні засоби, банківські рахунки тощо (якщо частиною спадщини є нерухомість, нотаріус безпосередньо отримує інформацію з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно); ∙ паспорт спадкоємця; ∙ ідентифікаційний код спадкоємця; ∙ довідка з ЖЕКу (якщо спадкоємець проживав разом зі спадкодавцем на момент смерті).
03.11.2022 16:54:18 З дня смерті спадкодавця протягом 6 місяців (під час військового стану 10 місяців) потрібно звернутися до будь-якого нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Після спливу 6 місяців з дня смерті (зараз 10) треба отримати свідоцтво про спадщину, яке є правовстановлюючим документом та дає право на реєстрацію майна.
03.11.2022 18:29:38 До нотаріуса. За необхідності звертайтесь особисто.
03.11.2022 19:54:03 Заява на вступ у спадщину подається двома способами: або безпосередньо нотаріусові, або надсилається поштою. З собою треба взяти свій паспорт та ідентифікаційний номер.
03.11.2022 21:46:30 До нотаріуса. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Незалежно від того, чи ви є спадкоємцем за законом або за заповітом, для прийняття спадщини у встановлений законодавством термін потрібно подати заяву нотаріусу, в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування. Оформити спадщину можна як у державного, так і приватного нотаріуса, за місцем відкриття спадщини. Право на спадщину відкривається за останнім місцем проживання померлого (населений пункт) або ж якщо воно невідоме – за місцезнаходженням нерухомого майна. Тобто, для того, щоб вступити у спадщину, ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса в тому населеному пункті, де був зареєстрований ) померлий.
04.11.2022 08:47:40 Доброго ранку. В спадок Ви вступаєте через пів року після смерті спадкодавця. Звернутись Ва треба до нотаріуса, де Вам буде надана консультація с приводу спадкування. Важливо: не пропустіть термін спадкування, інакше будете його поновлювати через суд. Дякую.
04.11.2022 20:49:43 Готова надати відповідну консультацію
07.11.2022 00:39:29 Доброго вечора. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Незалежно від того, чи ви є спадкоємцем за законом або за заповітом, для прийняття спадщини у встановлений законодавством термін потрібно подати заяву нотаріусу, в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування. Оформити спадщину можна як у державного, так і приватного нотаріуса, за місцем відкриття спадщини. Право на спадщину відкривається за останнім місцем проживання померлого (населений пункт) або ж якщо воно невідоме – за місцезнаходженням нерухомого майна (його основної частини). Тобто, для того, щоб вступити у спадщину, ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса в тому населеному пункті, де був зареєстрований (прописаний)
07.11.2022 22:16:26 Вам необхідно у 6 місячний строк з моменту відкриття спадщини ( смерті спадкодавця) звернутись до нотаріуса за місцем проживання спадкодавця із заявою про прийняття спадщини до якої варто додати наступні документи:свідоцтво про смерть померлого – оригінал;довідка, де зафіксовано місце реєстрації померлого, де він і з ким був зареєстрований на момент смерті;документи, які підтверджують право власності на майно померлого (наявність не обов’язкова);паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця (Вас);заповіт (якщо спадкуємо за заповітом); якщо за законом – документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);оплата послуг нотаріуса і державного мита за відкриття спадкової справи.
16.11.2022 21:48:44 Добрий день, після того як Вам відкрилася спадщина а саме якщо хтось помер з близьких Вам потрібно звернутися до нотаріуса відкрити спадкову справу, отримати витяг із спадкового реєстру не пізніше ніж 6 місяців із дня смерті. Документи: паспорт, ІНН, свідоцтво про смерть, документи на рухоме тамнерухоме майно яке належало померлій людині.
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470