
Забезпечення
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Під час бойових дій загубив зброю, тепер з мене требують кошти, чи це законно”
We wanna share the answer from our specialists:
08.11.2022 11:52:32 Незаконно. Під час воєнних дій очевидним є те, що військовослужбовець змушений діяти в умовах впливу непереборної сили або в умовах крайної необхідності. Якщо наявність цих обставин буде підтверджено в ході розслідування, відповідальність військовослужбовця виключається. Це стосується не лише звільнення від кримінальної відповідальності, але й від дисциплінарної чи матеріальної. Ось наприклад, у справі 225/1673/19, яка розглядалась судами, військовослужбовця звинуватили в тому, що він втратив ніж ТМ SKIF-ХИЖАК внаслідок порушення правил його зберігання. В обгрунтування порушення, прокурором зазначено загальну норму, що військовий повинен був стежити за збареженням майна. Однак Верховний суд зробив висновок про те, що в діях військовослужбовця відсутній склад злочину, оскільки втрата відбулась під час того, як військовослужбовці виконували бойове завдання, змушені були пробиратися лісовими насадження повзти, бігти, тощо.
08.11.2022 12:01:22 Військовослужбовець несе відповідальність, в тому числі матеріальну що полягає в обов’язку військовослужбовців та деяких інших осіб покрити повністю або частково пряму дійсну шкоду, що було завдано з їх вини шляхом знищення, пошкодження, створення нестачі, розкрадання або незаконного використання військового та іншого майна під час виконання обов’язків військової служби або службових обов’язків. Варто уточнити які обставини втрати зброї, можливо підстав для стягнення з Ваш коштів і не має, з точки зору закону
08.11.2022 12:01:52 Ст 413 ККУ зазначає, що втрата або зіпсування ввірених для службового користування зброї, бойових припасів, засобів пересування, предметів технічного постачання або іншого військового майна внаслідок порушення правил їх зберігання вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. Норми Статуту внутрішньої служби ЗСУ у стст.11, 16 встановлюють такі обов’язки військовослужбовців, як свято і непорушно додержуватися Конституції та законів, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок, знати й утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку, берегти державне майно, бути пильним. Отже, для встановлення винних дій військовослужбовців по втраті військового майна слід зазначати, які саме інструкції, накази тощо було порушено військовослужбовцем та які дії чи бездіяльність призвели до втрати військового майна.
08.11.2022 12:07:17 Доброго дня. Стаття 413. Втрата військового майна 3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, - караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років". Вимагання коштів незаконне.
08.11.2022 12:29:49 Добрий день,це незаконно
09.11.2022 11:13:05 Без суду нічого не давайте, треба дивитися обставини втрати зброї та чи є з цього приводу кримінальне провадження.
09.11.2022 11:44:58 ЯКщо проведено відповідне службове розслідування та складено акт, яким визначено вас винним та видано наказ про притягнення винної особи до матеріальної відповідальності із зазначенням суми, що підлягає стягненню, то законно. ЯКщо просто так вимагають, то ні. Обставини, що виключають матеріальну відповідальність 1. Завдана шкода не підлягає відшкодуванню, а особи звільняються від матеріальної відповідальності у разі, якщо шкоду завдано внаслідок: 1) дії непереборної сили; 2) необхідної оборони; 3) крайньої необхідності; 4) виконання наказу або розпорядження командира (начальника), крім випадків виконання явно злочинного наказу або розпорядження; 5) виправданого службового ризику; 6) затримання особи, що вчинила злочин, фізичний або психічний примус; 7) виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації.
09.11.2022 17:47:03 Для військовослужбовців встановлена матеріальна відповідальність за втрату військового майна, та спричинення шкоди цьому майну. Військовим майном є всі види озброєння та бойової техніки. Відшкодування вартості втраченого військового майна здійснюється на підставі наказу командира шляхом стягнення вартості втраченого майна з місячного грошового забезпечення військовослужбовця, який втратив це майно. Притягнення військовослужбовця до відповідальності за втрату військового майна можливе протягом 3-х років з дня втрати майна. Тому командування має право вимагати від вас сплатити вартість загубленої зброї. При потребі отримати більш обширну консультацію замовте послугу "Правовий висновок".

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470