image

Забезпечення

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 130 14.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Під час бойових дій загубив зброю, тепер з мене требують кошти, чи це законно”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

08.11.2022 11:52:32 Незаконно. Під час воєнних дій очевидним є те, що військовослужбовець змушений діяти в умовах впливу непереборної сили або в умовах крайної необхідності. Якщо наявність цих обставин буде підтверджено в ході розслідування, відповідальність військовослужбовця виключається. Це стосується не лише звільнення від кримінальної відповідальності, але й від дисциплінарної чи матеріальної. Ось наприклад, у справі 225/1673/19, яка розглядалась судами, військовослужбовця звинуватили в тому, що він втратив ніж ТМ SKIF-ХИЖАК внаслідок порушення правил його зберігання. В обгрунтування порушення, прокурором зазначено загальну норму, що військовий повинен був стежити за збареженням майна. Однак Верховний суд зробив висновок про те, що в діях військовослужбовця відсутній склад злочину, оскільки втрата відбулась під час того, як військовослужбовці виконували бойове завдання, змушені були пробиратися лісовими насадження повзти, бігти, тощо.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №321 Юрист Україна / Хмельницька область

08.11.2022 12:01:22 Військовослужбовець несе відповідальність, в тому числі матеріальну що полягає в обов’язку військовослужбовців та деяких інших осіб покрити повністю або частково пряму дійсну шкоду, що було завдано з їх вини шляхом знищення, пошкодження, створення нестачі, розкрадання або незаконного використання військового та іншого майна під час виконання обов’язків військової служби або службових обов’язків. Варто уточнити які обставини втрати зброї, можливо підстав для стягнення з Ваш коштів і не має, з точки зору закону

BASE (Базова) 0
Реклама

08.11.2022 12:01:52 Ст 413 ККУ зазначає, що втрата або зіпсування ввірених для службового користування зброї, бойових припасів, засобів пересування, предметів технічного постачання або іншого військового майна внаслідок порушення правил їх зберігання вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. Норми Статуту внутрішньої служби ЗСУ у стст.11, 16 встановлюють такі обов’язки військовослужбовців, як свято і непорушно додержуватися Конституції та законів, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок, знати й утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку, берегти державне майно, бути пильним. Отже, для встановлення винних дій військовослужбовців по втраті військового майна слід зазначати, які саме інструкції, накази тощо було порушено військовослужбовцем та які дії чи бездіяльність призвели до втрати військового майна.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

08.11.2022 12:07:17 Доброго дня. Стаття 413. Втрата військового майна 3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, - караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років". Вимагання коштів незаконне.

BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область

08.11.2022 12:29:49 Добрий день,це незаконно

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

09.11.2022 11:13:05 Без суду нічого не давайте, треба дивитися обставини втрати зброї та чи є з цього приводу кримінальне провадження.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №324 Юрист Україна / Запорізька область

09.11.2022 11:44:58 ЯКщо проведено відповідне службове розслідування та складено акт, яким визначено вас винним та видано наказ про притягнення винної особи до матеріальної відповідальності із зазначенням суми, що підлягає стягненню, то законно. ЯКщо просто так вимагають, то ні. Обставини, що виключають матеріальну відповідальність 1. Завдана шкода не підлягає відшкодуванню, а особи звільняються від матеріальної відповідальності у разі, якщо шкоду завдано внаслідок: 1) дії непереборної сили; 2) необхідної оборони; 3) крайньої необхідності; 4) виконання наказу або розпорядження командира (начальника), крім випадків виконання явно злочинного наказу або розпорядження; 5) виправданого службового ризику; 6) затримання особи, що вчинила злочин, фізичний або психічний примус; 7) виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації.

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

09.11.2022 17:47:03 Для військовослужбовців встановлена матеріальна відповідальність за втрату військового майна, та спричинення шкоди цьому майну. Військовим майном є всі види озброєння та бойової техніки. Відшкодування вартості втраченого військового майна здійснюється на підставі наказу командира шляхом стягнення вартості втраченого майна з місячного грошового забезпечення військовослужбовця, який втратив це майно. Притягнення військовослужбовця до відповідальності за втрату військового майна можливе протягом 3-х років з дня втрати майна. Тому командування має право вимагати від вас сплатити вартість загубленої зброї. При потребі отримати більш обширну консультацію замовте послугу "Правовий висновок".

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу