Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Не виплатили зарплату

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 7 минут Количество просмотров: 752
Рейтинг:
0
Дата публикации: 05.02.2021

Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня, мене звільнили з роботи і не виплатили ЗП за два місяці. Як стягнути зарплату з роботодавця? Я не прогулював, порушення внутрішнього трудового розпорядку не було. Дуже дякую”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

Лучший ответ
04.02.2021 18:17:20
Згідно із частиною першою статті 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Згідно ст.117 КЗпП, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Таким чином, Вам необхідно звернутися до юриста для складання позовної заяви та направлення її до відповідного районного суду Вашого міста. При цьому судовий збір Ви не сплачуєте (звільнені відповідно до ст.5 ЗУ "Про судовий збір"). Для подання позову Вам необхідно: копія Вашого паспорту та коду, копія трудової книжки, обов'язково з відміткою підприємства про прийняття та звільнення, копія наказу про звільнення, довідка про доходи з цієї фірми. Позовна давність (період звернення до суду) загальна 3 роки.
BASE (Базовая) 0
Реклама
Саєнток Олег Юрійович
Саєнток Олег Юрійович
Юрист
Украина / Запорожская область

i

29.01.2021 13:10:12 Звертайтесь в суд з позовом про стягнення заборгованості з заробітної плати. Майте на увазі, що ви маєте право додатково стягнути з колишнього роботодавця середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні. Середній заробіток розраховується по Постанові КМУ №100 таким шляхом: ваша зарплата за 2 місяці роботи перед звільненням ділиться на кількість робочих днів у цих місяцях, та помножується на кількість днів затримки розрахунку. Строки позовної давності по стягненню невиплаченої заробітної плати не встановлені, тому ви можете подати позов у будь-який період часу. Судовий збір за подання позову про стягнення заробітної плати не сплачується, тому подання позову не коштуватиме вам значних грошей. Зверніться до адвоката чи юриста, якій складе для вас позов. Ви також маєте право на компенсацію судових витрат - тобто зможете стягнути з роботодавця те, що сплатите адвокату. Документи на компенсацію судових витрат оформлюються адвокатом та підписуються між ним та вами.

BASE (Базовая) 28.78
Реклама
Тимошенко Олексій Ігорович
Тимошенко Олексій Ігорович
Юрист
Украина / Киевская область

i

30.01.2021 00:18:59 Для того, аби в повній мірі спробувати захистити свої права раджу звернутися із позовною заявою до суду. У ній треба викласти фактичні обставини та в чому полягають порушення, у вашому випадку - чи законне звільнення та щодо стягнення заробітної плати. Відповідно до норм кодексу законів про працю роботодавець повинен не пізніше наступного за звільненням дня провести розрахунок із робітником. Оскільки ви досі не отримали зароблених грошей то варто ставити в позовній заяві вимогу про стягнення середнього заробітку з дня звільнення і по день фактичного розрахунку або винесення судом рішення. Також можна спробувати довести заподіяну роботодавцем моральну шкоду, оцінивши її конкретною сумою на свій розсуд. Якщо маєте намір стягти дише нараховану але не виплачену заробітну плату то модна звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу - це дещо простіше та швидше, але швидко часто не значить повно та всебічно дослідити всі обставини справи та витребувати додаткові докази наприклад.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Клепка Олександр Григорович
Клепка Олександр Григорович
Юрист
Украина / Харьковская область

i

30.01.2021 18:32:47 Добрий день! Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Законодавством встановлений обов’язок роботодавця провести повний розрахунок з працівником в день його звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Можна стягнути ЗП в позасудовому та судовому порядку. Позасудовий порядок передбачає звернення із заявою до комісії по трудових спорах (у разі її створення). До суду можна звернутися в порядку: наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною, тобто роботодавцем підтверджено документально суму заборгованості з ЗП); позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання). Термін звернення до суду з позовом про стягнення заробітної плати не обмежений. Бажаю Вам успіху!

BASE (Базовая) 0
Реклама
Бертнік Яна Павлівна
Бертнік Яна Павлівна
Юрист
Украина / Киев

i

01.02.2021 18:26:53 добрий день, ви можете письмово поскаржитись в Держпрацю Вашого міста, також зверніться до суду з позовом про виплату заробітної плати, а також компенсації за невиплату зарплати за весь час. такі позови подаються за місцем реєстрації робітника або реєстрації підприємства, держмито не сплачується.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Желтоухова Жанна Сергіївна
Желтоухова Жанна Сергіївна
Юрист
Украина / Киев

i

01.02.2021 19:48:43 Якщо звільнення було незаконне то протягом місяця з моменту звільнення незаконність такого звільнення можна оскаржити до суду. Разом або окремо можна подати в суд позовну заяву про стягнення заборгованості із зарплати, також можна на рахувати середньомісячний заробіток за прострочення виплати заробітної плати, яка мала бути сплачена в останній робочий день. Для подання до суду знадобитися адвокат, але послуги адвоката можна буде відшкодувати через суд

BASE (Базовая) 0
Реклама
Фрейдун Ольга Михайлівна
Фрейдун Ольга Михайлівна
Юрист
Украина / Киев

i

image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Отзывы

От реальных пользователей

image
ТОП 10

PRO консультантов

Все консультанты
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Николай Игоревич

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 60.04 Топ 3
    image

    Боревич Мария

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 55.4 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 52.9 Топ 5
    image

    Баладыга Сергей

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 49.9 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Украина / Кременчуг
    і
  • PREMIUM 48.58 Топ 7
    image

    Хижавская Олеся Ярославовна

    Юрист Украина / Хмельницкая область
    і
  • PREMIUM 39.26 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 38.3 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Викторович

    Адвокат Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 38.03 Топ 10
    image

    Юлия Палагина Владимировна

    Юрист Украина / Харьковская область
    і

Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное время.

Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов – можете уверенно доверять нашим специалистам!

image
Бонус

Получите консультацию

Пройдите опрос и получите ₴500.00 на консультацию

Ответьте на указанные вопросы и мы мгновенно засчитаем ₴500.00 на первую консультацию в мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ. Это означает, что консультация для Вас будет абсолютно бесплатной, а юрист получит оплату от нашего сервиса. Это обеспечивает быстрый и качественный ответ сразу от нескольких специалистов. С примерами таких консультаций можно ознакомиться ниже. Начисление бонуса ограничено во времени, поэтому не медлите – действуйте!

  • 0 дни
  • 0 часы
  • 0 минуты
  • 0 секунд
  • ukraine Украина +380
  • poland Польша +48
  • england Великобритания +44
  • usa Соединенные Штаты +1
  • other Другое +
image

Спасибо за регистрацию!

Задайте Ваш вопрос через мобильное приложение

  • Вам нужен военный юрист или адвокат?
  • Вы уже обращались за юридической помощью ранее?
  • Ваш вопрос связан с документами или договорами?
  • Планируете ли вы обращаться в суд в ближайшее время?
  • Вам необходим юридический сопровождение сделки (покупка, аренда и т.д.)?
  • Есть ли у вас официальные документы, связанные с вашим вопросом?
image
Важно

Знать о нас

image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.