
Не виплатили зарплату
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня, мене звільнили з роботи і не виплатили ЗП за два місяці. Як стягнути зарплату з роботодавця? Я не прогулював, порушення внутрішнього трудового розпорядку не було. Дуже дякую”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
29.01.2021 13:10:12 Звертайтесь в суд з позовом про стягнення заборгованості з заробітної плати. Майте на увазі, що ви маєте право додатково стягнути з колишнього роботодавця середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні. Середній заробіток розраховується по Постанові КМУ №100 таким шляхом: ваша зарплата за 2 місяці роботи перед звільненням ділиться на кількість робочих днів у цих місяцях, та помножується на кількість днів затримки розрахунку. Строки позовної давності по стягненню невиплаченої заробітної плати не встановлені, тому ви можете подати позов у будь-який період часу. Судовий збір за подання позову про стягнення заробітної плати не сплачується, тому подання позову не коштуватиме вам значних грошей. Зверніться до адвоката чи юриста, якій складе для вас позов. Ви також маєте право на компенсацію судових витрат - тобто зможете стягнути з роботодавця те, що сплатите адвокату. Документи на компенсацію судових витрат оформлюються адвокатом та підписуються між ним та вами.
30.01.2021 00:18:59 Для того, аби в повній мірі спробувати захистити свої права раджу звернутися із позовною заявою до суду. У ній треба викласти фактичні обставини та в чому полягають порушення, у вашому випадку - чи законне звільнення та щодо стягнення заробітної плати. Відповідно до норм кодексу законів про працю роботодавець повинен не пізніше наступного за звільненням дня провести розрахунок із робітником. Оскільки ви досі не отримали зароблених грошей то варто ставити в позовній заяві вимогу про стягнення середнього заробітку з дня звільнення і по день фактичного розрахунку або винесення судом рішення. Також можна спробувати довести заподіяну роботодавцем моральну шкоду, оцінивши її конкретною сумою на свій розсуд. Якщо маєте намір стягти дише нараховану але не виплачену заробітну плату то модна звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу - це дещо простіше та швидше, але швидко часто не значить повно та всебічно дослідити всі обставини справи та витребувати додаткові докази наприклад.
30.01.2021 18:32:47 Добрий день! Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Законодавством встановлений обов’язок роботодавця провести повний розрахунок з працівником в день його звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Можна стягнути ЗП в позасудовому та судовому порядку. Позасудовий порядок передбачає звернення із заявою до комісії по трудових спорах (у разі її створення). До суду можна звернутися в порядку: наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною, тобто роботодавцем підтверджено документально суму заборгованості з ЗП); позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання). Термін звернення до суду з позовом про стягнення заробітної плати не обмежений. Бажаю Вам успіху!
01.02.2021 18:26:53 добрий день, ви можете письмово поскаржитись в Держпрацю Вашого міста, також зверніться до суду з позовом про виплату заробітної плати, а також компенсації за невиплату зарплати за весь час. такі позови подаються за місцем реєстрації робітника або реєстрації підприємства, держмито не сплачується.
01.02.2021 19:48:43 Якщо звільнення було незаконне то протягом місяця з моменту звільнення незаконність такого звільнення можна оскаржити до суду. Разом або окремо можна подати в суд позовну заяву про стягнення заборгованості із зарплати, також можна на рахувати середньомісячний заробіток за прострочення виплати заробітної плати, яка мала бути сплачена в останній робочий день. Для подання до суду знадобитися адвокат, але послуги адвоката можна буде відшкодувати через суд

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470