Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Оформлення опікунства

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 11 минут Количество просмотров: 1176
Рейтинг:
0
Дата публикации: 07.03.2023

Недавно нашей команде задали вопрос: “Хочу оформити опікунство над літньою людиною, бабуся 87 років. Знаю, що раніше можна було оформлювати. Як зараз це працює, які документи потрібні і куди необхідно звертатися для оформлення опікунства?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

28.02.2023 15:45:05 Для оформлення опікунства потрібно звернутися: 1. До лікарні - за документами які дадуть підстави для призначення опікунства. 2. До Органу опіки і піклування - які встановлять доцільність опікунства і видадуть відповідний документ. 3. До суду - який прийме рішення про встановлення опікунства. Всі кроки робляться по черзі.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Кирилюк Сергій
Кирилюк Сергій
Юрист
Украина / Киев

i

28.02.2023 16:17:07 Добрий день! Опіка над бабусею може бути встановлена лише на підставі рішення суду про визнання її недієздатною. Якщо такого рішення немає і бабуся є дієздатною, то вам варто оформити постійний догляд, якщо бабусі він потрібний за висновком МСЕК чи ЛКК. На підставі цього Ви звертаєтесь до органу соціального захисту за призначенням допомоги по догляду. Рішення про призначення допомоги буде доказом здійснення постійного догляду

img
PREMIUM 52.56
Реклама
Баладыга Сергей
Юрист
Украина / Киев
Баладыга Сергей

i

28.02.2023 16:38:35 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити також з ініціативи інших осіб (наприклад з Вашої). Для цього Вам необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун (Ви) має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Будуть потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.

BASE (Базовая) 0.11
Реклама
Богун Сергій
Богун Сергій
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

28.02.2023 17:30:08 Доброго дня! Якщо особа має інвалідність або погіршенний стан здоров'я треба взяти акт про догляд за людиною в якій потрібно щоб бцло записано що данна особа потребує догляду.Або ж підписати доглвір догляду у нотаріуса

BASE (Базовая) 0
Реклама
Швидченко Василь
Швидченко Василь
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

28.02.2023 17:47:45 Доброго дня, наразі опікунство можна оформити через суд, проте це доволі затяжний процес. Рішеннч суду за яким вас призначено опікуном над недієздатною особою дає можливість виїхати за межі України. Така заява може бути подана до суду за місцем реєстрації особи, яку визнають недієздатною членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання. В обов’язковому порядку залучається орган опіки і піклування, який має надати свій висновок (подання). Та при визнанні фізичної особи недієздатною призначається проведення судово-психіатричної експертизи. Людина, яка хоче оформити опікунство повинна піклуватися про забезпечення особи необхідними ліками та медичним доглядом, створювати належні умови життя, представляти її інтереси.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Потикевич Крістіна
Потикевич Крістіна
Юрист
Украина / Киев

i

28.02.2023 18:21:30 Добрый вечер что бы стать попечителем бабушки оформляется доверенность на попечительство в которой нотариус прописывает все возможные варианты хода событий. От момента попечительства до момента смерти. В данном попечении будет указано как именно вы должны ухаживать за бабушкой.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Мельнікова - Сурма Тамара
Мельнікова - Сурма Тамара
Юрист
Украина / Киев

i

28.02.2023 18:56:34 Добрий вечір. Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія ; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.

BASE (Базовая) 0.02
Реклама
Панас Віталій
Панас Віталій
Юрист
Украина / Киев

i

28.02.2023 20:49:03 Зверніться до соціального захисту населення за місцем вашої реєстрації.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Юрчук Світлана
Юрчук Світлана
Юрист
Украина / Ивано-Франковская область

i

28.02.2023 21:33:45 Вітаю. Ви точно говорите про опіку? Справа в тому, що опіка можлива лише за особою, яка має психічні проблеми. Тому думаю, Ви все ж мали на увазі постійний догляд. Оформлення опіки - звернення до суду. Оформлення постійного догляду - звернення до органу соціального захисту населення.

BASE (Базовая) 0.01
Реклама
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Юрист
Украина / Черниговская область

i

01.03.2023 08:53:40 Доброго дня. Звертайтесь до Департаменту соціального захисту населення. Дякую.

BASE (Базовая) 34.02
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Украина / Сумская область

i

01.03.2023 12:05:32 Опікунство можливе для психічно хворих людей - визнаних судом недієздатними. Можливо ви маєте на увазі постійний догляд. Слід звернутися до ЛКК для отримання висновку про потребу в постійному догляду форми 080/о. Звернутися в органи соціального захисту із завою про те, що ви хочете здійснювати постійний догляд з компенсацією. Однак, якщо людина вам чужа, бо цей варіант неможливий майже. Довести, що цей догляд здійснюєте саме ви можливо також шляхом оформлення акту підтвердження здійснення постійного догляу.

BASE (Базовая) 34.11
Реклама
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Адвокат
Украина / Ровенская область

i

01.03.2023 16:54:17 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.

BASE (Базовая) 34.02
Реклама
Неофіта ДМИТРО Богданович
Неофіта ДМИТРО Богданович
Юрист
Украина / Львовская область

i

06.03.2023 12:22:20 По перше треба не працювати офіційно, бо якщо особо потребує постійного стороннього догляду вважається, що доглядати треба 24/7. Йдете в органи опіки і піклування і оформлюєте догляд, для 80+ рішення ВЛК не треба. Документи: довідка ОК 5, ОК 7, трудова ксерокс, паспорт, код. Від бабусі паспорт, код.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Сєрих Ганна
Сєрих Ганна
Юрист
Украина / Сумская область

i

06.03.2023 23:40:20 Процедура щодо встановлення постійного догляду оформляється досить просто, адже немає необхідності визнавати людину обмежено дієздатною або недієздатною у судовому порядку. Для цього необхідна, зокрема, заява від пенсіонера, в якій є прохання про призначення йому піклувальника (особи, яка буде здійснювати догляд). За загальним порядком відповідно до Наказу № 387/3680 від 26.05.1999 до такої заяви потрібно додавати: копії паспортів; довідки про реєстрацію місця проживання, також документи, що підтверджують право власності на майно або право користування майном; довідки лікарської комісії, яка підтверджує необхідність догляду за літньою людиною, а також потрібно надати довідку про стан здоров'я особи, яка бажає здійснювати догляд; додатково можна надати характеристику з навчального закладу або з місця роботи. Співробітники органів соціального захисту (органів опіки та піклування) перевіряють достовірність поданих документів. З цією метою вони можуть виїжджати за місцем проживання,

BASE (Базовая) 0.05
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Украина / Ровенская область

i

image
image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.