Оформлення опікунства
Recently, our team was asked a question: “Хочу оформити опікунство над літньою людиною, бабуся 87 років. Знаю, що раніше можна було оформлювати. Як зараз це працює, які документи потрібні і куди необхідно звертатися для оформлення опікунства?”
We wanna share the answer from our specialists:
28.02.2023 15:45:05 Для оформлення опікунства потрібно звернутися: 1. До лікарні - за документами які дадуть підстави для призначення опікунства. 2. До Органу опіки і піклування - які встановлять доцільність опікунства і видадуть відповідний документ. 3. До суду - який прийме рішення про встановлення опікунства. Всі кроки робляться по черзі.
28.02.2023 16:17:07 Добрий день! Опіка над бабусею може бути встановлена лише на підставі рішення суду про визнання її недієздатною. Якщо такого рішення немає і бабуся є дієздатною, то вам варто оформити постійний догляд, якщо бабусі він потрібний за висновком МСЕК чи ЛКК. На підставі цього Ви звертаєтесь до органу соціального захисту за призначенням допомоги по догляду. Рішення про призначення допомоги буде доказом здійснення постійного догляду
28.02.2023 16:38:35 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити також з ініціативи інших осіб (наприклад з Вашої). Для цього Вам необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун (Ви) має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Будуть потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
28.02.2023 17:30:08 Доброго дня! Якщо особа має інвалідність або погіршенний стан здоров'я треба взяти акт про догляд за людиною в якій потрібно щоб бцло записано що данна особа потребує догляду.Або ж підписати доглвір догляду у нотаріуса
28.02.2023 17:47:45 Доброго дня, наразі опікунство можна оформити через суд, проте це доволі затяжний процес. Рішеннч суду за яким вас призначено опікуном над недієздатною особою дає можливість виїхати за межі України. Така заява може бути подана до суду за місцем реєстрації особи, яку визнають недієздатною членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання. В обов’язковому порядку залучається орган опіки і піклування, який має надати свій висновок (подання). Та при визнанні фізичної особи недієздатною призначається проведення судово-психіатричної експертизи. Людина, яка хоче оформити опікунство повинна піклуватися про забезпечення особи необхідними ліками та медичним доглядом, створювати належні умови життя, представляти її інтереси.
28.02.2023 18:21:30 Добрый вечер что бы стать попечителем бабушки оформляется доверенность на попечительство в которой нотариус прописывает все возможные варианты хода событий. От момента попечительства до момента смерти. В данном попечении будет указано как именно вы должны ухаживать за бабушкой.
28.02.2023 18:56:34 Добрий вечір. Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія ; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
28.02.2023 20:49:03 Зверніться до соціального захисту населення за місцем вашої реєстрації.
28.02.2023 21:33:45 Вітаю. Ви точно говорите про опіку? Справа в тому, що опіка можлива лише за особою, яка має психічні проблеми. Тому думаю, Ви все ж мали на увазі постійний догляд. Оформлення опіки - звернення до суду. Оформлення постійного догляду - звернення до органу соціального захисту населення.
01.03.2023 08:53:40 Доброго дня. Звертайтесь до Департаменту соціального захисту населення. Дякую.
01.03.2023 12:05:32 Опікунство можливе для психічно хворих людей - визнаних судом недієздатними. Можливо ви маєте на увазі постійний догляд. Слід звернутися до ЛКК для отримання висновку про потребу в постійному догляду форми 080/о. Звернутися в органи соціального захисту із завою про те, що ви хочете здійснювати постійний догляд з компенсацією. Однак, якщо людина вам чужа, бо цей варіант неможливий майже. Довести, що цей догляд здійснюєте саме ви можливо також шляхом оформлення акту підтвердження здійснення постійного догляу.
01.03.2023 16:54:17 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
06.03.2023 12:22:20 По перше треба не працювати офіційно, бо якщо особо потребує постійного стороннього догляду вважається, що доглядати треба 24/7. Йдете в органи опіки і піклування і оформлюєте догляд, для 80+ рішення ВЛК не треба. Документи: довідка ОК 5, ОК 7, трудова ксерокс, паспорт, код. Від бабусі паспорт, код.
06.03.2023 23:40:20 Процедура щодо встановлення постійного догляду оформляється досить просто, адже немає необхідності визнавати людину обмежено дієздатною або недієздатною у судовому порядку. Для цього необхідна, зокрема, заява від пенсіонера, в якій є прохання про призначення йому піклувальника (особи, яка буде здійснювати догляд). За загальним порядком відповідно до Наказу № 387/3680 від 26.05.1999 до такої заяви потрібно додавати: копії паспортів; довідки про реєстрацію місця проживання, також документи, що підтверджують право власності на майно або право користування майном; довідки лікарської комісії, яка підтверджує необхідність догляду за літньою людиною, а також потрібно надати довідку про стан здоров'я особи, яка бажає здійснювати догляд; додатково можна надати характеристику з навчального закладу або з місця роботи. Співробітники органів соціального захисту (органів опіки та піклування) перевіряють достовірність поданих документів. З цією метою вони можуть виїжджати за місцем проживання,
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470