Оформлення опікунства
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Хочу оформити опікунство над літньою людиною, бабуся 87 років. Знаю, що раніше можна було оформлювати. Як зараз це працює, які документи потрібні і куди необхідно звертатися для оформлення опікунства?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
28.02.2023 15:45:05 Для оформлення опікунства потрібно звернутися: 1. До лікарні - за документами які дадуть підстави для призначення опікунства. 2. До Органу опіки і піклування - які встановлять доцільність опікунства і видадуть відповідний документ. 3. До суду - який прийме рішення про встановлення опікунства. Всі кроки робляться по черзі.
28.02.2023 16:17:07 Добрий день! Опіка над бабусею може бути встановлена лише на підставі рішення суду про визнання її недієздатною. Якщо такого рішення немає і бабуся є дієздатною, то вам варто оформити постійний догляд, якщо бабусі він потрібний за висновком МСЕК чи ЛКК. На підставі цього Ви звертаєтесь до органу соціального захисту за призначенням допомоги по догляду. Рішення про призначення допомоги буде доказом здійснення постійного догляду
28.02.2023 16:38:35 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити також з ініціативи інших осіб (наприклад з Вашої). Для цього Вам необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун (Ви) має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Будуть потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
28.02.2023 17:30:08 Доброго дня! Якщо особа має інвалідність або погіршенний стан здоров'я треба взяти акт про догляд за людиною в якій потрібно щоб бцло записано що данна особа потребує догляду.Або ж підписати доглвір догляду у нотаріуса
28.02.2023 17:47:45 Доброго дня, наразі опікунство можна оформити через суд, проте це доволі затяжний процес. Рішеннч суду за яким вас призначено опікуном над недієздатною особою дає можливість виїхати за межі України. Така заява може бути подана до суду за місцем реєстрації особи, яку визнають недієздатною членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання. В обов’язковому порядку залучається орган опіки і піклування, який має надати свій висновок (подання). Та при визнанні фізичної особи недієздатною призначається проведення судово-психіатричної експертизи. Людина, яка хоче оформити опікунство повинна піклуватися про забезпечення особи необхідними ліками та медичним доглядом, створювати належні умови життя, представляти її інтереси.
28.02.2023 18:21:30 Добрый вечер что бы стать попечителем бабушки оформляется доверенность на попечительство в которой нотариус прописывает все возможные варианты хода событий. От момента попечительства до момента смерти. В данном попечении будет указано как именно вы должны ухаживать за бабушкой.
28.02.2023 18:56:34 Добрий вечір. Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія ; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
28.02.2023 20:49:03 Зверніться до соціального захисту населення за місцем вашої реєстрації.
28.02.2023 21:33:45 Вітаю. Ви точно говорите про опіку? Справа в тому, що опіка можлива лише за особою, яка має психічні проблеми. Тому думаю, Ви все ж мали на увазі постійний догляд. Оформлення опіки - звернення до суду. Оформлення постійного догляду - звернення до органу соціального захисту населення.
01.03.2023 08:53:40 Доброго дня. Звертайтесь до Департаменту соціального захисту населення. Дякую.
01.03.2023 12:05:32 Опікунство можливе для психічно хворих людей - визнаних судом недієздатними. Можливо ви маєте на увазі постійний догляд. Слід звернутися до ЛКК для отримання висновку про потребу в постійному догляду форми 080/о. Звернутися в органи соціального захисту із завою про те, що ви хочете здійснювати постійний догляд з компенсацією. Однак, якщо людина вам чужа, бо цей варіант неможливий майже. Довести, що цей догляд здійснюєте саме ви можливо також шляхом оформлення акту підтвердження здійснення постійного догляу.
01.03.2023 16:54:17 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності. Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія; свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.
06.03.2023 12:22:20 По перше треба не працювати офіційно, бо якщо особо потребує постійного стороннього догляду вважається, що доглядати треба 24/7. Йдете в органи опіки і піклування і оформлюєте догляд, для 80+ рішення ВЛК не треба. Документи: довідка ОК 5, ОК 7, трудова ксерокс, паспорт, код. Від бабусі паспорт, код.
06.03.2023 23:40:20 Процедура щодо встановлення постійного догляду оформляється досить просто, адже немає необхідності визнавати людину обмежено дієздатною або недієздатною у судовому порядку. Для цього необхідна, зокрема, заява від пенсіонера, в якій є прохання про призначення йому піклувальника (особи, яка буде здійснювати догляд). За загальним порядком відповідно до Наказу № 387/3680 від 26.05.1999 до такої заяви потрібно додавати: копії паспортів; довідки про реєстрацію місця проживання, також документи, що підтверджують право власності на майно або право користування майном; довідки лікарської комісії, яка підтверджує необхідність догляду за літньою людиною, а також потрібно надати довідку про стан здоров'я особи, яка бажає здійснювати догляд; додатково можна надати характеристику з навчального закладу або з місця роботи. Співробітники органів соціального захисту (органів опіки та піклування) перевіряють достовірність поданих документів. З цією метою вони можуть виїжджати за місцем проживання,
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
-
НовинаДВІ ТИСЯЧІ БЕЗКОШТОВНИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ І МИ НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ!
-
НовинаПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСІБНИКА “ДОРОГОВКАЗ ПОРАНЕНОГО”
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717