Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Поновлення строків спадщини

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 9 минут Количество просмотров: 397
Рейтинг:
0
Дата публикации: 06.06.2023

Недавно нашей команде задали вопрос: “В моя бабуся хоче поновити строк спадщини. 2014 померла прабабуся і моя бабуся і ніхто з родичів не ввійшов в спадщину, також місцева влада не оформила документи на будівлю, тобто власність не оформлена. Чи можна поновити строк”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

30.05.2023 17:09:56 Поновити строк на прийняття спадщини можливо через суд в порядку позовного провадження. Для цього слід звернутися до суду із позовною заявою. Оскаржувати дії нотаріуса недоцільно, оскільки дії нотаріуса щодо відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв’язку з пропуском строку спадкоємцем, є правомірними. Подання скарг на дії/бездіяльність нотаріуса є доволі поширеною помилковою практикою не лише серед спадкоємців, але й самих юристів. Як вказує судова практика, поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини вважаються причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій для прийняття спадщини, а саме: тривала хвороба спадкоємця; перебування спадкоємця тривалий час за межами України Факт проживання позивача за межами України сам по собі не свідчить про наявність об’єктивних, непереробних перешкод для звернення із заявою про прийняття спадщини, оскільки перебування позивача поза межами України не позбавляло

BASE (Базовая) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Украина / Ровенская область

i

30.05.2023 17:13:59 Доброго дня. Необхідно знати більше подробиць - хто мешкав разом з прабабусею на момент смерті, яке залишилось майно, чи можливо навести поважні підстави пропуску прийняття спадщини на такий тривалий час. Можливо у Вашому випадку є інший вихід

PRO 68.24
Реклама
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Юрист
Украина / Киев

i

30.05.2023 17:22:35 Можна. Згідно законодавства Вам нобхідно звернутися до суду.

BASE (Базовая) 0.05
Реклама
Богун Сергій
Богун Сергій
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

30.05.2023 18:02:37 Доброго дня. Можна спробувати, але 100% гарантії в цій справі не буде.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Пособчук Іва
Пособчук Іва
Юрист
Украина / Киев

i

30.05.2023 18:09:17 Доброго дня! Можливо, необхідно звертатися до суду з позовом про поновлення строків на вступ у спадщину. Звертайтесь, допоможу.

BASE (Базовая) 55.17
Реклама
Левченко Владислав
Левченко Владислав
Юрист
Украина / Киев

i

30.05.2023 19:55:57 Строк спадкового позову становить 3 роки з моменту смерті спадкодавця. Однак, у вашій ситуації, якщо ніхто з родичів не ввійшов в спадщину після смерті прабабусі у 2014 році і власність не була оформлена, то міг бути порушений строк спадкового позову. Однак, у разі наявності обставин, які перешкоджали вступу в спадщину або оформленню власності, можна звернутися до суду з проханням про поновлення строку спадщини. Підстави для поновлення можуть включати обставини, які заважали особі ввійти в спадщину або оформити власність, такі як недостатній доступ до інформації про спадкоємця, зловживання чи обман з боку інших осіб, невідомість факту смерті спадкодавця і т.д. Для поновлення строку спадщини варто звернутися до суду з відповідним позовом, де будуть детально викладені обставини, що перешкоджали вступу в спадщину та оформленню власності. Рішення про поновлення строку спадщини приймається судом на підставі розгляду всіх наявних фактів та обставин справи.

img
PREMIUM 75.56
Реклама
Студенцов Александр Александрович

i

30.05.2023 21:41:02 Особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. Поважними причинами є причини пов'язані зоб'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Поважними причинами можуть бути: тривала хвороба, перебування спадкоємця тривалий час за межами України, відбування покарання в місцях позбавлення волі, перебування на строковій військовій службі в Збройних Силах України тощо. для того щоб вирішити це питання потрібно більше інформації про вашу ситуацію. чому відразу не прийняли спадщину, що саме є спадщиною (будинок, квартира, земля) і далі вирішувати чи можна чи ні звернутись до суду.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Буря Юлія
Буря Юлія
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

31.05.2023 11:00:45 Доброго дня. Якщо спадкоємець вчасно не звернувся до нотаріуса та пропустив строк на прийняття спадщини, то єдиним виходом в цій ситуації буде поновлення строку на прийняття спадщини шляхом звернення до місцевого суду із позовною заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Згідно ст. 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити спадкоємцеві додатковий строк для прийняття спадщини.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Радосюк Олена
Радосюк Олена
Юрист
Украина / Тернопольская область

i

31.05.2023 11:57:19 Добрий день! Так у судовому порядку є можливість поновити строк на прийняття спадщини, однак у такій категорії справ все індивідуально. Необхідно ретельно вивчити усі обставини справи (чи був заповіт, чи проживали разом спадкодавець і спадкоємець, де на момент смерті спадкодавця знаходився спадкоємець, чи не хворів спадкоємець у період коли необхідно було прийняти спадщину і т.д.) і вже після цього обговорювати стратегію які потрібно буде будувати при зверненні до суду. Якщо Ваше питання ще актуальне звертайтесь!

BASE (Базовая) 0
Реклама
Сидорук Василь
Сидорук Василь
Юрист
Украина / Винницкая область

i

01.06.2023 17:39:17 Добрий день, якщо Ваша прабабуся проживали разом з бабусею і були зареєстровані в одному помешкані, то повновлювати строк не потрібно, якщо ні, то потрібно встановлювати факт спільного проживання.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Середницький Євгеній
Середницький Євгеній
Адвокат
Украина / Киев

i

03.06.2023 17:13:26 Великий строк минув. Треба доводити наявність поважних причин, чому не звернулися раніше. Однак, якщо бабуся та прабабуся були зареєстровані за однією адресою, тоді просто звертайтесь до нотаріуса з довідками про реєстрацію та іншими документами (свідоцтва про шлюб, про народження, про одруження, про смертьт, правоустановчі документи).

img
PREMIUM 39.17
Реклама
Миколаєнко Олена
Юрист
Украина / Киев
Миколаєнко Олена

i

04.06.2023 13:59:26 Добрий день! Для відповіді на питання необхідна наступна інформація: хто був прописаний з прабабусею на день її смерті, визначити коло спадкоємців, склад спадкового майна + треба бачити документи на майно. Питання, скоріш за все, буде вирішуватися в суді, але першочергово необхідно до нотаріуса.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Забуга Аліна
Забуга Аліна
Юрист
Украина / Киев

i

06.06.2023 13:56:48 Так можливо тільки в судовому порядку.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Нікіфорова Юлія
Нікіфорова Юлія
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

image
image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Отзывы

От реальных пользователей

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантов

Все консультанты

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Александр Александрович

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Николай Игоревич

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 59.88 Топ 3
image

Боревич Мария

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 55.82 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 52.72 Топ 5
image

Баладыга Сергей

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 49.75 Топ 6
image

Макеев Дмитрий Вячеславович

Юрист Украина / Кременчуг
і
PREMIUM 48.46 Топ 7
image

Хижавская Олеся Ярославовна

Юрист Украина / Хмельницкая область
і
PREMIUM 39.17 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 39.08 Топ 9
image

Молчанов Олег Викторович

Адвокат Украина / Киев
і
PREMIUM 37.64 Топ 10
image

Юлия Палагина Владимировна

Юрист Украина / Харьковская область
і

Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное время.

Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов – можете уверенно доверять нашим специалистам!

image
Бонус

Получите консультацию

Пройдите опрос и получите ₴500.00 на консультацию

Ответьте на указанные вопросы и мы мгновенно засчитаем ₴500.00 на первую консультацию в мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ. Это означает, что консультация для Вас будет абсолютно бесплатной, а юрист получит оплату от нашего сервиса. Это обеспечивает быстрый и качественный ответ сразу от нескольких специалистов. С примерами таких консультаций можно ознакомиться ниже. Начисление бонуса ограничено во времени, поэтому не медлите – действуйте!

  • 0 дни
  • 0 часы
  • 0 минуты
  • 0 секунд
  • ukraine Украина +380
  • poland Польша +48
  • england Великобритания +44
  • usa Соединенные Штаты +1
  • other Другое +
image

Спасибо за регистрацию!

Задайте Ваш вопрос через мобильное приложение

  • Вам нужен военный юрист или адвокат?
  • Вы уже обращались за юридической помощью ранее?
  • Ваш вопрос связан с документами или договорами?
  • Планируете ли вы обращаться в суд в ближайшее время?
  • Вам необходим юридический сопровождение сделки (покупка, аренда и т.д.)?
  • Есть ли у вас официальные документы, связанные с вашим вопросом?
image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.