Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Поновлення строків спадщини

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 9 хвилин Кількість переглядів: 395
Рейтинг:
0
Дата публікації: 06.06.2023

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “В моя бабуся хоче поновити строк спадщини. 2014 померла прабабуся і моя бабуся і ніхто з родичів не ввійшов в спадщину, також місцева влада не оформила документи на будівлю, тобто власність не оформлена. Чи можна поновити строк”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

30.05.2023 17:09:56 Поновити строк на прийняття спадщини можливо через суд в порядку позовного провадження. Для цього слід звернутися до суду із позовною заявою. Оскаржувати дії нотаріуса недоцільно, оскільки дії нотаріуса щодо відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв’язку з пропуском строку спадкоємцем, є правомірними. Подання скарг на дії/бездіяльність нотаріуса є доволі поширеною помилковою практикою не лише серед спадкоємців, але й самих юристів. Як вказує судова практика, поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини вважаються причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій для прийняття спадщини, а саме: тривала хвороба спадкоємця; перебування спадкоємця тривалий час за межами України Факт проживання позивача за межами України сам по собі не свідчить про наявність об’єктивних, непереробних перешкод для звернення із заявою про прийняття спадщини, оскільки перебування позивача поза межами України не позбавляло

BASE (Базова) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Україна / Рівненська область

i

30.05.2023 17:13:59 Доброго дня. Необхідно знати більше подробиць - хто мешкав разом з прабабусею на момент смерті, яке залишилось майно, чи можливо навести поважні підстави пропуску прийняття спадщини на такий тривалий час. Можливо у Вашому випадку є інший вихід

PRO 68.24
Реклама
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Юрист
Україна / Київ

i

30.05.2023 17:22:35 Можна. Згідно законодавства Вам нобхідно звернутися до суду.

BASE (Базова) 0.05
Реклама
Богун Сергій
Богун Сергій
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

30.05.2023 18:02:37 Доброго дня. Можна спробувати, але 100% гарантії в цій справі не буде.

BASE (Базова) 0
Реклама
Пособчук Іва
Пособчук Іва
Юрист
Україна / Київ

i

30.05.2023 18:09:17 Доброго дня! Можливо, необхідно звертатися до суду з позовом про поновлення строків на вступ у спадщину. Звертайтесь, допоможу.

BASE (Базова) 55.17
Реклама
Левченко Владислав
Левченко Владислав
Юрист
Україна / Київ

i

30.05.2023 19:55:57 Строк спадкового позову становить 3 роки з моменту смерті спадкодавця. Однак, у вашій ситуації, якщо ніхто з родичів не ввійшов в спадщину після смерті прабабусі у 2014 році і власність не була оформлена, то міг бути порушений строк спадкового позову. Однак, у разі наявності обставин, які перешкоджали вступу в спадщину або оформленню власності, можна звернутися до суду з проханням про поновлення строку спадщини. Підстави для поновлення можуть включати обставини, які заважали особі ввійти в спадщину або оформити власність, такі як недостатній доступ до інформації про спадкоємця, зловживання чи обман з боку інших осіб, невідомість факту смерті спадкодавця і т.д. Для поновлення строку спадщини варто звернутися до суду з відповідним позовом, де будуть детально викладені обставини, що перешкоджали вступу в спадщину та оформленню власності. Рішення про поновлення строку спадщини приймається судом на підставі розгляду всіх наявних фактів та обставин справи.

img
PREMIUM 75.56
Реклама
Студенцов Олександр Олександрович

i

30.05.2023 21:41:02 Особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. Поважними причинами є причини пов'язані зоб'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Поважними причинами можуть бути: тривала хвороба, перебування спадкоємця тривалий час за межами України, відбування покарання в місцях позбавлення волі, перебування на строковій військовій службі в Збройних Силах України тощо. для того щоб вирішити це питання потрібно більше інформації про вашу ситуацію. чому відразу не прийняли спадщину, що саме є спадщиною (будинок, квартира, земля) і далі вирішувати чи можна чи ні звернутись до суду.

BASE (Базова) 0
Реклама
Буря Юлія
Буря Юлія
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

31.05.2023 11:00:45 Доброго дня. Якщо спадкоємець вчасно не звернувся до нотаріуса та пропустив строк на прийняття спадщини, то єдиним виходом в цій ситуації буде поновлення строку на прийняття спадщини шляхом звернення до місцевого суду із позовною заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Згідно ст. 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити спадкоємцеві додатковий строк для прийняття спадщини.

BASE (Базова) 0
Реклама
Радосюк Олена
Радосюк Олена
Юрист
Україна / Тернопільська область

i

31.05.2023 11:57:19 Добрий день! Так у судовому порядку є можливість поновити строк на прийняття спадщини, однак у такій категорії справ все індивідуально. Необхідно ретельно вивчити усі обставини справи (чи був заповіт, чи проживали разом спадкодавець і спадкоємець, де на момент смерті спадкодавця знаходився спадкоємець, чи не хворів спадкоємець у період коли необхідно було прийняти спадщину і т.д.) і вже після цього обговорювати стратегію які потрібно буде будувати при зверненні до суду. Якщо Ваше питання ще актуальне звертайтесь!

BASE (Базова) 0
Реклама
Сидорук Василь
Сидорук Василь
Юрист
Україна / Вінницька область

i

01.06.2023 17:39:17 Добрий день, якщо Ваша прабабуся проживали разом з бабусею і були зареєстровані в одному помешкані, то повновлювати строк не потрібно, якщо ні, то потрібно встановлювати факт спільного проживання.

BASE (Базова) 0
Реклама
Середницький Євгеній
Середницький Євгеній
Адвокат
Україна / Київ

i

03.06.2023 17:13:26 Великий строк минув. Треба доводити наявність поважних причин, чому не звернулися раніше. Однак, якщо бабуся та прабабуся були зареєстровані за однією адресою, тоді просто звертайтесь до нотаріуса з довідками про реєстрацію та іншими документами (свідоцтва про шлюб, про народження, про одруження, про смертьт, правоустановчі документи).

img
PREMIUM 39.17
Реклама
Миколаєнко Олена
Юрист
Україна / Київ
Миколаєнко Олена

i

04.06.2023 13:59:26 Добрий день! Для відповіді на питання необхідна наступна інформація: хто був прописаний з прабабусею на день її смерті, визначити коло спадкоємців, склад спадкового майна + треба бачити документи на майно. Питання, скоріш за все, буде вирішуватися в суді, але першочергово необхідно до нотаріуса.

BASE (Базова) 0
Реклама
Забуга Аліна
Забуга Аліна
Юрист
Україна / Київ

i

06.06.2023 13:56:48 Так можливо тільки в судовому порядку.

BASE (Базова) 0
Реклама
Нікіфорова Юлія
Нікіфорова Юлія
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 59.88 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.82 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.72 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 49.75 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.46 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.17 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 39.08 Топ 9
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 37.64 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.