
Поновлення строків спадщини
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “В моя бабуся хоче поновити строк спадщини. 2014 померла прабабуся і моя бабуся і ніхто з родичів не ввійшов в спадщину, також місцева влада не оформила документи на будівлю, тобто власність не оформлена. Чи можна поновити строк”
We wanna share the answer from our specialists:
30.05.2023 17:09:56 Поновити строк на прийняття спадщини можливо через суд в порядку позовного провадження. Для цього слід звернутися до суду із позовною заявою. Оскаржувати дії нотаріуса недоцільно, оскільки дії нотаріуса щодо відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв’язку з пропуском строку спадкоємцем, є правомірними. Подання скарг на дії/бездіяльність нотаріуса є доволі поширеною помилковою практикою не лише серед спадкоємців, але й самих юристів. Як вказує судова практика, поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини вважаються причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій для прийняття спадщини, а саме: тривала хвороба спадкоємця; перебування спадкоємця тривалий час за межами України Факт проживання позивача за межами України сам по собі не свідчить про наявність об’єктивних, непереробних перешкод для звернення із заявою про прийняття спадщини, оскільки перебування позивача поза межами України не позбавляло
30.05.2023 17:13:59 Доброго дня. Необхідно знати більше подробиць - хто мешкав разом з прабабусею на момент смерті, яке залишилось майно, чи можливо навести поважні підстави пропуску прийняття спадщини на такий тривалий час. Можливо у Вашому випадку є інший вихід
30.05.2023 17:22:35 Можна. Згідно законодавства Вам нобхідно звернутися до суду.
30.05.2023 18:02:37 Доброго дня. Можна спробувати, але 100% гарантії в цій справі не буде.
30.05.2023 18:09:17 Доброго дня! Можливо, необхідно звертатися до суду з позовом про поновлення строків на вступ у спадщину. Звертайтесь, допоможу.
30.05.2023 19:55:57 Строк спадкового позову становить 3 роки з моменту смерті спадкодавця. Однак, у вашій ситуації, якщо ніхто з родичів не ввійшов в спадщину після смерті прабабусі у 2014 році і власність не була оформлена, то міг бути порушений строк спадкового позову. Однак, у разі наявності обставин, які перешкоджали вступу в спадщину або оформленню власності, можна звернутися до суду з проханням про поновлення строку спадщини. Підстави для поновлення можуть включати обставини, які заважали особі ввійти в спадщину або оформити власність, такі як недостатній доступ до інформації про спадкоємця, зловживання чи обман з боку інших осіб, невідомість факту смерті спадкодавця і т.д. Для поновлення строку спадщини варто звернутися до суду з відповідним позовом, де будуть детально викладені обставини, що перешкоджали вступу в спадщину та оформленню власності. Рішення про поновлення строку спадщини приймається судом на підставі розгляду всіх наявних фактів та обставин справи.
30.05.2023 21:41:02 Особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. Поважними причинами є причини пов'язані зоб'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Поважними причинами можуть бути: тривала хвороба, перебування спадкоємця тривалий час за межами України, відбування покарання в місцях позбавлення волі, перебування на строковій військовій службі в Збройних Силах України тощо. для того щоб вирішити це питання потрібно більше інформації про вашу ситуацію. чому відразу не прийняли спадщину, що саме є спадщиною (будинок, квартира, земля) і далі вирішувати чи можна чи ні звернутись до суду.
31.05.2023 11:00:45 Доброго дня. Якщо спадкоємець вчасно не звернувся до нотаріуса та пропустив строк на прийняття спадщини, то єдиним виходом в цій ситуації буде поновлення строку на прийняття спадщини шляхом звернення до місцевого суду із позовною заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Згідно ст. 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити спадкоємцеві додатковий строк для прийняття спадщини.
31.05.2023 11:57:19 Добрий день! Так у судовому порядку є можливість поновити строк на прийняття спадщини, однак у такій категорії справ все індивідуально. Необхідно ретельно вивчити усі обставини справи (чи був заповіт, чи проживали разом спадкодавець і спадкоємець, де на момент смерті спадкодавця знаходився спадкоємець, чи не хворів спадкоємець у період коли необхідно було прийняти спадщину і т.д.) і вже після цього обговорювати стратегію які потрібно буде будувати при зверненні до суду. Якщо Ваше питання ще актуальне звертайтесь!
01.06.2023 17:39:17 Добрий день, якщо Ваша прабабуся проживали разом з бабусею і були зареєстровані в одному помешкані, то повновлювати строк не потрібно, якщо ні, то потрібно встановлювати факт спільного проживання.
03.06.2023 17:13:26 Великий строк минув. Треба доводити наявність поважних причин, чому не звернулися раніше. Однак, якщо бабуся та прабабуся були зареєстровані за однією адресою, тоді просто звертайтесь до нотаріуса з довідками про реєстрацію та іншими документами (свідоцтва про шлюб, про народження, про одруження, про смертьт, правоустановчі документи).
04.06.2023 13:59:26 Добрий день! Для відповіді на питання необхідна наступна інформація: хто був прописаний з прабабусею на день її смерті, визначити коло спадкоємців, склад спадкового майна + треба бачити документи на майно. Питання, скоріш за все, буде вирішуватися в суді, але першочергово необхідно до нотаріуса.
06.06.2023 13:56:48 Так можливо тільки в судовому порядку.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470