
Розділ майна
Приветствую 👋
Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Чи отримає щось дружина в спадок без заповіту, якщо в чоловіка є дитина від першого шлюбу?
Чоловік мав будинок який отримав дарственно, будинок та землю які отримав у спадок”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
08.11.2022 10:58:27 Так як заповіту нема спадкування буде по закону - по черговості. В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК). Відповідь - дружина входить до першої черги на рівні з дітьми.
08.11.2022 11:24:36 Так, дружина має право на спадкування за законом як спадкоємець першої черги. Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Для того аби успадкувати майно Вам необхідно в 6 місячний строк з моменту відкриття спадщини звернутись до нотаріуса за місцем відкриття спадщини з заявою та відповідними підтверджуючими документами про прийняття спадщини. В разі пропуску такого строку Ви можете його поновити в судовому порядку шляхом подання позову про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, але останній може бути поновлений (продовжений), якщо раніше такий був пропущений Вами з поважних причин. Якщо поважні причини відсутні Ви вважєтесь такою особою, яка втратила право на прийняття спадщини.
08.11.2022 11:27:43 Добрий день. Якщо відсутній заповіт, то право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. таким чином, дружина також має право на спадок. Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними, однак за усною домовленістю або письмовою угодою, завіреною нотаріально спадкоємці можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.
08.11.2022 11:39:11 если нет завещания то разделится пополам
08.11.2022 11:40:03 Згідно статті 1261 Цивільного кодексу України в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Отже, право на спадкування за законом (без заповіту) матиме дитина та дружина (якщо шлюб на момент смерті не був розірваний) в рівних частках.
08.11.2022 11:54:27 Доброго дня. Дружина та син від першого шлюбу є спадкоємцями 1 черги. Дружина не може усунути сина від права на спадкування.
08.11.2022 12:03:19 Якщо буде (є) заповіт від чоловіка, то нічого не отримує. Якщо дитина не повнолітня, то обов'язкова частка у спадщині буде у дитини та частина повинна бути у дружини
08.11.2022 12:15:11 Порівно майно отримає дружина і дитина, так як вини належать до спадкоємців першої черги. В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК). Діти успадковують після смерті своїх батьків, як батька, так і матері. Визначення походження дитини від певних батьків проводиться відповідно до правил ст.ст. 121-140 СК. Зокрема, якщо шлюб між батьком і матір'ю був незареєстрований, але в свідоцтві про народження дитини вони зазначені як її батьки, то після їх смерті дитина має право на спадщину і після батька, і після матері. Крім того, діти народжені від шлюбу, визнаного недійсним, не втрачають права спадкування після смерті батьків. Спадкує дитина і тоді, коли її батьки, що не перебували в шлюбі, свій шлюб зареєстрували, і чоловік (спадкодавець) визнав себе батьком дитини. Якщо дитина народжена поза шлюбом і немає спільної заяви батьків про ба
08.11.2022 12:23:46 Спадкування здійснюється за заповітом або законом. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Оскільки будинок чоловік отримав у спадок, що належить до особистої приватної власності чоловіка, тому спадкується майно всіма спадкоємцями на рівних умовах. Так дружина може отримати свою частку.
08.11.2022 12:29:07 Так даний будинок і ділянка діляться по 1/2 дружині і дитині, якщо більше немає спадкоємців першої черги.
08.11.2022 12:50:34 Доброго дня. Звісно дитина йде за законом в першу чергу спадкування, потім дружина, батьки, сестри, брати. Вам треба звернутись до нотаріуса в пів року після смерті чоловіка, нотаріус більш детально ознайомить Вас з умовами вступу у спадщину. Дякую.
08.11.2022 13:58:24 Доброго дня. Стосовно вашого питання необхідно зазначити, якщо немає заповіту то спадкування відбувається за законом. Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. У звязку з чим спадкове майно буде поділене в рівних частинах між дружиною та дитиною померло чоловка від першого шлюбу.
08.11.2022 19:08:52 Так, дружина у порядку черговості претендувати на спадщину. За необхідності звертайтесь особисто надам розгорнуту консультацію.
09.11.2022 11:16:39 Дружина, як і діти входить до першої черги спадкування за законом.
09.11.2022 11:49:32 ЯКщо будинок та землю отримано у спадок чи шляхом дарування , то це його особиста власність. Тому при прийнятті спадку, будинок не буде наполовину належати дружині як спільна сумісна власність. Спадок буде отримуватись за ступенем спорідненості, тобто весь будинок і земля ділитимуться - У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Похожие услуги и статьи

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!

От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!

Получите консультацию

- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470