РОЗДІЛ МАЙНА ✅ 2144 - СТАТТІ - consultant.net.ua
image

Розділ майна

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 88 11.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чи отримає щось дружина в спадок без заповіту, якщо в чоловіка є дитина від першого шлюбу? Чоловік мав будинок який отримав дарственно, будинок та землю які отримав у спадок”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

08.11.2022 10:58:27 Так як заповіту нема спадкування буде по закону - по черговості. В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК). Відповідь - дружина входить до першої черги на рівні з дітьми.

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область

08.11.2022 11:24:36 Так, дружина має право на спадкування за законом як спадкоємець першої черги. Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Для того аби успадкувати майно Вам необхідно в 6 місячний строк з моменту відкриття спадщини звернутись до нотаріуса за місцем відкриття спадщини з заявою та відповідними підтверджуючими документами про прийняття спадщини. В разі пропуску такого строку Ви можете його поновити в судовому порядку шляхом подання позову про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, але останній може бути поновлений (продовжений), якщо раніше такий був пропущений Вами з поважних причин. Якщо поважні причини відсутні Ви вважєтесь такою особою, яка втратила право на прийняття спадщини.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №323 Юрист Україна / Львівська область

08.11.2022 11:27:43 Добрий день. Якщо відсутній заповіт, то право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. таким чином, дружина також має право на спадок. Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними, однак за усною домовленістю або письмовою угодою, завіреною нотаріально спадкоємці можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

BASE (Базова) 0
Реклама

08.11.2022 11:39:11 если нет завещания то разделится пополам

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

08.11.2022 11:40:03 Згідно статті 1261 Цивільного кодексу України в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Отже, право на спадкування за законом (без заповіту) матиме дитина та дружина (якщо шлюб на момент смерті не був розірваний) в рівних частках.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №329 Юрист Україна / Львівська область

08.11.2022 11:54:27 Доброго дня. Дружина та син від першого шлюбу є спадкоємцями 1 черги. Дружина не може усунути сина від права на спадкування.

BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область

08.11.2022 12:03:19 Якщо буде (є) заповіт від чоловіка, то нічого не отримує. Якщо дитина не повнолітня, то обов'язкова частка у спадщині буде у дитини та частина повинна бути у дружини

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №298 Юрист Україна / Київ

08.11.2022 12:15:11 Порівно майно отримає дружина і дитина, так як вини належать до спадкоємців першої черги. В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК). Діти успадковують після смерті своїх батьків, як батька, так і матері. Визначення походження дитини від певних батьків проводиться відповідно до правил ст.ст. 121-140 СК. Зокрема, якщо шлюб між батьком і матір'ю був незареєстрований, але в свідоцтві про народження дитини вони зазначені як її батьки, то після їх смерті дитина має право на спадщину і після батька, і після матері. Крім того, діти народжені від шлюбу, визнаного недійсним, не втрачають права спадкування після смерті батьків. Спадкує дитина і тоді, коли її батьки, що не перебували в шлюбі, свій шлюб зареєстрували, і чоловік (спадкодавець) визнав себе батьком дитини. Якщо дитина народжена поза шлюбом і немає спільної заяви батьків про ба

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

08.11.2022 12:23:46 Спадкування здійснюється за заповітом або законом. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Оскільки будинок чоловік отримав у спадок, що належить до особистої приватної власності чоловіка, тому спадкується майно всіма спадкоємцями на рівних умовах. Так дружина може отримати свою частку.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №288 Юрист Україна / Київ

08.11.2022 12:29:07 Так даний будинок і ділянка діляться по 1/2 дружині і дитині, якщо більше немає спадкоємців першої черги.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №312 Юрист Україна / Вінницька область

08.11.2022 12:50:34 Доброго дня. Звісно дитина йде за законом в першу чергу спадкування, потім дружина, батьки, сестри, брати. Вам треба звернутись до нотаріуса в пів року після смерті чоловіка, нотаріус більш детально ознайомить Вас з умовами вступу у спадщину. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

08.11.2022 13:58:24 Доброго дня. Стосовно вашого питання необхідно зазначити, якщо немає заповіту то спадкування відбувається за законом. Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. У звязку з чим спадкове майно буде поділене в рівних частинах між дружиною та дитиною померло чоловка від першого шлюбу.

BASE (Базова) 0
Реклама

08.11.2022 19:08:52 Так, дружина у порядку черговості претендувати на спадщину. За необхідності звертайтесь особисто надам розгорнуту консультацію.

BASE (Базова) 0
Реклама

09.11.2022 11:16:39 Дружина, як і діти входить до першої черги спадкування за законом.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №324 Юрист Україна / Запорізька область

09.11.2022 11:49:32 ЯКщо будинок та землю отримано у спадок чи шляхом дарування , то це його особиста власність. Тому при прийнятті спадку, будинок не буде наполовину належати дружині як спільна сумісна власність. Спадок буде отримуватись за ступенем спорідненості, тобто весь будинок і земля ділитимуться - У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.28 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.63 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.33 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу