
Розділ майна
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Чи отримає щось дружина в спадок без заповіту, якщо в чоловіка є дитина від першого шлюбу?
Чоловік мав будинок який отримав дарственно, будинок та землю які отримав у спадок”
We wanna share the answer from our specialists:
08.11.2022 10:58:27 Так як заповіту нема спадкування буде по закону - по черговості. В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК). Відповідь - дружина входить до першої черги на рівні з дітьми.
08.11.2022 11:24:36 Так, дружина має право на спадкування за законом як спадкоємець першої черги. Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Для того аби успадкувати майно Вам необхідно в 6 місячний строк з моменту відкриття спадщини звернутись до нотаріуса за місцем відкриття спадщини з заявою та відповідними підтверджуючими документами про прийняття спадщини. В разі пропуску такого строку Ви можете його поновити в судовому порядку шляхом подання позову про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, але останній може бути поновлений (продовжений), якщо раніше такий був пропущений Вами з поважних причин. Якщо поважні причини відсутні Ви вважєтесь такою особою, яка втратила право на прийняття спадщини.
08.11.2022 11:27:43 Добрий день. Якщо відсутній заповіт, то право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. таким чином, дружина також має право на спадок. Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними, однак за усною домовленістю або письмовою угодою, завіреною нотаріально спадкоємці можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.
08.11.2022 11:39:11 если нет завещания то разделится пополам
08.11.2022 11:40:03 Згідно статті 1261 Цивільного кодексу України в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Отже, право на спадкування за законом (без заповіту) матиме дитина та дружина (якщо шлюб на момент смерті не був розірваний) в рівних частках.
08.11.2022 11:54:27 Доброго дня. Дружина та син від першого шлюбу є спадкоємцями 1 черги. Дружина не може усунути сина від права на спадкування.
08.11.2022 12:03:19 Якщо буде (є) заповіт від чоловіка, то нічого не отримує. Якщо дитина не повнолітня, то обов'язкова частка у спадщині буде у дитини та частина повинна бути у дружини
08.11.2022 12:15:11 Порівно майно отримає дружина і дитина, так як вини належать до спадкоємців першої черги. В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК). Діти успадковують після смерті своїх батьків, як батька, так і матері. Визначення походження дитини від певних батьків проводиться відповідно до правил ст.ст. 121-140 СК. Зокрема, якщо шлюб між батьком і матір'ю був незареєстрований, але в свідоцтві про народження дитини вони зазначені як її батьки, то після їх смерті дитина має право на спадщину і після батька, і після матері. Крім того, діти народжені від шлюбу, визнаного недійсним, не втрачають права спадкування після смерті батьків. Спадкує дитина і тоді, коли її батьки, що не перебували в шлюбі, свій шлюб зареєстрували, і чоловік (спадкодавець) визнав себе батьком дитини. Якщо дитина народжена поза шлюбом і немає спільної заяви батьків про ба
08.11.2022 12:23:46 Спадкування здійснюється за заповітом або законом. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Оскільки будинок чоловік отримав у спадок, що належить до особистої приватної власності чоловіка, тому спадкується майно всіма спадкоємцями на рівних умовах. Так дружина може отримати свою частку.
08.11.2022 12:29:07 Так даний будинок і ділянка діляться по 1/2 дружині і дитині, якщо більше немає спадкоємців першої черги.
08.11.2022 12:50:34 Доброго дня. Звісно дитина йде за законом в першу чергу спадкування, потім дружина, батьки, сестри, брати. Вам треба звернутись до нотаріуса в пів року після смерті чоловіка, нотаріус більш детально ознайомить Вас з умовами вступу у спадщину. Дякую.
08.11.2022 13:58:24 Доброго дня. Стосовно вашого питання необхідно зазначити, якщо немає заповіту то спадкування відбувається за законом. Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. У звязку з чим спадкове майно буде поділене в рівних частинах між дружиною та дитиною померло чоловка від першого шлюбу.
08.11.2022 19:08:52 Так, дружина у порядку черговості претендувати на спадщину. За необхідності звертайтесь особисто надам розгорнуту консультацію.
09.11.2022 11:16:39 Дружина, як і діти входить до першої черги спадкування за законом.
09.11.2022 11:49:32 ЯКщо будинок та землю отримано у спадок чи шляхом дарування , то це його особиста власність. Тому при прийнятті спадку, будинок не буде наполовину належати дружині як спільна сумісна власність. Спадок буде отримуватись за ступенем спорідненості, тобто весь будинок і земля ділитимуться - У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470