Подання рапорту в ЗСУ
Військовослужбовці мають законне право звільнитися зі Збройних Сил України. Але під час воєнного стану процедура дещо зазнала змін.
Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України контролю процеси та підстави складання рапорту про звільнення із ЗСУ. Але в ньому не наведено порядок дій під час мобілізації та воєнного стану. Тож юристи у своїй практиці спираються на правила щодо військових, які призвані на строкову службу.
Зразок рапорту на звільнення ви можете придбати у нашому сервісі, в розділі “Документи”. Важливо вказати правомірні і вагомі підстави. У разі їх відсутності керівник ТЦКСП нададуть вам відповідь про причину відмови. І повідомить про це командира вашого підрозділу.
Підстави для рапортів
На дійсних підставах рапорт про звільнення оформлюється, якщо:
- У військовослужбовця є дружина (чоловік) з інвалідністю, один зі своїх батьків чи батьків партнера має інвалідністю I чи II групи. Під час мобілізації та воєнного стану військовий звільняється за цими обставинами від призову, якщо тільки не виявить самостійно бажання продовжувати нести службу.
- Є вагомі сімейні обставини: народження третьої дитини, втрата єдиного годувальника тощо. Родич або військовий подає рапорт на звільнення з військової служби. Призначається комісія та проводиться перевірка сімейного стану родичів. Згідно з висновками може бути затверджене дострокове звільнення в запас.
- Стан здоров’я більше не дозволяє виконувати обов’язки. Цей пункт у рапорті про звільнення підкріплюється проходженням лікарсько-експертної комісії. Вона надає висновок: чи перешкоджає хвороба або поранення подальшому проходженню служби.
Всі ці пункти є вагомими причинами для подачі рапорту.
Процедура подання рапорту
Цей документ подається в наступному порядку:
- Після звернення військовослужбовця, командир військової частини, максимум через 3 дні, надсилає запит до ТЦК СП.
- Керівник районного ТЦК СП призначає комісію, яка за 10 днів перевіряє правові підстави рапорту на звільнення.
- Висновки комісії розглядаються 3 дні. Якщо виявлено законні причини, то вони передаються командиру. Він же пізніше трьох діб після отримання зобов’язаний надіслати документи за підпорядкованістю.
Рішення про підписання рапорту на звільнення прийматиметься у штабі Збройних Сил України. І не пізніше ніж через три дні після надання всіх необхідних документів командиром військової частини.
Допомога адвоката зі складання рапорту
Ви можете особисто звернутися до командира або ваш найближчий родич може подати заяву у військкомат. Усі військові можуть надсилати заяви або скарги, особисто звертатися до органів влади та управління. Але систематизувати складання рапорту і зробити це юридично правильно допоможе адвокат.
Він знайде законні підстави для звільнення та використає правильно оформлений зразок рапорту на звільнення. Це прискорить процес і надасть одразу всю потрібну інформацію для всіх ланок порядку розгляду звернення.
Переваги звернення до юридичного спеціаліста
Оформлення рапорту на звільнення з військової служби
Аналіз ситуації перед складанням рапорту
Успішний результат складання рапорту про звільнення із ЗСУ
ВисновокЮридичний супровід у процесі звільнення військовослужбовця є важливим етапом, що допомагає забезпечити дотримання прав та законних інтересів військових. Компетентна правова допомога гарантує, що процедура звільнення відбувається відповідно до чинного законодавства, включає правильне оформлення документів, отримання належних виплат та соціальних гарантій.