Як перевірити та оскаржити трудовий договір: консультація юриста
Не дивлячись підписувати трудовий договір — погана практика, у тому числі якщо організація, в яку ви влаштовуєтеся на роботу, вселяє довіру та всі умови обговорені на співбесіді. Документ із супутнім пакетом паперів обов'язково потрібно вивчити з усіх боків, тому що за фактом, коли людина вже почне виконувати свої посадові обов'язки, може статися так, що умови роботи не відповідатимуть заявленим.
Тому фахівці радять завжди уважно читати трудовий договір, а юридична консультація може стати гарною допомогою для запобігання ризикам. На що звернути увагу, вивчаючи документи роботодавця та чим можуть допомогти досвідчені адвокати?
Трудовий договір: юридична консультація та основні пункти у документі
Під час співбесіди з роботодавцем ви повинні уточнювати всі моменти, навіть незручні. Ми пропонуємо кілька порад про те, на що потрібно звернути особливу увагу та чому. Читаючи трудовий договір, юрист із будь-яким досвідом також акцентує на цьому увагу.
Заробітня плата. Під поняттям трудових відносин законодавство передбачає виконання кілька умов, а першим і одним із основних залишається фінансове питання, тобто заробітна плата, яка виплачується як заохочення за виконану роботу. Тому на співбесіді слід уточнювати всі умови виплати коштів за роботу та дізнаватися, чи є у договорі цей пункт. Крім того, обов'язково з'ясовується, чи прописуватиметься зарплата, як величина постійна, чи ні, тобто складається з премій та стимулюючих виплат. Важливим є той факт, чи вся оплата виплачуватиметься офіційно або у трудовому договорі позначається лише “біла” частина.
Нагадаємо, що зарплата “у конверті” на території України заборонена та карається законом, але такі приклади часто трапляються.
Трудові обов'язки. Будь-який юрист на консультації щодо трудового договору з'ясовує характер посадових обов'язків. Вони вказуються максимально докладно та конкретно, не допускається присутність “розмитих” тлумачень, на кшталт “та інше” чи “тому подібне”.
Графік роботи. Обов'язково вказується у трудовому договорі. Якщо ви не влаштовуєте режим роботи, дізнайтеся, чи можна змінити умови. Наприклад, зрушити графік, щоб уникнути запізнення через затори на дорозі, а з роботи йти пізніше.
Підпис. Ви повинні бути впевнені, що людина, чий підпис ставиться у документі, має право робити це. Зазвичай підписують договори директор чи уповноважений представник, який діє на підставі довіреності.
Юрист: контракти, трудове право у Києві
Якщо вам потрібна допомога юриста, консультацію щодо трудового договору пропонує організувати наш онлайн-сервіс. Щоб зв'язатися з досвідченими фахівцями, вам достатньо завантажити відповідну програму та використовувати запропоновану базу контактів. Юристи зазвичай діють так:
● Спочатку спеціаліст перевіряє документ на відповідність Трудовому кодексу та чинному законодавству України про працю.
● Потім визначає ризики, які можуть бути пов'язані із укладанням чи розірванням такого договору.
● Після цього юрист роз'яснює клієнту його обов'язки та права, за потреби дає рекомендації, пов'язані із внесенням змін до договору. Тобто юрист за контрактами та трудовим правом у Києві видає докладний юридичний висновок.
Тепер головним завданням претендента залишається або висунути ці умови майбутньому роботодавцю, або замислитися над пошуком нового місця робота з більш прийнятними умовами співробітництва.