Адвокат із захисту ділової репутації: дії юриста
Стаття 270 Цивільного кодексу України встановлює, що особа-резидент має право на повагу до особистих честей, ділової репутації, гідності. Крім того, у статтях 297, а також 299 передбачається, що кожен мешканець має право захистити їх із міркувань недоторканності. Тому за необхідності людина може звернутися до судових органів із позовом та вимагати від відповідача відшкодування заподіяної шкоди. Водночас, слід розуміти, що чинне українське законодавство не містить точних визначень понять гідності, ділової репутації та честі, оскільки вони належать до моральних і водночас є особистими правами. Тому при виникненні суперечки з такого питання позивачу потрібний адвокат честі.
Коли потрібен адвокат із захисту ділової репутації
Судова практика показує, що з юридичної точки зору правопорушенням, а значить приводом для задоволення позову, може бути доведений факт виникнення таких обставин:
● Поширення особистих даних чи інформації, яка не відповідає реальності, третім особам.
● Поширення інформації про людину, яка порушує її особисті моральні права.
Тобто фактично адвокату честі треба довести, що відповідач завдав моральної шкоди чи перешкоджає позивачу реалізовувати свої немайнові права. При цьому під розповсюдженням інформації розуміється її публікація в соцмережах чи мережі інтернет загалом, по телебаченню, у джерелах преси, заявах, листах тощо.
Як працює адвокат: захист честі та гідності
Насамперед досвідчений адвокат із захисту честі та гідності укладає договір зі своїм клієнтом. На початковому етапі співпраці фахівець, аналізуючи ситуацію, що склалася, повинен зібрати максимум інформації та доказів про те, що дійсно порушено морально-етичне право. Також юрист визначає коло обвинувачених осіб, встановлює розмір та характер завданих збитків. В основу захисту включається судова практика, цивільне чи господарське судочинство, залежно від ситуації. Для реалізації першого етапу співпраці адвокату можуть знадобитися паспорт, ІПН та вся наявна первинна інформація щодо порушення прав та порушника. На другому етапі фахівець готує позов, де чітко прописує ситуацію, що склалася, і при необхідності може запропонувати клієнту протягом усього судового діловодства супроводжувати його. Якщо судове рішення винесено на користь позивача, адвокат слідкує за його виконанням. В іншому випадку звертається до вищих судових органів, складаючи касацію або апеляцію.
Якщо ви потребуєте допомоги адвоката з захисту ділової репутації, честі та гідності, зверніться до нашого сервісу. Скористайтеся його навігацією, щоб швидко скачати та встановити додаток, який дозволить вам завжди бути на зв'язку з найкращими юристами України.